bugün

bol bol yuvarlanılan yer*
Antalya'da bir semt. Şehrin göbeğinde fakat hala müstakil evlerin bulunduğu bir semt. Şarampol "Giritli" muhacirlerin mübadele sonrası yerleştirildiği yerdir. Giritli Mahallesi olarak da bilinir(di). Di diyorum çünkü son 10 yılda Konya dolaylarından gelen "Roman" vatandaşların bu mahalleyi mesken tutması sebebiyle adı "çingene mahallesi" olarak geçmeye başlamıştır. Bundan 20 sene öncesinde insanların sokakları kapatıp sokakta "okey" oynadığı bir yer olan Şarampol, o mahalle yaşayanları tarafından şu şekilde de tabir edilir "Şarampol'un suyundan içtiysen üniversite falan okumaya gerek yoktur." Şarampollu olmak hakikaten bir ayrıcalıktır. Birine efelenirken "Biz Şarampol çocuğuyuz oğlum" dedin mi olay bitmiştir *
direksiyonda bol bol dua okutan yerlerdir...
antalya büyükşehir belediye başkanı menderes türel'in son 6 ayda hayatına rahmet okuduğu antalya semti.

menderesciğim ağzınla kuş tutsan, oldu-bittiyle proje yaptığını zannnederek şarampol'ü mahvetmen karşılığında oy alamayacaksın...
antalya'nın en eski ve psikopat semti...şarampol'lü olmak ayrıcalıktır.
iki lafından biri şehircilik olan ama şehircilikten bir bok anlamayan bir parti yüzünden sefil olmuş antalyanın en eski ve en merkezi semti.
daha bunlar hiç bir şey o alışveriş merkezi açılsın siz trafiği o zaman görün
gene sabah sabah bir sürü kişinin ölümüne sebep olmuş yol kenarındaki eğimli yüzey.
Bugün nihayet benim de yuvarlandığım yer. Çok şükür ki ne bende ne de arabada çok büyük hasar yok. Peder bey de fazla laf etmedi. Masrafı bana kitlicek sadece. Cinim bibicim ya*
Macarca kökenli, fonetiği hoş, insanların genelde yuvarlandığı, karayollarında eğimli bir yüzey.