bugün

ayaklanması ile ünlü, ingiliz piyonu, dönemin abdullah öcalan'ı.
Vatan haini Şeyh Said kimdir?
1925 yılında genç Cumhuriyetimize karşı ilk isyanı gerçekleştirmiş olan bir haindir.
Yanına topladığı çapulcularla bazı il ve ilçeleri işgal etmiş, en sonunda Diyarbakır kapılarına kadar dayanmış burada ordumuz tarafından püskürtülmüştür.
Ekibiyle birlikte ele geçirilen Şeyh Sait bölgeye gönderilen istiklal Mahkemesi tarafından yargılandı ve 47 adamıyla birlikte idam edildi.
Hem Kürtçü, hem de islamci bir isyandır.
Bu isyan sırasında Musul'u ingilizlerden almak için girişimler başlamıştı. Bu hain herifin isyanı nedeniyle ordumuz haftalarca bu ihanet şebekesiyle dağlarda çarpıştı, yeni devlet enerjisini yitirdi ve Musul elden kaçtı gitti
Çünkü Şeyh Sait ingilizlerin ajanıydı ve isyan etmesi için onlar tarafından kışkırtılmıştı.
torunu mehmet dengir mir fırat olan insan. dengir mir mehmet fırat kim mi? AKP milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı.
torunlarından biri de yılmaz erdoğan ile evli olan şeyh.
okul kitaplarında her ne kadar dini isyan olarak lanse edilse de aslında kürt isyanı olan isyanın başıdır. abdulmelik fırat'ın dedesidir.
son sözleri aşağıdaki gibidir.

--spoiler--
Dünyadaki hayatımın sonuna geldim. Ulusum için kendimi kurban ettiğimden dolayı pişmanlık duymuyorum. Yeter ki torunlarımız, düşman önünde bizi mahcup etmesinler.
--spoiler--

edit : eksilemeniz bir şeyi değiştirmez. nitekim benim sözlerim değil, resmi tutanaklara geçen son sözleridir. enderun sevgilerimle.

edit 2 : resmi ideolojiye baktım da dağ türküymüş kendisi. son sözleri de "fenerin maçı kaç kaç bitti" olmuş
ihanet etti idam edildi. bu kadar basittir.

zamanında ingiltere kraliçesinden aldığı yardımları, ölürken yaptığı zırlaklıklar ile örtpas edemezsiniz. musul ve kerkük kaybedildiyse bu güneydoğu anadoluyu da onlara vereceğimiz manasına gelmez. hala bu adamın hayalleriyle yaşanlara duyurulur.

(bkz: vatan bir bütündür bölünemez)
bu dönemim abdullah öcalanı. hayatı bir sürü adamı ile birlikte asılmakla son bulmuştur.
orul orul bir yaratık olarak kayda geçmiş olmasıyla bilinir. neyse ki, çok en sonunda aradığı çükü yemiştir.
dingir mehmet bilmem ne ismindeki miletvekilinin dedesi. ayrica bülent aricin dedeside sehit kubilay i linc edenlerden.
isyanıyla başa bela olan, petrol rezervleri bulunan musul'u kaybetmemizde rolü olan şerefsiz insan.
dünden bugune hiçbir şeyin değişmediğinin göstergesi kişidir, bugünün tek farkı imralıda besliyoruz.
itin biridir. hak ettiğini bulmuştur. bu yavşak yüzünden musul, kerkük elden gitmiştir.
bir türk öldürmek yetmiş gavur öldürmekten evladır demiş.

alemin derdi türkler olmuş, demek ki zamanında çok götler kavurmuş...
din elden gidiyor deyip müslüman türk ordusuna silah sıkan isyancı.
ingilizlerin klasik oyunu müslümanı Müslümana kırdırmak.