bugün

Özellik olarak Android lerden daha geride işletim sistemi olarak daha iyi olan telefon fiyatı da iki katı tercih meselesi isteyen alır.
doğrudur. çevremde böyle çok geri zekalı var.

2011 yılında iphone 3 ile başlayıp iphone 4 iphone 5 kısa süreli bir htc one ve yine iphone 5 ile devam ettim. ardından telefonumu kardeşime verip ipod touch 5 kullandım. sonrasında xperia z2 - devamında samsung note 4 aldım.

ama hiçbir zaman iphone kafasını yaşamadım. bir kere telefonun bazı eksiklikleri var. note 4 deki kalem olayı bir efsane. ardından hız ve ekran büyüklüğü bir başka. açıkçası burada telefon karşılaştırması yapmak istemiyorum. ama size bir geri zekalı anlatayım.

dershanede 25 yaşında ama yarrak kafalı bir kız var. hep dün ne yediğini anlatan züppe bir yarrak hem de. bir gün hocalardan biri 'ya arkadaşlar 1100 tl m var ne telefon alayım' dedi. ben de iphone 5s dedim. bu dalyarak da 'evet hocam bende 6 var ve çok memnunum tüm iphone ları kullandım' falan çekti. sonra hoca benim note 4 ü aldı, ön kamera sensörü, yüz güzelleştirme etkisi ve dokunmadan arka kamera altındaki sensör ile selfie çekmeyi falan gördü, üstüne bir de arka kameraya baktı wooow çekti. tabi ben aldırış etmiyorum bu duruma. ama bizim dalyarak altta kalır mı ? hocam boşver android i hem kamerası onların çok kötü. benim ön kameram note 4 ün arka kamerasından iyi demez mi. kan beynime sıçradı.

dalyarak (adını söyledim tabi o an) versene şu telefonu dedim. çıktık terasa ikisinin arka kamerasını açtık, hocam ve arkadaşlarım bakın hangisi daha iyi dedim. valla ikisi de iyi ama senin tel daha büyük ondan daha canlı görünüyor sanki dediler. ön kamerayı açıp güneş ışığı alan bir açıyı yakaladım. hangisi daha iyi dedim. ikisi de güzel yalnız sanki iphone daha iyi dediler. dalyarak al şimdi ön kameranı hadi git bi çay söyle boş konuşma dedim gönderdim. tabi o an bi kızıştı ortalık ama haklıydım. amına çaktıklarıma bak, adam s6 ya 3000 tl veriyor, 1000 tl ye iphone alan sikik de ezikleyip bide kem küm yapıyor. hayır mevzu para falan değil ama ne bu hava amk. sanırsın iphone türkiye'de satılmıyor da zor yollarla getirtmişler. ya da her şehirde yaşayan ilk 100 kişiye verilmiş. bazen aynı paraya bazen daha düşük paraya aldığınız, daha radyosu, bluetooth gibi 2 3 sene dahi gerekli olan bir özelliği ve biiiiirçok sensörü olmayan cihazla nasıl hava atabiliyorsunuz amk. siz ne sikko tiplersiniz. ulan s3 ile gelen akıllı uyuma, ve not lardaki dokunmadan selfie özelliklerini falan iphone a bugün yükleseler çıldırır bu fanboylar. korkmayın amk biz de 5 yıl kullandık, ama sizin gibi yarak kürek havalara girmedik. kaldı ki siz herkeste olan bi telefonla havaya girerken ben bu entry yi o markanın en taşaklı pc sinden giriyorum. sizin marka aşkınızı sikeyim amına kodumun monopolcü piyasa züppeleri.
zeki ve modern sanması kadar abes değildir. iphone kullanan enayidir lan belki de. en azından benim tanıdıklarım öyle. açık ve net.
G.tünde donun yok.
Olsun iphonum var dedikleri böyle bir şey.
gayet doğal olandır.

telefona o kadar para veren adam normal midir amk?
Sıradışı tabii. Sen yurt dışında yarı fiyatı olan telefonu burda kazık yiyerek alıyorsun bir de üstüne hava atmaya çalışarak kendine aklım yok diye patent çıkartıyorsun.
Fakirliğinizi bu kadar da dışa vurmayın.
içinizden fakir olun.
Yo gayet sıradanız.

ön sıradan.
ne alaka lan.
bence türkiye de artık resmen kullanmayanlar sıradışı sanıyor.
"aaaaa sende de mi iphone var çok mu zenginsin ay herkeste de iphone var 24 ay taksitlee"
diyenleri daha çok duyuyorum.
kaldı ki sıradışılaştırmak çok normal arkadaşlar bir telefon bir adet telefon 4 milyar olur mu lan?
bundan 4 5 yıl önce 4 milyara ne güzel laptoplar alırdık koca laptop bakın.
haaa şundandır ki doların değeri arttı ondan böyle hedeler oldu. evet abi. ülkenin ekonomik düzeyi yüzünden pahalı o telefonlar.
amerikada kişi başına düşen milli gelir atıyorum 2 yse telefon zaten 0,5 fiyata denk geliyor. onlara göre çok normal iphone fiyatları ki htc gibi birsürü marka kullanıyor onlar. neyse;
benim sadece istemediğim olay her ayfonu olana "oo zengin" tavrını takınmaktan vazgeçin.
ister inanın ister inanmayın asgariyle bilmem kaç ay taksitle bu telefonları alanlar var. özellikle erkekler. aslında onlara üzülüyorum. sırf "abi kızlar böyle şeylere dikkat ediyor ha telefon araba" diye hayıflanıyorlar. gerçekten üzülüyorum erkeklere. onlar bunu yapmak durumunda kalıyor kanıyorlar sömürgeye. kızlar demiyor ki ben ne yapayım tommy ayakkabısını iphone 9 unu. demiyor abi. benim etrafımda hiçbir kız demiyor. üzgünüm kızlar. erkekleri bu komplexlere sizin kendinizi hint kumaşı sanmanızın büyük bir payı var. telefonu başka bir marka diye utanıp çıkaramayanı biliyorum. var mı abi böyle bir dünya ya?
inanın çok üzülüyorum şu olaylara çünkü bu sadece telefon işi değil. altında milyon sebep yatıyor. lütfen takılmayın lütfen.
3 yıldır samsung s3 kullanıyorum kafam rahat 3 yıl daha kullanmayı planlıyorum.
Ortalama bir Samsung veya Lg veya Sony telefondan daha kötü özellikleri olan bir telefona sırf arkasında ısırılmış elma logosu var diye 3000-4000 lira para veren herkes maldır. Dolayısıyla böyle bir mallık da sıradışıdır, doğru. iPhone alanlar fakirin fakiridir aslında ama sırf bir telefona o kadar para verdiğini göstermek için götlerindeki donu satar yine de o ayponu alırlar. Çünkü onlar görmemiş görgüsüzlerdir.
iphone kullanıyorum ve hiçbir zaman bununla övünmedim üstelik sürekli olarak kötülerim telefon muhabbeti açılırsa. Donanım yazılım uyumuna bir şey diyemem fakat sağlam batarya ile hücreseli açtığınızda 2 saat içerisinde nasıl şarj biter? Her koşulda yarı yolda bırakan bir telefon. Bir telefon kullanıp onunla sürekli hava atan birey aptaldır.