anlam veremediğim aynı zamanda gıcık kaptığım insanlardır. yahu madem şemsiyen var çık ordan da şemsiyesi olmayanlar yürüsün. bir de öyle bir yürüyorlar ki vitrinlerle yek vücut oluyorlar arasıra. biri bunlara bunu anlatmalı.
(bkz: underground) *
şemsiyesi olmayıp, ıslanmaktan keyif almayan insanların, gıcık olduğu tiplerdir bunlar.
vatandaşlarımız şemsiye kullanmayı bilmiyor, aniden kocaman şemsiyesiyle arkaya döner. şemsiye açıkken kontrolsüz hareket eder kapatır, açar. dünyanın en kolay eylemini bile beceremiyoruz, araba kullanmamayı da becerememiz normal.

gözüme sokucan len sağına soluna bak bi len...
dövmek istediğim insanlardır. Şemsiyeleri kafamıza geçirmekten zevk aldıklarını düşünüyorum ayrıca.
hayatta herşeyden kaçınarak mutlu olacağını sanan tiplerdir. ıslanmaktan korkarlar güneşte yanmaktan üşümekten mikroptan yemek yemekten korkarlar aşktan korkarlar her şeyden korkarlar. dünyadaki savaşların mutsuzlukların felsefik olarak kaynaklarından biridir aslında bu tipler. çünkü tüm olumsuzluklar korkaklar var olduğu için su yüzüne çıkar.

Not: Evet abarttım.
şemsiyelerine güvenmeyenler, şemsiyesi su geçirenler,şemsiyelerinin ve ayakkabılarının ıslanmasını istemeyenler, rüzgardan kaçanlar vb.vb. tiplerdir.
birde benim merak ettiğim yağmurdan korunmak için kullanılan alete neden şemsiye dendiğidir. şems (arapçada güneş) dolayısıyla şemsiye (güneşlik) olarak kullanılan şeye neden şemsiye dediğimizdir.
durum biraz psikolojiktir. tedbirli olmayı adet edinememiş insanların oluşturduğu sokaklarda şemsiye oranı düşükse şemsiyesi olanlarda psikolojik olarak garipsenilebilirler diye şemsiyeleri olduğu halde açmama yoluna gideceklerdir. bu bizim genel yapımızdır, yani gerekli tedbiri almamak. kask takmadan motora binmek, direğe çıkmak, inşaatta çalışmak gibi. kask zaten bir aksesuardır ya da civata kutusu olarakta kullanılabilir.
Tamamen aklın gereğinden fazla çalışmasından kaynaklanan durum. Maksat şemsiye ıslanmasın.
şemsiyeyi havada dik bir şekilde tutmaya üşenenlerdir. bugün bende böyle bir olay yaşadım.

(bkz: kendimden biliyorum)
lağımsevendirler.
su birinkintilerinden oluşacak tsunamiden kaçmak için kıyıdan köşeden gidiyordur.
(bkz: şemsiyem ıslanmasın)
kendilerini şekerden sananlardır, yağmur damlalarından korkarlar.
Garantici insanlardır. Şemsiyesi olmayan insanların yağmurdan korunmak için sığındıkları bölgeleri işgal ettikleri için linç edilmesi muhtemeldir.