bugün

bu ülkede nekadar kalitesiz insan varsa güzel örnekleri burda toplanmış yazılar yazıyor. siz adam gibi bir ülkede yaşasaydınız bu ırkçı laflarınızı göt deliğinize sokarlar ağzınızdan sıçtırtlardı hepinizi. sizde sizin kalitenizde olan ülkede böyle o kürt benim o eşşek senin o ermeni onun bu laz öbürsününki diye ağzınızdan köpükler saçan kuduz köpekler gibi havlayıp durursunuz işte.

beyni yıkanmış zavallılar.
haklı serzeniştir.

ırkçıların çoğu hasta kişilikler. narsist, takıntılı, empati duygusu zayıf insanlar. hepsine acil şifalar diliyorum.
aslında şu da düşünülebilir burada insanlar kendi bilinçaltında yaşadıklarını paylaşıyolar o halde gerçek hayatta böyle değiller mi böyleler e o zaman senin bilinçaltın bilinçüstün aynı gelip niye burada kendini dillendiriyosun? sokakta da böylesin sen kurumda da kuruluşta da.
hepsi aile eğitimiyle ilgilidir. bunlar ailesinden sevgi görmemiş sayılmamış ezilmiş belli bir zümreye ait olmadan yaşayamayan asalak kişilerdir. yani özgün olamayan bağımsız düşünemeyen insanlardır. koyun sürüsü gibidirler. hayat değerleri yok, arkadaş aralarında birbirlerine ana bacı laf söleyip iki dk sora omuz omuza aynı yolda yürümeye devam edip gülüp geçen insanlardır bunlar. sizleri suçlamıyorum çok geç olmadan insanlığın nimeti olan beyinlerinizi az bişey kurcalamanızı bir iki sayfa kitap okumanızı rica ediyorum. hiç birşey için çok geç değildir. yeterki bundan sonraki çocuklarınızı adam gibi bir ortamda büyütün. sevgi saygı parayla edinilecek kadar zor bişey değildir az bişi çaba gerektirir okadar.
avrupa lafı geçtimi acaba dediğim yorumdur. insanlık için ilk örnek olarak avrupayı baz almayın. avrupanın çivisi zaten çıkık. dünya avrupadan ibaret değildir.
neo nazi görmemiş mal beyanıdır. ulan sizin ırkçı dediğiniz ülkücüler bile din kardeşim ayağına kürtleri severler.

rusya'da kafkas kökenli olduğunuzu anlarlarsa dazlaklar gelip kafana sıkarlar cesedin sokakta çürür kimsede dönüp bakmaz bile.
evet diyorumya siz anabacı edip sora oooo din kardeşim selamün aleyküm diyen tiplersiniz. çok güzel örnekledin.
irkçilik her ülkenin sorunu ne yazik ki, amerika olsun, avrupa ülkeleri olsun. bazi ülkeler digelerine göre biraz daha medeni, tamam kendi irklarindan olmayanlari sevmiyorlar ama kendi vatandaslarina nasil davraniyorlarsa resmi ortamlarda diger irklarin mensuplarina da o sekilde davraniyorlar. mesela irklara karsi nefret söylemi orani daha düsük vs vs. ama su da bir gerçek ki, adamlarda siyahi bir insan katledildiginde bütün ülke o katledilen 'insan' oldugu için onun yasini tutuyor, devlete baski uyguluyor, suçlularin cezalandirilmasi için. siyahlari sevmeyenler bile irkçilik t-shirt lerini çikarip insan haklari t-shirtlerini giyip meydanlara dökülüyorlar. ve bir eylemle gerekli birimlerin islerini daha hizli yapmalarini, adaletin daha adil ve hizli islemesini sagliyorlar. ama türkiyede, zaten en basinda 'zaten ölen kürttü' denilip bir kenara atiliyor. sonrasinda takipsizlik vs. eylem yapan yok mu? var. devletin s.kindemi? tabi ki hayir. türkiyede ana sorun irkçi kesimin çok sert ve sayica fazla olmasi, bunun yani sira devletin birinci derecede irkçi ve mezhepçi davranmasidir. yoksa tabi ki irkçilik her yerde. ama bazi yerlerde digerlerinden daha fazla ve aci verici, türkiye de onlardan biri.

not: yurtdisinda yasiyorum ve bugüne kadar 1 kere bile irkçi bir söylemle, muameleyle yada haksizlikla karsilasmadim. bu yok anlamina gelmez. ama türkiye de irkçilarin sorun ettigi irka dahil olmamama ragmen onlarin haklari için de bagirdigimda bizim yüce türkçülerimizin gazabina da ugramisligim var. kisacasi kendi ülkemde daha çok irkçiliga maruz kaldim. artik varin gerisini siz düsünün.
ırkçılık gelişmişliğin göstergesidir ve olmalıdır. eğer ırkçı olmazsanız gün gelir kendi vatanınızda mülteci durumun düşersiniz.

rusya:

http://www.cnnturk.com/20...durdu/505058.0/index.html

http://www.dw.de/rusyada-...ar-art%C4%B1yor/a-3271357

http://www.hurriyet.com.t...ateji/6902728.asp?gid=202

göründüğü üzere rusya'da kafkas kökenli insan katliamı mevcut.

almanya'da da neo naziler türkleri öldürüyor. çünkü adamlar türklerin almanya'yı işgal etmesinden korkuyorlar. bu yüzden haklılar.

http://www.ntv.com.tr/arsiv/id/25329412/
(bkz: acıkınca kafayı yiyorsun al bi eşek sik)

ülkeye toplu kemoterapi verecez az kalmıştır.
bu ırkçılığı en çok "ben biliyorum, ben okuyorum" tiribine giren okur-cahil insanlar söylüyor ya en çok buna gülüyorum. iki üç insanın hoş olmayan hareketlerini nasıl tüm insanlara mâl edebilirsiniz? ben türbanlıyım arkadaşım. buraya türbanlılar hakkında yazılan şereften yoksun yazılarınızı kabul etmiyorum. ben kürdüm arkadaşım. ailem ve ben sizin sandığınız gibi bölücü ve ülke huzurunu kaçıran insanlar değiliz. insanı insan olduğu için severiz. ninelerimiz, dedelerimiz bu ülkeyi kurtarmak için canla başla savaştı. biliriz. ama görülen o ki sizin küçük beyniniz bunları idrak edemiyor. ya da troll olmak yaşam tarzınız olmuş. bilemiyorum.
ırkçılık artık yeni bir şekile büründü.

aslında poular science dergisinin son ay sayısında bir makale var.

"bilime inanmayı neden bıraktık?"

buradan şu sonuca varabiliriz. Liboşluk dünyayı hızla ortaçağa doğru sürüklüyor. insan gerçekten çok da rahat bırakılası bir yaratık değil. biraz olsun zorla okutacaksın onu. ama her konuda her fikirde okutacaksın. o doğru yolu öyle ya da böyle bulur.

ama tek taraflı düşünceyi okutursan terörist, hiç okutmazsan "insanoğlu aya çıkmad ki?" diyen embesil oluveriyor...

şimdi bu embesil ya da teröristin

insan haklarıymış

küresel ısınmaymış

toplumu düşünmekmiş.

din ve ırkın sadece bireyin kendi özeli olmasıymış

gibi kavramları neresinden anlayacağını ve ne şekilde düşüneceğini varsın siz tahmin edin demiyorum.

demiyorum çünkü görüyoruz zaten.

dünyaya bakın. 60-70 li yıllardaki bilinç ile şimdiki arasında çok fark var.

bilimden bahsetmiyorum. toplumdan halkın açık görüşlülüğünden bahsediyorum.

kısaca 21. yüzyıl insanı olarak:

sıçtık.
ırkçı olan kardeşlerimiz (!) çoğunlukla dinine bağlı adamlar oluyor ki böledir zaten. eyvallah çok güzel birşey. ama %90 ının kuran ı bir kere açıp okudugunuda zannetmiyorum.

Kuran'da şöyle der Allah:

Siz ki bir toprak parçasına canınızı vermeyin. Toprak, uğrunda can verilecek bir şey değildir, bir toprak parçası üzerinde yaşarken canınıza kast mı edildi? başka bir toprağa göç ediniz.

Ben demiyorum gördüğünüz gibi. sizde gelmiş burda ırkçılıktan bahsediyorsunuz. önce yazılanları okuyun . beyninizi çalıştırın diye serzernişte bulunmuyorum burda. hadi onu geçtim düşünmenize gerek yok zaten yapmanız gerekenlerden bazıları ap açık yazılmış zahmet edipte okuyun bari. siz ırkçılarda sonra hesabını vereceksiniz zaten öbür dünyanızda.
Yadsinamaz gercek. Ozellikle sözlukte çok turemiş bu kanser. Ergenlerde zaten gırla gidiyor. Allah kurtarsin sizi ırk hastalari.
(bkz: yav He he)
Türkiyede ırkçılık olsaydı yarak barınırdı okadar ermenisi rumu kürdü istanbulda ankarada izmirde.
ha tırmanan bir karşıtlık vardır ki bunun da sebeplerini büsbütün yadsıyamazsınız .
kendi başınıza gelmeden anlayamassınız. erkek kardeşinize kız kardeşinize böyle şerefsizlikler yapılsa acaba ben neyapardım diye bir empati kurabiliyor musunuz? zaten acımasızlıklara göz yuman canlılar aklı yerinde olmayan hayvanlardır ( antilop,öküz,inek vb.) ki onların bile duygusal yönleri vardır. içinizde besleyip büyüttüğünüz o saldırgan köpek gibi hazırda bekleyen o duyguyu bir kenara itin, görmezden gelin. insanlık için ufakta olsa bir güzellik yapın. selam verin en azından. ha yapıyorsanız ne şahane!
ırkçılığın da bir ideoloji olduğunu düşünemeyecek kadar aptal kişilerin serzenişidir. bırakın takılsınlar gün geldiğinde onları yine biz koruyacağız.
katıldığım tespittir. ne ara bu kadar ırkçı olduğunuz merak konusudur. bir insan hangi milletten olursa olsun, teni, dini, inanışı, dili nasıl olursa olsun en önemli ayrıntı ile insandır. bu yüzdendir ki alevi olmanın özündeki felsefeyi hep sevmişimdir. yaradılanı severiz yaradandan ötürü. ırkçılık yapmayın yaptırmayın.
gözünü sevdiğimin insanları. güzel düşünceleri olan insanlar olması hala hiçbirşeyin bitmediğini gösteriyor.
buyrun bedava kemoterapi. hemde yan etkisiz.
güncel Önemli Başlıklar