bugün

son zamanlarda sıkça rastladığım yazar tipidir.

biri gider itiraf başlığının altına, "göğüslerimi de seviyorum aslında" yazar. biri gider saat gecenin körü buçukta, vajinal orgazmı tanımlamaya çalışır. öteki gelir, göbekli erkeklerle de sevişebileceğini falan ima eder. tabi kadın yazar nick altı yalayıcı timi devreye girer. "ebesininki numaralı entry'si ile beni benden alan yazar." ibareleri uçuşur etrafta. o kadar sırıtıyor ki, böyle gizli gizli iş çevirdiğini sana işgüzar ortaokul çocukları geliyor hemen aklıma. yaşar kemal'in "siktirin gidin amk sosyal çevre edinin, sözlükte arkanıza google'ı alıp bilgili görünmeye çalışarak kendinizi bir bok sanmak da ne ola ki?" adlı eserini tekrar tekrar okuyorum böyle abazasuları görünce.

bu sözlükte onlarca yazarla tanıştım, ne gördüğüm kızlar bu bahsettiğim profildekiler kadar mala benziyor, ne de tanıştığım erkekler bu bahsettiğim profildeki kızların sokakta laf atmak suretiyle götünü kaldıran güruha benziyor. bu mallar yeni türedi... büyük şair sir alex ferguson'un harika bir lafı var; "let them send away"
--al benden de o kadar--
bu sözlükte bir çok yazarla karşılaştım, ne gördüğüm kızlar bu bahsettiğin profildekiler kadar mala benziyor, ne de erkekler bu bahsettiğin profildeki kızların sokakta laf atmak suretiyle götünü kaldıran güruha benziyor. bu mallar yeni türedi...
--al benden de o kadar--

bunlar çeşit çeşittir. kimisine troll diyorlar kimisine de feminen takılan stayla...
kadınsa bize mi kadın kardeşim? gitsin cinsiyetini başka başka mecralarda VAR ETSiN!

ama ufak bir nokta var ki açalım; kimseye kadın olduğunu sakla, erkek gibi konuş, saldıray abi gibi söv, recep ivedik gibi yardır demiyoruz... bacım tek yapacağın ''bağıra bağıra, pöyküre pöyküre kadınlık kokan entariler giymemen.''

reel duyguların sanal alemden pazarlandığı interaktif bünyelere selam ederim...
savunucuları hemen türemiş bu benim kırılgan bebek ruhlu yazarlarımın.

lan yarram ona pedinden, sütyeninden, regl döneminden bahsetmesin diyen mi oldu, allah'ın öküzlere peygamber olarak gönderdiği dangoz? bunu aynısı "uff ya pipim 12,5 santim ama süper sikiyor" şeklinde yapılıyor olsaydı, aynısını bunu yapanlara derdim bu sefer. burada bahsettiğim bir kadının, regl ağrısından bahsetmesi, doğum sancısını anlatmaya çalışması, ya da canının nasıl sevişmek istediğini belli etmesinden rahatsız olmam falan değil tabii ki ama sen gelip 90 başlığının altına "göğüslerimin cm cinsinden ölçüsü, kikiki uçları da pembe" yazarsan, ben de sana siktir git, jigoloaraniyor.com'da takıl derim koçum... şimdi git buradan...
(bkz: hani nerde)
(bkz: onu bana getirin)
böyle bir başlığın açılması bile gereksiz. çünkü burası arkadaşlık sitesi değil.
Çok rahatsız oluyosan okuma ya da eksi oy ver herkes format çerçevesinde istediği gibi yazar kimse de ben senin entrylerinden kadın olduğunu anlıyorum adam gibi entry gir diyemeZ diyen maldır bu malları takan daha da maldır. Derdin ne dostum bu bayan olduğunu anladığın yazarlardan birine mesaj attın da cevap vermedi mi sen de kinini burda mı kustun.
yolludur.
namus bekçiliği ile suçlanmama da vesile olmuş en asil duyguların insanıdır ayrıca bu yazarlar.

bak benim güzeller güzeli arkadaşım. tamam algın kapalı olabilir, okuma gibi bir alışkanlığın da olmayabilir. belli ki duygu müge anlı mode on yapıp okumadan çemkirmişsin. ben sana özet geçeyim ama evvela şunu bil, benim namus dediğim şey, senin ya da hemcinslerinin bacaklarının arasına sığmaz. yani sen bu olayı namus argümanına indirgeyerek zaten toplumun sana ayağına ağırlık bağlayarak dayattığı baskıyı çoktan kabul etmiş oluyorsun benim gözümde.

ped, oje, ot, çöp başığına kadının yazmasının en doğal hakkı olduğunu, kastımın sadece "sözlükte kendiniz pazarlamaya çalışan insanlar" olduğunu anlatmaya çalışmama rağmen böyle algılayabilmek hakikaten marifet. haa bana ne lan bana ne kısmına geleyim bebeğim, sözlük malesef formatı kevgire çevirenlere eksi vererek yaptırım uygulanan bir mecra değil. yani, insanlar birbirleri ve birbirlerinin fikirleri hakkında başlık açabilir, entry girebilir, eleştirebilir, beğenebilir. yani adam gelip sol düşüncenin götüne koyayım deyince nasıl buna kızanlar eksi verip geçmiyor, bir şeyler söylüyorsa bu da tıpkı bunun gibi bir şey. şimdi gelip eksi verip geç, sana ne dersen ben de sana derim ki, gelip entry girme bu başlığa eksi verip git lan...

aaah ah, esuma'lar, calyx'ler vesaireler vesaireler... 7. 8. nesil sizleri tanısaydı biraz hak verirdi bana. canlarım benim...

neyse;

ha bir de seviştiği kadınlarla yatak hikayelerini anlatıp selebriti olunca bir şey denmiyormuş, kızlar anlatınca tu kaka diyormuşuz. sanırım burada kast edilen selebriti vaudeville for vendetta ve benzerleri. her neyse, sen de anlat anacığım, sen de kalemini konuştur, 4 sayfa yazıyı okut, bir şey diyen oldu mu? yahu, sanki biz sözlükte kadın yazarlar konuşmasın, biz kendi kendimize futbol muhabbeti yapalım dedik. bu sözlükte onca güzel yazan kadın yazar var, edebiyatçısından, felsefecisine, müzisyeninden, sporcusuna kadar kadına özgü şeyler de yazıyorlar, bilgi de veriyorlar gayet de artı butonunu aşındırıyorum. benim derdim, hiçbir fikir, düşünce, bilgi, görüş bi sikim paylaşmadan gün boyu, nasıl ideal kadın olduğunu, nasıl harika bacakları olduğunu, yatakta inlerken sesinin ne kadar ince olduğunu anlatıp duran boş tarağın boş bezi tiplerle...

neyse ya siktir ediyorum, entry üstteki entry'lere cevap niteliği taşıyor butonuna basarak gammazlarsanız, doğru ispiyon sayılır ve silinir bu entry. aynı dili konuştuğumuz sevgili dostlarımın, aslında ne kadar kompleksli, her şeyi cinsiyet seviciliğine nasıl çekmeye müsait tipler olduğunu bugün bir kez daha görmüş oldum... bu biraz şeye benziyor aslında, hırsızlık yapan zenciyi tutuklayan polisin ırkçılıkla suçlanmasına... ama yok, o polis onu zenci olduğu için tutukladı, başka yolu yok...

(bkz: hayat ne güzel şilepler falan)
burada dikkat edilmesi gereken kelime "ısrarla" olacaktır.

elbette kadın yazarlar da var sözlükte ancak bunu belli etmek için çalıştıklarında oldukça komik duruma düşüyorlar. anında basıyorum eksilerini. o derece tiksiniyorum.

sonra da başlık açıp şikayet ediyorlar; "erkek yazarlar bana sürekli mesaj atıyolar ayoll" diye. lan yosma, sen de bunun için uğraşmıyor muydun zaten?
aslında dikkat edilmesi gereken kelime "çalışan" olacaktır.

bir yazar cinsiyetini her şekilde belli edebilir. bundan normal bir şey yok. burada bilgi vermek amaçlı entry giren her kişi doğal olarak kendi yaşantısından pay çıkartarak önümüze bir şeyler sunduğu için cinsiyetini kendisi istemese bile belli eder.

"çalışan" kısmına dahil olanlar değil sözlüğün kalitesini düşürmede vesile olanlar. yani, erkeklerin çoğunlukta olduğu bir sanal ortamda özel mesajlarla egosunu şişirmek, her fırsatta gündelik yaşantısını bize göstermek, beli bir hayran kitlesi oluşturmak isteyen yazarlar değil bu işin sorumlusu. üye sayısını yüksek tutmaya çalışan, yazar olabilmesi için noktayı virgülü kullanması yeterli olarak koşullandıran moderatörler ve onları yöneten adamdır bu işin sorumlusu.

sözlük de sosyal bir ortamdır sonuçta, isteyen istediğiyle ilgilenir, takip eder, mesaj atar, buluşur, siker vb. o kimsenin umrunda değil. kastettiğim de bu değil. adamlara size bir gün format yok rahat rahat yazın deseler. "üf yha ne brbat bi gn.s", "anlamıyorm su erkkleri.s.s" felan yazacaklar her yere. bizleri düşündüren şey ise zamanında sırf bu tarz insanlar için "twitter" diye bir sosyal paylaşım sitesi açtılar. gittiği yerleri, bulustuğu insanları, bizlerle de paylaşmak için can attıkları dertlerini, mutluluklarını yazsınlar diye. gerçi şu an "laf sokmak" ve "imalı sözlerle artistlik yapmak" formatına sapma olsa da her neyse. işte "ısrarla" kısmı da burada devreye giriyor.

ek olarak "özel mesaj" kısmında ise herkes kadar ben de çok kişiyle mesajlaştım, muahabbet ettim, atıştım, bir konuyu tartıştım. çoğu da erkekti. kaliteli bayan yazarlar da var gerçekten ama bir erkek muhabbetinin yerini tutmaz. tutacak olanlar da bizlere denk gelmez. onun da nedenleri var. anlamak için düşünmek yeter. bu da can yücele sorulan "kadınlar hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna verdiği cevabı aklıma getirir hep.

- düşünmüyorum sadece sikiyorum.

imza.

kalın sağlıcakla.
ağzı burnu kırılası, ilgi manyağı kişi.
öpüşmek istiyor da olabilir.
yanlış mıyım?
kadının krosudur, yazık vurmayın.
(bkz: alkol kullanmayan kız)

bu başlıkta sıkça gördüğümüz çabaya giren yazardır. kendinden örnek vermese ölecek. gözüne sokmasa milletin gözü açık gider. o derece.
entry sonuna cinsiyete göre bkz vermek.
(bkz: benim kukum var ordan biliyorum)