bugün

aramızda da her devrin adamlarının olabileceğini belirten söylemdir. Ben şahsen 15 temmuzun dümen olduğunu bildiğimden o gün sokağa çıkmadım ama şeriat ilan edildi dense, alırım beyzbol sopamı sokağa çıkarım, götürebildiğimi götürürüm, şehit olursak da cumhuriyet şehidi oluruz kubilay gibi...
görsel
takke takmak için şeriata gerek yok, ama bana takke takabilecek, taktırabilecek cesarette adam da yok.
yanlış tespit.

lakin işin düşündürücü bir boyutu var.

birileri türkiye'de laikliği savunan kesim ile şeriatı savunan kesimin çatışmasını istiyor bu açık. benim anlayamadığım siyasi iktidar neden buna çanak tutuyor.

biraz sakin olun ve nefes alın sonra, kendi ideolojinizi katmadan düşünün. neden durup dururken lozan'a çatılıyor? neden cumhuriyet kazanımları tartışılıyor?

bu söylemlerin amacı kendi tabanına gaz vermekse, tehlikeli değil mi sizce?

ben yinede ılımlı düşünüp bunun sadece 17/25 ve akp fetö ortaklığını perdelemek amacı ile sanal gündem yaratmak diye algılıyacağım. aksi halde ülkede bombalar patlarken, fetö nedeniyle yara almış ordu 4 cephede savaşırken bir de iç savaş tehlikesi geçirmiş bir toplumun sinir uçlarına çatmanın bahanesi de olmaz. sonuçları da vahim olur.

son olarak şeriat gelsin diye başkanlığa evet diyecek salaklara gelsin. akp nin böyle bir ajandası yok, onların tek derdi kendi kazanımlarını korumak. hatta aksine takındıkları ılımlı islam yüzlerine zarar veriyorsunuz.
bir emekli albay tanıdık var, şöyle diyor, şeriat ilan edilse veya millet şeriat isteriz diye ayaklansa, beylik tabancam ve 20 kurşunla sokağa çıkarım, hepsini harcarım, onlar da beni indirirse, cumhuriyet şehidi olurum...
Sozlukteki ateistler sarık bile sarar.
Bir gün olacak şeyler durumunda, bir kısım zavallının yapacaklarını söylediği başlıktır. Lakin şurası kesin ki, eğer hakkıyla bir şeriat gelirse ve bunu yaparlarsa, şeytanla koğuş arkadaşı olacakları kesindir.

Birisi de cumhuriyet şehidi olacağını söylemiş. Şehit allah yolunda savaşarak vefat eden kişiye denir. Sen allaha karşı savaşacaksın paşa, ne şehidi ulan leş oluyor seninki leş.

Cumhuriyetin bu ülkeye gelmesinin tek sebebi, istismara daha da açık bir sistemdir ve avrupanın, amerikanın ali menfaatleri için sürekli osmanlı damarımızın, mazluma umut olan damarımızın istismar edilmesi gerekmektedir. Monarşide ise darbe haricinde hiçbir şekilde devleti, kral istemediği sürece etki altında tutamazsınız. Başkanlık sistemi de hemen hemen buna gelecektir. Şu an ülke siyaseti chp, hdp gibi hain partilerle istismar ediliyorsa, bir türlü bize kurşun sıkan düşmanlarımıza karşı dahi ülkü sağlanamıyorsa bilin ki cumhuriyet, demokrasi denen kokuşmuş sistemler yüzündendir.