bugün

şeker bayramımız kutlu olsun. yeğenim şeker toplayınca şeker yiyeyim ben de.
valla sırf eski havası kaybolmasın diye kapıya gelen çoluk çocuğa nakit bayram harclığı veriyorum. şekerle falan geçiştirmiyorum.
tanıdığım eş, dost, akraba çocuklarının ödenekleri de şimdiden hazır. gelirlerse anında ödeme yapıcam.
ödeme miktarlarım şöyle.
0-3 yaş 50 tale
3-15 yaş 100 tale.
araya sıkışan 30 unu geçmiş iki kardeşime de 20 tale veriyorum. hoşlarına gidiyor, kerataların.
herkeşe kutlu olsun.
şeker bayramında şekere, kurban bayramında ete cok yüklenmeyin.
iyi bayramlar herkese.
Gönül isterdi ki kapınızı çalalım şeker verin ama işte..
türk milletinin 6 bin yıllık bayramıdır. şeker bayramımız kutlu olsun...
Çocuklara şeker yerine daha güzel şeyler verilmesi gereken bayramdır. Mesela şeker yerine 1 elma verin 1 muz verin.
şekerden ziyade para da verildiği bayramdır.
severiz. böyle bir bayram olmadığını iddia edenlere katılmıyorum.
Benim çok güzel geçmiş bayramımdır. Bol bol şeker yedim bu bayram. Yeğenimin arkadaşına, ablamın yazlık arkadaşına gittik. Bayramlaştık telefonla.
görsel
ramazan bayramının gerçek adıdır...
Sen elma şekeri yala biz ramazan bayramını kutlarız.
(bkz: şeker bayramınız kutlu olsun)
(bkz: şükür bayramı)
çocukların en sevdiği bayramdır.
şimdiden herkesin şeker bayramını kutlarım.
yeni mi çıktı bu?
Olmayan bayramdır. iki adet dinî bayramımız vardır onlar da ramazan ve kurban bayramıdır!.
Şeker bayramı oruç tutmayanların da bayramıdır. Ramazan müslümanların bayramıdır. Şeker bayramında şeker yemek çok güzel.
oruç tutanların bayramıdır tutmayanların değil. adı şeker değil ramazan bayramıdır.
Çok güzel bir bayramdır. Eskiden bizim yazlıkta şeker toplamaya gelirlerdi. Ramazan bayramıyla aynı şeydir. Ramazan bayramını güzel yapan en güzel şeyler bayramlaşma, ziyaret, mutluluk, coşku ve yenilen şeker, çikolata veya alınan paralardır.
aslında müslümanların ramazan bayramı olmasına rağmen kemalitlerin isim değişikliği adı altında şeker bayramına evrilmiş halidir. tengir az önce yazdığımdan feyz almış olacak aklınca buradan dalga geçiyor. istediğiz kadar şeker desenizde orjinali ramazan bayramıdır. evet..
Nam-ı diğer ramazan bayramıdır. Şeker yani ramazan bayramında çok güzel elbiseler giyilir, bayramlaşılır. Çok güzel bir gün olur.
şeker yeme festivalinizi tebrik ederim. evet.
Herkese iyi bayramlar.
aptalca bir pandemi hikayesi nedeniyle bu yıl da türkiye'de kutlanması yasaklanan bayram. pandemitler ve yasakçılar hariç herkesin bayramı kutlu olsun.