bugün

Bol bol şekerli geçecek bayram!
şekerin ve tatlının abartılıp -en zararsız biçimde- ishal olunmaması gereken bayram. tüm sözlüğün bayramını da tebrik ederim bu arada.
Şekerden bayılmaya neden olan bayramdır.
Ramazan bayramina takilmis malca bi laftir. Kurban bayraminda seker yokmu sanki mk.
benim için sıradan bir gün.
tatildir.
ama kurban bayramını tercih ederim. hem tatil hem et.
Bir takım laik, kokoş teyzenin ve Ramazan bayramı gibi islam'ı çağrıştıran bir ifadeden hastalık derecesinde rahatsızlık duyan islamofobiklerin, bayramın dini bir bayram olmasını kendine yediremeyip kendi çapında ismini değiştirdiği yetmediği gibi bir de bunu "bu zaten vardı!!!!11" komedisiyle ciddi ciddi millete dayatmaya çalıştığı ifade. Bu ismi ortaya atan ilk geri zekalı kim, çok merak ediyorum.

Sabaha kadar laik atak geçirseniz de bayramın adı bellidir.

Tabi ki atatürk heykeline sarılıp "Atam kurduğun ülkede dini bayram kutluyorlar :((" diye ağlamakta özgürsün barzo. Herkesin dini kendine.
doğru adı ramazan bayramıdır. sonradan kulp takmayın.
laikçilerin ramazan bayramına verdikleri isim.

yok öyle bir dünya.

bu ülkede dini bayram olarak, ramazan bayramı ve kurban bayramı var.

adamlar kalkıp "19 mayıs atatürk ü anma gençlik ve spor bayramı" na "şeker bayramı" dese ortalığı yıkarsınız,

"vay efendim "atatürk' ün adını kaldırıyorlar" diye, kendiniz kalkıp dini bayramların ismini değiştiriyorsunuz.

bu nasıl bir saçmalık?
Ben çocukken Mutluluk veren bayramdı.
Trt program aralarında kenarları şeker resimleriyle süslü "şeker bayramınız kutlu olsun" yazan bir görselle bütün vatandaşların bayramını kutlardı.
Annem beni Prenses gibi giydirir, saçlarımı da prenses leia'nınki gibi yapardı.
Annemle babam genç olduklarından, kim hangi dinden düşünmeden kendilerinden yaşlı bütün komşulara kısa bir ziyaret yaparlardı. Ben de gideceğim evlerde likör ikram edileceğini bildiğim için bayıla bayıla peşlerine takılır, karşılık olarak hepsini sevimliliğimle büyülerdim.
Üzülüyorum şimdi her tarafı beton, sevgisiz dünyalarından kaçmak için tüm gün elde tablet transta gezen çocuklara.
Eskiden kullanırdı.
Daha güzel daha samimiydi şeker bayramı.
Şimdi şeker bayramı kutlamak anayasal suç gibi oldu.
Anlayanın, o günleri bilenin şeker bayramı kutlu olsun.
varoşlarda patır patır patlayarak kutlanılan bayram.
Asıl adı ramazan bayramıdır . Gavurların dilinde şeker bayramı olmuştur. Ulan dini bi bayram bu şeker bayramı ne amk.
ramazan bayramı yerine malum çevrenin uydurduğu bayramdır.
Olmayan, uydurulan bayramdır.
Bu; Ne kapitalist sistemin ne şeker kelimesinin dezenformasyona uğramasının ne de "ramazanı istemeyen dinsizlerin" uydurmasının sonucu değildir.
Bence ali-muaviye çekişmesinin bir sonucudur. Sıffin'de, kerbela'da taht uğruna küçücük cocukları bile doğramaktan geri durmayan, saltanatları döneminde dine bir sürü hurefe sokan Emevi sülalesinin bıraktığı bir kavramdır bu.
ramazan bayramı şeker bayramıysa, kurban bayramı da et bayramıdır.
3 yaşında çocuklar bile alıştı ramazan bayramı demeye, bir siz alışamadınız.
bu senede Ramazan bayramına denk gelmiştir.
Diş çürütme bayramı.
şeker faprikalarının sadılacağı gün olacakdır.
devlet büyük kamburlardan gurtulacak.
reyiz neylerse güzel eyler.
şeker bayramı değil dini bayramımızdır.
o Allah'ımızın armağanı adı Ramazandır.
eskiden insanlar ramazan bayramına şeker bayramı derlerdi. şimdi şeker bayramı diyen pek kalmadı.
şeker değil ramazan bayramı.
halk arasında ramazan bayramı için kullanılan ad.
Çocukken şeker bayramı büyüyünce Ramazan bayramı.
Çocukken şeker bayramı dersin büyüyünce ramazan bayramı olur.