bugün

ayakla kapı pancere ve çekmece açmak.
Yataktayken Çorabımı Çıkartmam gerekirse önce sağ ayağımla sol Çorabımı Çıkarırım sonra aynı işlemi sol ayak ve sağ Çorap iÇin gerÇekleştiririm.
Ayak parmağıyla yeni klasör açmak.
karmakarışık olmuş kulaklığı sadece takabilceğim kadar açıyorum gerisine karışmıyorum.
hava esmeye başlayınca menzılınızdekı herhangı bır cısımle pencereyı kapatmaktır.evet az önce kıtap okurken pencereyı kapatmak ıçın yanımda duran pıjamayı fırlattım ve başardım!
markete su almak için imemekten ötürü ocakta su kaynatıp dolaba koyup onu içmektir. evet yaptım.
Yatsı namazinin ilk sunnetini kılmadan farza gecmek, Allah affetsin.
ışık söndürmeme.

yataktan kalkmamak için şekilden şekle gireriz. ama yine de uzanamaz ve ayağa kalkıp kapatmak zorunda kalırız.
ortalıkta bırakılan eşyalar yüzünden her gün azar yememe rağmen, hala o eşyaları yerine bırakmayıp, oldukları yerde muhafaza etmek.
yatmadan önce yatağın üstündekileri yere indirme, kalktıktan sonra yerdekilere yatağın üstüne koyma.
ayakların iş yapabilme yeteneği çok artar bu özellikten dolayı. bir şeye uzanmak gerekiyorsa ilk önce ayakla kendine doğru çekmek suretiyle işi kolaylaştırır ardından elinle alırsın gibi.
sürekli bakan hatun kişinin gelmesini beklemek.

not: valla hiç gidemem o baktı o gelsin.
üşürsün üstünü koltuk örtüsüyle örtersin,
ayakların üşür, laptop adaptörünün üstüne koyarsın.
* ben neden sürekli üşüyorum?
bazen inanılmaz saçmadır. zamanında minibüse binmeye üşenip, 6 km yol yürümüşlüğüm vardır.
bazen üşenmeye bile üşeniyorum yaaaa. o kadar aptalca yani
belirli bir noktadan sonra ayakların eller kadar iş görmesi.
bana yöneltilen ve cevabını bildiğim gündelik hayat sorusuna sırf üşengeçlikten "bilmiyorum" demem. özellikle sabah uyku sersemiysem adımı sorsan bilmiyorum derim o derece.
Çorapları elini kullanmadan çıkarmak.
kondom takmaya üşenip baba olmak.
kumandayı kalkmadan almaya çalışırken yere düşmek kumandayı almak ve bir güçle tekrar eski pozisyona dönmek.popo oturduğu yerden kalmadı sonuçta.
üşengeçlikten tuvalete gitmemek.
kahvaltı hazırlamanın teferruatlı olmasından mütevellit her sabah çorba içmek.

vesselam...
kalkip yataga gitmeye usenmek ve sevgiliyle daracik koltukta uyuklamak.
abimin sergilediği bir davranış örneği olarak; susadığında ayağa kalkacak birini beklemek. "hazır ayaktayken" cümlesini en çok kullanan kişi olabilir istatistik yapılsa. inat değil mi ben de çakılırdım yerime pis pis bakışlarına rağmen.
tuvalete gitmeye üşenen kardeşin pet şişeye işemesi.