bugün

tam bir baba ismidir.

(bkz: benim babam)
bir insanın sahip olacağı nadir arkadaşlardan, yokluğu gerçekten de üzücü. *
(bkz: elijah)
*ellez.
yahudilerin dönmesini beklediği kişi.
ateşten arabasıyla kayboldu.
sanırım mesihten önce gelecekmiş.
Amasya ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Amasya)
elyasa'nın türkçeleştirilmiş hali.
selvi boylum al yazmalım isimli filmde sevgi neydi sorusunun cevabını filmin sonunda bulan karakter. iş işten geçmişti ama.
belki de türkiye'de tek "progressive rock" yapan ankara'lı, geleceği çok parlak müzik grubudur. enstrumantel tarzlarıyla gerçekten dikkat çekicidir.
4-5 ayda bir ankara nefes barda yaptıkları "pink floyd geceleri" yle yavaş yavaş tanınmaya başlamışlardır.
29 şubat 2012 çarşamba günü saat 21.00'de ankara nefes barda "pink floyd gecesi" yapacak müzik grubudur.
sabırsızlanıyorum. kulaklarımın pası silinecek.

http://www.nefesbar.com/sayfa.php?Yaziid=126
Her pazar Ankara kızılay hatay sokaktaki Retro Stüdyolarında çalışan grup.. Adamlarda öyle müzik aşkı varki, o kadar işin gücün arasında pazar günlerini sadece müziğe ayırırlar. Günlük çalışmalarını bilemiyorum tabiiki.. 5 saat stüdyodan hiç çıkmazlar..
Enstrüman hakimiyetleri ise üst düzeyde.. Zaten Progressive Rock çalmak öyle her grubun yapabileceği bişe değil yanii.. Vaktiniz varsa adamlarla iletişime geçin, konserlerini takip edin.. Çok sağlam playlistleri(Pink Floyd, Yes, Jethro Tull, Camel, PFM, Erkin Koray, Moğollar, Ersen ve Dadaşlar, Barış Manço) var..
elias. kökeni yahudice olan isim.
Adımın anlamının mersin ağacı olduğunu ogrendigimde 9 yaşındaydım ve bir daha ismim bana hiç sempatik gelmedi. Bi de iş yerindeki mudur " iliyas " der ya; tam intihar sebebidir.
Nahoş sevmediğim bir isimdir.
Güzel bir isim.