Kurtuluş savaşında Halkı Yunanlılarla işbirliği yapmaları için kışkırtmak gibi ufak vatan hainlikleri olan şahısların yobaz aklınca uydurulmuş öldürülme bahanesidir.
bir yobaz yalanıdır. istiklal harbi sırasında yunan'la işbirliği yapan iskilipli atıf iti, geçmişte yazdığı şapka karşıtı bir risaleyi, şapka kanununa karşı ayaklanma başlatmak için dağıtmak suçu sebebiyle idam edilmiştir.

velhasıl hak ettiğini geç de olsa bulmuştur...
yavşak bir grubun yalanlarından biridir.

şimdi bir tweet paylaşıyorum;
https://twitter.com/EmirK...tatus/1003621627001745408

muhtemelen silecektir, ekran görüntüsünü de aldım;
görsel

işte siyasal islam budur.
buram buram cehalet, buram buram şerefsizlik, buram buram trollük.

1912 yılında balkan savaşı sonrası bulgarlar'ın idam ettiği türkleri "şapka takmadıkları için idam edilen insanlar" olarak göstermek...

hadi bu bir şerefsizlik yapıyor.
peki ya bunu beğenen ve retweetleyen onlarca kişi?

siyasal islam'ın kendisi koca bir yalandır.
ne din ile, ne müslümanlıkla alakası yoktur.

lanet olası muaviyeciler...
Selam çomar. Mesai mi başladı?

ek: cumhuriyete atılmış bir yalan olan eylem.
Yobaz ve daha kötüsü cahil beyanıdır, şapka takmadığı için kimse asılmamıştır, devrimlere ve cumhuriyete karşı oluşum içinde olanlar asılmıştır.
1000. Kez söyleniyor. Kanunlara karşı gelip, isyan çıkardığı için asılmaktır.
keşke babası da "şapka"* kullansaydı da buraya başlık sıçılmasaydı dedirten malın biri.
Yazık bide inanmış.
Bunlar ne kadar maaş alıyor?
adaletin tecellisidir. mevzunun şapka takmayı reddetmek olmadığını izah etmiştim zaten.

devrim ortamında devrim kanunlarına göre hareket edilir. anakronizm yapmak marifetse, osmanlı'nın en şanlı padişahlarının sadece fikrini açıkladığı için, kimisini usulen de olsa yargılamaya bile gerek görmeden idam ettirdiği kıyamet kadar insandan örnekler sunabilirim meraklısına...

sen onu bırak da şu ileri demokraside tek suçu haber yapmak olanlar neden müebbetle yargılanıyor onu açıkla a yobaz..
Kafa siken yobaz zırvasıdır. He gülüm he, şapka takmadığı için asıldı.

Dün tüccarlığı yap, insanların cehaletinden beslen, ingiliz muhipliği yap, ondan sonra şapka takmadığım için astılar tamam mı pelin :s

iyi olmuş, ben de olsam ben de asardım amk.

Feodallerin ve Din tüccarlarının korkulu rüyası ebedi şef Sayın Atatürk'e yaptıklarından dolayı bir kez daha sevgi, saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.
Yalandır.
Yunan uçaklarından atılan bildirileri dağıtarak yunanlılarLA işbirliği yaptığı iç asılmıştır.
http://m.gazetevatan.com/News/Article?ID=449442
--spoiler--
Hoca Âtıf ise başında bulunduğu Teâlî-i islam Cemiyeti'nin (ada bakın!) imkânlarını kulla-narak ingiliz ve Yunan işgallerine karşı çıkılmaması için çalışmış, bu yolda hazırlattığı beyan-nameleri Türk köylerine dağıtmıştır. Mahkeme bunların tümünü belgelemiş ve hükmünü buna göre vermiştir.

Adamın, 'Şapka Risalesi' dışında suçları varsa ve bunlardan mahkûm olmuşsa, mahkeme ne yapsın! Ve Şapka Risalesi ne yapsın!
--spoiler--
haklı olan asılmadır. kendileri kuvayimilliye için vatan haini fetvası vermiştir üstüne üstlük ingiliz muhipleri cemiyetine üyeydi . boşuna atanın hatasını aramayın!
mezarlarını bulalım, çıkarıp tekrar asalım.
Bi bok bilmeden yazanları gördükçe kendim utanıyorum, sokayım o yazıları yazdıran gereksiz özgüveninize diyorum.

En ufak bir şey görünce hemen "Atatürk içiyordu", "şu kişiyi şapka giymedi diye astılar", "dinciydim diye ebemize atladılar" demek ve geçerli bir bahane sunamamak, kulaktan dolma bilgiler yazmak çok basit.

Az bile yapmışlardır. Şimdi ülkeyi bölmeye kastedenlere sesiniz çıkmıyor değil mi. Şu anki verdiğimiz şehitlerin hepsinin kanı hükümetin ve sessiz kalan sizlerin eline de bulaştı, ülkeyi bu noktaya getirip de piçlerin sesinin bu kadar çıkmasındaki en büyük pay sahibi de sizlersiniz.

O zamanlar ise cezası buydu işte. Şöyleymiş böyleymiş demeye gerek yok. Şimdiki poşu takıp dağa çıkanlar, o zamanki cübbe giyip sarık takanlardı. Tarihi götünüz yediği kadar araştırma gafleti ile değil de adam gibi tam araştırın.

Ayrıca paralelci diye fişleyip kendi kafalarına göre adam kayıranlar, kendi elemanı olmadığı için milletin ekmeğiyle oynayanlar gayet normal geliyor şimdi herkese.