bugün

çay da bende şeker kullanmam.ama zaten yediğimiz birçok ürün aşırı şekerli.
çok karizma bir durum değildir. ama şekersiz içen adam havası diye bir şey var kesin.
şekeri bırakanların hepsinin söylediği ortak cümle: ''ya çayın gerçekten bir kokusu varmış onu alıyorum. iyi ki bırakmışım. şerbet içiyormuşuz adeta''
böylelerine hayran kalıyorum.

çayın yanında şeker getiriliyor,

çaycıya "şekeri alabilirsin abi" diyorlar ya.

aman tanrım o nası bi karizmsgdfahklj.

şaka şaka.

aslında olmayan karizmadır.

ben de az şekerli içerim ama bi karizmasını görmedim.
Herhangi bir karizması yoktur, varsa da ben kullanmasını bilmiyorum. Ama şeker kullanmayanlar her zaman çaycıların en sevdiği müşteridir. Ne kadar az şeker tüketen o kadar az masraf.
bende yaparım. asla bitip tükenmez bir karizmadır o.
itinayla kafaya çay kaşığı atılır.
Karizma için değil, ama sağlık için yapılmalı. Ben bile alışabildiysem, herkes alışabilir.
ben bunu en fazla 1 ay sürdürebilmişimdir, keşke şimdiye kadar sürseydi...
yakışıklı iseniz karizmatik bir hareket olur. yakışıklı değilseniz boşuna heveslenmeyin.
+bize 2 çay lütfen
-Benimki şekersiz olsun lütfen ihi ihi ihii

+buyurun efendim çaylarınız
-şekerleri alır mısınız, şeker kullanmıyorum da...
-kaşığı da alın lütfen, şeker kullanmadığım için gerek yok...

+valla şu çay olmasa içecek bir şeyimiz de yok yaa
-bir bardak çaya 2 şeker mi atıyorsun, ilerde çok zararını göreceksin, en iyisi benim gibi şekersiz içeceksin çayı...

+pideleriniz geldi efendim, yanında ne alırsınız
- bir kutu cola alayım ben
-pardon bir kola daha alabilir miyim, nasıl içim yanmış yaw, kesmedi bir tane (ve beyin koşarak uzaklaşır)

edit: bir de şu tipleri vardır

+buyrun çaylarınız
- (tıkkkk)
- (bir şekeri iyice mıncıklayıp ikiye böldü, yarısını çayına attı, diğer yarısını da şeker kutusuna geri koydu...)
Ben sırf yurtta şeker aramaya üşendiğim, yemekhaneden şeker çalmayı unuttuğum, markete gidip de almaya gerek görmediğim ve o karizmatik arkadaşların bırak artık şekeri bak böyle daha güzel diyerek baskı yapmaları sonucu şekeri bıraktım. Ne kadar da karizmatiğim şu an.
kendimi bildim bileli günde max 2-3 bardak çay içerim. her bardağa da en az 5 şeker atarım. boy 1.72, kilo 64, yağ oranı %13
özet olarak bırakın bu sağlıklı yaşıyorum ayaklarını, şeker adam öldürmez. siz sağlıklı beslenmeye bakın
inkâr edilemez karizma. şeker kullanmamaktan değil kendine prensipli şekilde değer vermekten kaynaklanır. tavsiye ederim
Yoktur öyle bir karizma. Ben de kullanmıyorum ama bunu belirtme gereği de duymuyorum.

Şu "şeker ve kaşığı alabilirsiniz" cümlesini duyunca sinirleniyorum. Ulan çok mu zor? Masaya bırakıver işte eline mi yapışacak? Yok illa rüzgar yapacak!
(bkz: çay değil şerbet içiyorsun) diyenlerin ağzını yüzünü burma isteğine sebep de olur aynı zamanda. Anasonsuz rakı, çemensiz pastırma, sarımsaksız mantı olmayacağı gibi çay karışımının türk reçetesinde de şeker olmadan olmaz, boşa hava yapmayın çayın tadı şekerle güzel.
Bir de bunların çaya atmayıp kahveye atanları varsır ki tam evlere şenlik. Asıl aramalı ve lezsetli olan içeceğe şeker katıp tadını bozanlar, çayı şekersiz içmeye teşvik ederler bir de insanları.
Hayattaki tek başarısı çayı kahveyi şekersiz içen zevzeklerin öğündüğü hede.

Takdir mi bekliyorlar anlamıyorum ki.
Güçlü bir iradesi olan herkes bırakabilir. Çayda şekeri bırakanlar ekmek veya unlu mamül tüketiyorlar mı?
şeker kullanmayıp hala kiloluysan yalancı bir karizmadır.

dipnot: şeker kullanmıyorum.
Bi faydasını görmediğim sözde karizmadır.
- kaç kaşık?
÷toz şeker kullanmıyorum. Kitlama icerim. Küp şeker varsa bir tane lütfen.
Şekersiz meşrubat içip ardından künefe gömen insancıklardır.
ortamda sipariş verirken "kahve, şekersiz" cümlesiyle kazanılan karizmayla eşdeğer karizmadır.
eskilerde kalmıştır.

artık yerini şeker kullanıyorum ama hiç kilo almıyorum karizmasına bıraktı.

tanrıya şükür..
2016'nın 1 Ocak'ından beri şekersiz içiyorum çayı. şimdiye kadar da hiç kimse çayıma zorla şeker atmadı.

bence karizma çaya 6 (altı) şekerle başlayıp bir süre sonra azaltarak şekersiz içmeye başlamaktır. benim o.
Çaya şeker atmayan ama yanında tatlı yiyen aynı zamandada öğüt vererek şekerlerin zararlarından bahseden, kendini karizma zanneden şahıs.