bugün

yavaş yavaş kısıtlanan, kısıtlanmasında yol alınan özgürlüklere şöyle bir bakıp mazoşist düşüncelere kapılma sonucu olabilir.

(bkz: stockholm sendromu)

çok beklersiniz.
iran gibi yönetilmeyi isteyen zihniyet
kazara birine tecavüz edin de görün nerenizi kesiyolar
gerçi o yöntem demokraside de olsa güzel olurdu ya neyse.
bazı kişilerin kalbindeki arzudur, istekliler için bu tip ülkeler mevcuttur ve adresleri bellidir ancak türkiye cumhuriyitinde hayalden öteye geçemeyecektir.
şeriatın ne olduğunu dahi bilmeyen küçük kafalıların hayalidir.
Böyle bir istek için delirme gerçeğinin beynine yerleşmesi gerekmektedir.
arı kovanına çomak sokmak gibi birşeydir herhalde.
bir fantazi unsuru olarak yatakta kadının kocasından istedigi hede olabilir.
%50 insanın istedigi sey.
şöyle bi söz vardır rahatlık batıyor insanları ne olcak sanıyolar şeriat gelince bunu biri açıklasın.
demokratik bir haktır.
evet demoratik bir haktır*. ancak uygulamaya geçerse demokrasi diye bir şey kalmayacaktır. o zaman eskiye dönmek için bir hak-hukuk mekanizmanız da olmayacaktır.

(edit: eksilyein lan. durmayın, devam edin. çok tın)
(edit 2: "peygamber efendimizden sonra gelen 4 halife seçimle iş başına geldi. bilmeden konuşma, dinimize saldırma" demiş bir tanesi özelden. Başka da bir örnek duymadım zaten 20 yıldır. Demokrasiyi işte sadece bu zannediyorlar. isveç demokrasisi, Eski Yunan demokrasisi, Şeriat uygulanan ülke demokrasisi aynı şey o zaman. hepsinde seçim var di mi? ya bi gidin. hayır bi de utanmadan "dinimize laf etme" demiş. ulan senin dinin mi o sadece? şeriatla yönetilmek istemeyen dinsiz yani ha? off napçaz biz bunlarla ya!)
isteyenlerin yakın olan ülkelere gitmeleri gerekir. şayet türkiye'de yapamazlar yaptıkları an ezeriz.
kuranı kerim'e göre olması gerekendir.
Bütün kominist devletlerin esas çıkış noktası olan ''şeriat'' ama ismi duyulduğunda malesef irandaki humeyni gibi yönetiliceğini zannedip kendisine tavır alınan Allah'ın emirlerine göre yönetilme şeklidir. Günümüz sözde dinci hükümetin devamlı polimik yaratmak için ağızlarından düşürmediği ama sadece sözde olan hiç bir zaman yapamıyacağı bir yönetim şeklidir. Sebebi ise içkiden, kumardan, faizden ve genel evlerden hükümete çok para aktarılması. Bu yönetim şeklinde devleti soymanın ölümle cezalandırılmasından dolayı sözde kendinden başka hiç kimseyi müslüman olarak görmeyen akp hükümetinin şeriat düzenine geçmemesinin sebeblerinden biridir.
bir müslüman'ın en kutsal isteği, en doğal hakkı. müslüman olup şeriat ile yönetilmeyi istememek işine geldiği gibi yaşamaktır. geri zekalılıktır. dinsizliğin diğer adıdır.
saygı duyulması gerekir. şeriatı el kaide ile özdeşleştiren gerizekalılar var. ama dini bireysel yaşamak daha iyi. laik türkiyeye devam.
Demokratik olmayan bir uygulamayi istemek demokratik olmayacagi icin demokratik olmayan arzudur. Benim sahsi gorusume gore ahmakliktir.
21. yy'da olmayacak iştir.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
Ülkedeki yönetimi beğenmeyip, "dinsiz kafirler yönetiyor ülkeyi. Şeriat bir müslümanın en doğal hakkıdır." Diyen ve hala siktirolup şeriatla yönetilen bir ülkeyi hayatında ziyaret dahi etmemiş değişikleri başlıkta görmemizi sağlayan talep.

Bunların o ülkelerde yaşayan türdeşleri sakallarının arasında kalan yerden salyalar eşliğinde "allaahuakbar" deyip dinsiz icadı kaleşlerle yine dinsiz icadı telefonları vasıtasıyla çektikleri videoları yine kaderin bir cilvesi işte, dinsizlerin youtube'una yüklemektedir.

Not: cümleler düşük olabilir. Düşünmeden yazdım. Düşünmeyi çok gerektirecek bir konu değil.
kuran'da şeriat 4 ayette geçmektedir. bunlarda da yalnızca kelime anlamıyla yani allah'ın emrettiği, koyduğu kurallar olarak bahsedilir.
biri çıkıp bana kuran'da zina yapan ya da müslüman olmayan insanları öldürün, taşlayın yazıyor mu söylesin.

şeriat kuralları diye bir şey yoktur. allah'ın emrettiği ve en önemlisi kul hakkı yememek olan kurallar dışında müslümanlık dini asla zorlayıcı, azmettirici ve öldürücü değildir.

şeriatçılar sonradan uydurdukları ve geneli kadına eziyet ve zulüm içeren kuralları dünyaya bir şekilde yayarak, müslümanlığı dünyada korkunç bir şey gibi gösterdiler. bunun en büyük sebebi tabii ki yine misyonerliktir. şeriat isteyen ve savunan her ülke misyonerlere hizmet etmektedir.

(bkz: iran şeriatı)
demokratik bi hak değildir. yok illa demokratik bi haktır bıdıbıdıbıdı diyen anayasanın ilk 4 maddesini okusun. çabuk çabuk.
21. yy da nasıl komünizmle yönetilemezse bu ülke şeriatta komedi gibi dile bile alınması sacma.