bugün

ne boktan programdı ama onu bile özler olduk...
rüya dedektifleri'nin son bölümünün adı. nejat uygur'un adını duyunca bile bi içim burkuldu özlemden. gideyim de zamsalak falan izleyeyim..

ilgili bölüm: https://open.spotify.com/...si=l1TJ-j7GRpe2p-cCkPJ8nw
Takrar olsada izlesem dediğim 90 ların tv programı.
Zıplayıp boyalı kutuya battıkları, en sevdiğim oyundur. Haftaya sürpriz bir konukları varmış, hadi bakalım bekliyoruz.
''çıldırın çıldırın çıldırınnnn bu gece bizim için çıldırııın.'' diye bir şarkı hatırlıyorum sanki bu programdaydı.
haftasonu tatilinin son güzel saatleriydi. okula gidecek olma burukluğumu alırdı. bazen yeni oyuncaklarımın mutluluğuyla izlerdim, bazen gezi yaptığım bir günün yorgunluğuyla. en akılda kalıcı etapları içi boya dolu kutulara zıplama ve jenga misali, üst üste dizilmiş, içi boyalı su dolu kadehleri devirmeme oyunlarıydı.
Galiba bu hafta yeni bölümü yayınlanmayacakmış. Eski bir bölüm koyacaklarmış. sebebini Bilen varsa yeşillendirsin.
Bugun olsun gene izlenir. aklı çalışan yapımcı ya da kanal tekrar yapar bu programı.
https://www.youtube.com/watch?v=K1cNfHFnNhA
Nostalji olarak YouTube’den şahane Pazar izleyip yatacağım...

Bardak çekme oyunu, vuhuuu bayılırım...
çocukluğumda pazar akşamları banyodan sonra televizyonun başına kurulup kanal d de izlediğim yarışma programı. nejat uygurun 2 oğlu süheyl ve behzat uygur kardeşlerin sunumuyla insanların şekilden şekle girdiği, düşüp kalkıp bi hal olduğu oyunlardan oluşur.
bugünkü bölümü çok eğlenceli devam ediyor.
Bir nesil oturup bunu izledi be. Evet.
bu hafta neden yayınlanmadığını merak ettiğim program.
Bizim evde izlenmezdi maalesef.
bu hafta sürpriz bir konukları varmış. beklemedeyiz.
90 lı jenerasyonun çok iyi bildiği TV programı. Pazar akşamı banyo yapılmış ve ertesi gün okul olmasından ötürü erkenden yatırılan bir nesil. Tabi beraberinde yarım kalan program.
Bardak çekme yarışmasını çok severdim.

Bi de Süheyl’i severdim Behzat’ı sevmezdim.Süheyl babası gibi samimi gelirdi.
en güzeli balon oyunuydu. balon şişerken sorular sorulur, kimde patlarsa o oyunu kaybederdi.
En çok belediye çukuru kısmını severdim.
Bir pazar klasiğiydi. Evet.
bu akşam yeni bölümüyle kanal d'de.
artık yavaştan sıkmaya başlamış program. eski tadı yok.
pazar akşamlarının vazgeçilmeziydi.
özlenilen program. pazar gecesi izlemek için yataktan kalıkıp, izleyip tekrar yattığımı hatırlarım.