bugün

Özel isimler her dilde ayrı ayrı kısaltılmaz. ismi herkesin kolayca aklında tutması ve ordaki islam kelimesini vurgulamak için bunlara özel bir ibnelik söz konusu. Daeş tayyibin icad ettiği değil fransızların önerdiği bir isim.
pkk lıların pekeke diyerek eli kanlı şerefsizleri yumuşatmaya çalışmaları gibi ismi boru gibi olan "ışid terör örgütünü" yumuşatmaya çalışanların giriştiği eylemdir.

yarın bir gün o tırların nereye gittiği tamamen netleşince "biz ışid e göndermiştik bunlar deaş" diyeceklerdir göreceğiz hep beraber..
netleşebilirse...

izin verilmeyecektir..
tedaşı biliyorum kardeş.
hangisini kullanırlarsa kullansınlar o kısaltmaların açılımı benim için "soyları tüketilmesi gereken katıksız orospu çocuğu sürüsü" olacak. keşke devletler de bunu böyle görse.
deaş deyince ışid' in varlığının reddedildiğini sananlar var lan sözlükte. cidden yazık.

daeş kısaltması onların varlığı kabul edilmediği için değil, yaptıkları eylemlerin islamiyetle bağdaşmamasından ötürü kullanılmaya başlandı.

ulan bi boku savunuyorsunuz ama neyi savunduğunuzu bilmiyorsunuz.

(bkz: ışid vs daeş vs deaş)
ben aysıs* demeyi tercih ediyorum ortamlarda daha bilgili görünüyorsunuz.
ikisinin arasında cidden fark olduğunu sanan arkadaşlarımız var, bir miktar üzücü.
güncel Önemli Başlıklar