bugün

(bkz: haci olacagim derken mefta olmak)
hac ziyareti için kutsal topraklara giden müslümanların, şeytan taşlamak adına attığı taşların sekerek ya da atılması düşünülen yere kısa düşmesi ve fazla uzağa gitmesi durumu ile yaşanan hadise.
Bir de bu tiplerin kasıtlı olarak ölenleri vardır, onlara göre bu yolda ölürlerse kesin cennetliktirler. Bu yüzden direk intihar etmemiş gibi görünüp kendilerini sürekli tehlikeye atarlar "ulan biri üstüme bassa zaten 5000 kişi üstümden geçer kesin ölürüm, hele bi dengesiz durayım" düşüncesi içindelerdir. Lakin allah yer mi? yemez!! Bu adamlar bunun farkında değil mi? Bilmiyorum, sanmıyorum.

(bkz: ölmeye ölmeye ölmeye geldik)
(bkz: şeytan taşlamasında roket atar kullanmak)
şeytan taşlamak gibi kutsal bi vecibenin ifşa edilmesi durumunda sinir harbine kapılarak gaza gelen adanalı hacı adayımızın bağıra çağıra şeytana küfür etmesi durumunda gerçekleşmesi olağan hadisedir.
ileride hacca gitmeyecek olmamın yegane sebebi.insan gibi ibadet bile yapılamıyor bu dünyada dememin bir sebebi.
en büyük şeytanın insan olduğunun bilincinde olan filozof hacılardır.
taslama yolunda can veren hacilardir.. alirlar ellerine 7 yerine 70 tane tas, bazilari da kaya gibi buyuk taslar hem de.. sonra milletin arasindan siyrilip taslamaya baslarlar seytan diye konulan sirik gibi bi tasi.. vururlar birbirlerinin kafasina taslari yanlislikla.. boyle sey yapilmaz desen de onlemez bu..giden candir, yaziktir..aci...
(bkz: seytana uymak)

(bkz: seytanın tası yok)
(bkz: şeytan çarpması)
(bkz: haci aday adayı)
(bkz: yedeksubay aday adayı)*
(bkz: şeytan bunun neresinde)
islamiyette put,totem yoktur diyerek genede şeytan yerine koyulan bir taşa çok istekli bi şekilde zarar vermek için yapılan eylem sonucu bok yoluna giden kişiler
şeytanın ellerinin armut toplamadığına delalettir..hocanın taşlarına ateş toplarıyla karşılık veren cinnet halindeki şeytanın cinayetidir.
ölmek için en ideal yerlerden biri (cennete yakın * )
insanların inanç yolunda geçirdikleri histeri krizlerinden birinde bok yoluna gitmelerinden biridir.
tamamı ile suudi yetkilierin ihmali ve işbilmezlikleri nedeniye gerçekleşen bir olay olup diğer dini ritüeller gibi dalga geçilemeyecek ve sözlüğe geyik malzemesi yapılamayacak kadar ciddi bir konudur.
bu gibi olayları örtbas etmek içinde hazırlanmış cümle kalıpları mevcuttur tabiki.
öldü ama resmen gülüyordu
son nefesini verirken huzur doluydu
ölürken resmen nur dağıttı sağa sola
(bkz: kuyruklu yalan)
kimilerine göre şehit bana göre sistemsizliğin getirdiği angutluktur efendim.
(bkz: bana göre süt onlara göre çikolata)
(bkz: taşlanacağını anlayan seytan arabistanı terketti)
şeytanın da hacıları taşlıyor olma ihtimalini akla getiren olay.
beyaz gidip, kar beyazı geri gelen hacı adayıdır.
şeytanın arkadan taşlaması sonucu feyk yiyen hacı adayıdır.
(bkz: şeytan taşlayan masum köylü)
-hakkını helal et evlat
+aman baba hacı olup geleceksin.
-gitmek var dönmek yok evlat.
+olur mu baba bak ben valizine kask koydum onu takmayı unutma.