bugün

Adilik ve haysiyetsizliktir.
Örnek verecek olursam; kobay, deney faresi....
Gerçek islam da olmadığı gibi bir grup öfkeli genç de değildir. Ruh hastalarından oluşan teröristlerdir.
bir piyon. abd ve israil ortak yapımı.
Oç dur..
Fake islam?
bir gün çıkıp bizi de kandırdılar diyebilirler.
suriyenin kuzeyini isarile katıştırmak için ortaya çıkarılmış olan kukla örgütlerden biridir..
israil ve amerika patentlidir..
silah tedarikçileri ise yanılmıyorsam rothschild ailesidir..
ışid gerçek islam mı bu değişir ama gerçek bir sunnidir burası kesin. ışid in sunnilikle çelişen yaptığı bir şey getirsinler çelişiyor diyen. mürtedi öldürüyor, sunni dininde öldürülür zaten. namaz kılmayanı öldürüyor ( hanefiler hariç) hepsi öldürür zaten. hanefiler de ölene kadar hapse koyar. ışid küçük çocuklarla evleniyor ee sunnilikte evlenme yaşı bile yok zaten. muhammed in de 6 yaşında nikah kıydığını 9 yaşında ise onla cinsel birliktelik kurduğunu söylüyorlar.
recm ediyor. sunnilikte recm var zaten. el kesiyor bunu bırak sunnilikte kuranda bile var zaten. ışid eşcinselleri çatıdan atıp öldürüyor ( tabi ilişki yaşarsa) ee sunniler de böyle öldürüyor. ( belki üzerinde duvar yıkıyor veya recm ediyordur ama öldürüyor yani) kırbaç vuruyor ee kuranda da var bu zaten. mürted ilan edip müslüman öldürüyor ee sunnilikte bu da var, onlar da şiaları hak veya islam saymayıp yıllarca öldürdü zaten. şialar da aynı kafayla onları öldürdü. kadınları köle olarak alıyor, ee sunnilikte zaten savaş esirleri köledir. muhammed in savaşıp aldığı köleler bile vardır. ee ama ışid cihat yapıp dini yaymaya çalışıyor, sunni olan osmanlı cihat yapıp neyi yaymaya çalışıyordu?
ee ama ışid müslüman kadınları zorla çarşafa sokuyor. ee sunnilikte müslümana farz olan bir şeyi müslümanın ben yapmıyorum deme hakkı yok zaten.
yani ışid in sunnilikle çelişen ne yanı var? bak bazıları kuran müslümanıdır zaten sunniliğe inanmıyordur onu sormuyorum. ışid ile sunnilik arasında hiçbir fark olmadığını söylüyorum. islam sunnilik midir, sunnilik islam dışı mıdır bu ayrı bir tartışma konusu olabilir. ben ışid sunnidir ve ( zaten öyledir de itikadı da selefidir bunlar) yaptığı her şey sunniliğe uygudur diyorum. abd bunu kurduysa neden kuran müslümanı değil de sunni kurdu o zaman?
ya da bu adamlar neden zina yapanı eğer evliyse taşlıyor? sonuçta abd yi bu kadar sunni itikadına bağlı kılan nedir?
bunlar önemli şeyler. yukarda sunniliğe kanıt olarak sunduğum her şeyi hiçbir diğer kaynaklara başvurmadan tamamen sunni sitelerden alıntılarla kanıtlarım. gerçek islam budur veya değildir ona inanan beni enterese etmez ama ışid kesinlikle sunnilikle aynı çizgidedir ve sunni bir örgüttür.
hz.ali'yi bile tekfir eden haricilerin devamıdır. fazla söze gerek yok.
islam dininin peygamberi savaşta çocuklara, kadınlara, yaşlılara dokunmayın derken bunlar önüne geleni kesiyor, parçalıyor. nasıl gerçek islam olabilir?
Abd piyonu onlar.
emperyalizmin maşasıdır tek başlarına bu işlere kalkışacak güçte yapılar değiller bunlar fail doğrudan abd. böyle radikal islamcı bir hareket neden baş düşmanı olması gereken israil'e saldırmıyor? lütfen cahil cahil konuşup bunun üzerinden islam karşıtlığı yapmayın tek ricam.
Beyni olmayanların anlayamadığı olay.

Suriye'de iç karışıklıklar çıkıyor
Amerika bu olayların kabul edilemez olduğunu söylüyor
Ama olaylar ne olursa olsun bir ülkenin iç meselesi olduğu için bir müdahalede bulunulamıyor.
1-2 ay içinde müdahale ederiz lafları dönüyor ama bir yıl su gibi akıp gidiyor.

Bu sırada dünya genelinde islam dinine sempatinin arttığı bir dönem yaşanıyor. Her yerde 'religion of peace' söylemi öne çıkmaya başlıyor. islâm'a katılım yüksek.

Sonra Amerika Suriye'ye ha girdim ha gireceğim derken Rusya pat diye giriveriyor. Herkes şokta... Akıllı hatır sayarken deli oğlunu everir misali Amerika uygun zamanı ve zemini beklerken Rusya defakto müttefikini korumak için olaya dahil oluyor. Ardından iran tüm gücüyle dahil oluyor. Dünyanın ağası Amerika etkisiz bir pozisyonda... Olacak iş değil...

Sonra ışid peyda oluyor. Hollywood filmlerini kıskandıracak videolar çekerek propaganda yapıyor. Full HD, 60 fsp kafa kesme videoları çekip paylaşıyor. 'işte islam bu!' propagandası tüm dünyaya özenle servis ediliyor.
Amerikan yönetimi de 'ışid insanlık düşmanı, biz böyle bir vahşete kayıtsız kalamayız' deyip Suriye'ye giriyor. Işid 10.000 kişi katletmişse Amerika 50.000 kişi katlediyor, ışid 1 şehri yakmışsa Amerika 10 şehri yakıyor. Gerçi ikisi de abd hanesine yazılmalı da neyse.

IŞiD nereden çıkmıştı? El kaide'nin bir kolu olarak ortaya çıkan ışid aynen el kaide gibi ABD tarafından kuruldu.

Usame Bin Ladin en büyük Amerikan gazetelerinde övgüyle bahsedilen birisiyken birden bire terörist rolüne girdi, sonra cesedi megatron gibi denize atıldı (yersen).
Ne hikmetse Ladin ailesi Amerika'da başkanlarla görüşen, büyük yatırımları olan bir aile ve hala da öyle olmaya devam ediyor ama onlara herhangi bir işlem yapılmıyor.

Türkiye'deki gerizekalı tayfa da islâma sallamak için mal bulmuş mağribi gibi IŞiD'e sarılmıştı. Şimdi yeni yeni anlar gibi oldular.