ortama değişik bir hava katmak adına türlü şebekliklere başvuran sonradan görme kişiliklerdir. belki sınıfça falan 3-5 kere sinemaya gidip gördüler ya, tv izlerken de ışıkları kapatıp salon havası yakalamaya çalışır bu midilli yavruları.

ulan kime ne ispat etmeye çalışıyorsun ki. hayır yani birileri olsa havasını atma peşindesin diyelim ama, ortası sararmış pijamalarınla evde film seyrediyorsun. ışık olsa ne olur olmasa ne olur. bütün millet de zaten enayi seni sinemada sanıyor. ahahaha şark kurnazına bak ya... varoş ruhun gerçekten tatmin oluyor mu böyle yaparak?

karanlıkta televizyon, film maç her ne sitimse –hepsi aynı şey çünkü- izleyen kişi, alenen saygısızdır. aynı zamanda ruhsal sorunları vardır. kendi kendini kandırmaktan zevk alır. küçükken topu ayağına aldığında, "hacci, hacci" diye sayıklayan sümüklü veletlerin gelecekteki halidir. kıl olurum böyle sığırlara. karanlıkta bitireceksin işlerini. kafalarını ezeceksin ekrana vura vura.
sanıldığı gibi varoş ruhlu insan değildir, hoş varoş ruhlu olmak kötü bir şey de değildir.. ışıkları kapatıp film izleyen insan küçük şeylerden mutlu olmasını bilen, sinemaya gidemese de evde sinema ortamını sağlayan, saygı duyulası, yanakları sıkılası insandır...
dikkatinin dağılmamasını isteyen ve ucuz yoldan sinema atmosferini yaratmaya çalışan insandır. gayet tabii bir davranıştır. bu insanlara karşı artizliğin lüzumu yoktur. ayrıca sözlük yazarlarının itirafları kısmına yazmam gerekirki ışıkları kapatıp, koltuğuma uzanıyorum ve çamaşır suyu damlamış pijamam ile filmimi izliyorum. dvd oynatıcımda 40-50 tl'lik dandik bir makina.
gözleri ışığa hassas insandır, bu kadar aşağılanmayı hak etmez, ses sisteminin sesini açıp kimseyi rahatsız etmeden efendice filmini izler.
keyifle film izlemeye çalışan insandır. ruhu varoş olsa da keyif yapmaya hakkı vardır.
Muhtemelen ileride görme problemi çekecek insan türü. Ya da annelerin hep o şekilde uyarmasıyla böyle bir düşünce oluşuyor. izlediği filmden muhtemelen daha fazla zevk alan insan modeli.
film dediğin karanlıkta izlenir şeklinde düşünen mantıklı insandır.

(bkz: stüdyo ışıkları altında film izleyen star ruhlu insan)
kısıtlı imkanlarıyla hayattan zevk almaya çalışan fakir ama gururlu bir gençtir. yine de, parası çok olup bunu övünme vesilesi zanneden züppelerce kıskanılmaktan kurtulamaz.
hacı ışıkları kapatmayınca olmuyor yahu, malum Projeksiyon cihazı ışıkta iyi çalışmıyor

ha ! evet Projeksiyon cihazım var benim..

evde ayrı oda da yaptım sadece film seyretmek için ses sistemi falan gümbür gümbür birde film seyrederken viski içiyorum oldu mu ?
yok, perdeleri de açsaydık bari...
zaten görüntü yönetmeni olacak namussuzlar öyle bir karanlık çekim yapıyorlar ki gündüzler gece, geceler zifiri karanlık.
bu eylemiyle sağlıklı gözlerinden şu günlerde yaş gelmesine sebep olmuştur. gözleri sızlar, yanar ve yaşlanır.
başlık açan yazara da bir çift lafım var: varoş sensin. *
film dediğin karanlıkta izlenir. varoşlukla alakası yok
zaten normali o değilmi? nasıl bir insan cayır cayır ışıkta film izler? demek istediğim önermedir.
karşısındaki 200''(inç) led tv ise başlık sahibini çok kötü göt edecek olan insandır.
(bkz: bu durumda o varoş benim)
- aç ulan şu ışıklar. varoş muyuz biz?
+ beyfendi sinemadasınız. iyi görüntü izlemeniz ve filme odaklanmanız için bu gerekli.
- neyse elektrik parası veririm açın lan ışıkları.
+ öyle bir uygulama söz konusu değil.
- nasıl bir uygulama söz konusu.
+ istiyorsanız sizi şimdi si.elim istiyorsanız sabaha bırakalım.
(bkz: karanlıktan korkan ödlek yazar)
evde kaçak elektrik kullanılıyorsa, evet bir miktar gereksizdir bu eylem. zira karanlıkta parlak ekrana bakmak gözleri yoruyor ama normal şartlarda kişi elektrikten tasarruf yapmayı da amaçlıyor olabilir ya da olay tamamen kendi zevkidir.

bunu "varoş ruh"la bağdaştırıp taşşak geçmek, ışığı kapatıp film izlemekten çok daha anormal olsa gerek.

not: ayrıca philips'in bir kaç bin tl'lık lcd tv modellerinde sadece bu tarz film izlemeye yönelik fonksiyonlar da mevcuttur. tv'nin arkasındaki duvarı, ekrandaki hakim renk tonuna göre otomatik ışıklandırma fonksiyonu gibi.

(bkz: philips Ambilight Spectra 3)
film izlemekten zerre anlamayan sözde değil özde görgüsüz insanlar tarafından maruz kalınan tanımlamadır.
yeni yetme "internet çocukları" varoştaki insanlara hakaret etmeyin.. aslını inkar eden ezikler....