bugün

yemek yapmaya üşendiğim için -midemin bulanacağını bile bile- soslu mısır yiyorum(elimin altında bi o var). oyy mideeeem. ama açım.
Üşengeçlikten yanlışlıkla çocuk yapmak...Ve o çocuğun dünyaya isyankar olması toplumsal bir problem...Ne vardı sanki çıksaydı o an da bu türeyiş devam etmeseydi... o çocuk gelmeseydi dünyaya.
(bkz: uzaktaki lambayı kapatmak için duy a yastık atmak).
aynı odayı paylaştığın horlayan arkadaşını gece horlamasından rahatsız olduğunda, uyarmak için uyumadan önce arkadaşının serçe parmağına ip bağlayarak yatmak, gece horladığında hafifçe çekerek uyandırmak.
an itibariyle yaşadığım aç kalmak.
an itibariyle bakışılan hatunun köşe başında beni bekliyor olması ve banane lan kendi gelsindir. *
gidip kumandayı almak yerine başlayan reklamı izlemek.
kaşınan ayak serçe parmağını adam akıllı elinle kaşımak yerine koltuğa sürtmek. üşengeçlik insanı ne hallere sokuyor arkadaş ya.
doğamayan davranışlardır.

üşengeç bir bebek 10 ayda doğar.
yere düşen birşeyi ayakla almaya çalışmak ve sonunda alamayacağını anlayınca, o şeyi yerden almaktan vazgeçmek.
yanan ışığı kapatmak için kalkmaya üşendiğimden ayağımdaki çorapları çıkartıp top şekline getiriyorum.
(bkz: gez - göz - arpacık)
(bkz: hoopp heatshooott) * *
çişe geç gitmek gibi davranıştır.
televizyonu açıp kumandayı almadan uzanınca açılan kanalı paşa paşa izlemek bende reklam izleme alışkanlığı bile kazandırdı.
Odamdaki saksıya işiyorum. Bokumuda gazeteye yapiyor pencereden atiyorum.
bir öğün yemek yemek.
onu da akşama saklamak.
-kabız olmak.

uzun süre s.çmayınca katılaşıyor o.

-----

kumandaya uzanmamak için yerel tv'lerin birinde saatlerce tartışma izlemek.

-------

yemek yedikten sonra sofrayı toplamamak için ölü taklidi yapmak.

-----

sigarayı yakmaya erindiğinden sigarayı bırakmak.

--------

not: hepsini bizzat yapmış bulunmaktayım. bize ne amk dediğinizi duyar gibiyim. öyle demeyin hem, çok ayıp. size kişiliğimden bahsediyorum sözlük. çok yalnızım. beni dinleyecek kimsem yok. yapayalnız kaldım şu hayatta. kimse benim ne hissettiğimi düşünmüyor, nasıl biri olduğumu merak etmiyor. ah ulan sözlük. sen de hainsin ya, hadi neyse.
(bkz: çaya şekersiz içmek)

bizim ailede annem ve babam çayı şekersiz içerdi. sonrasında ablamlardan biri üniversite için şehir dışına gitti, diğeri de şekersiz içmeye başladı. pazar kahvaltılarına annem şeker getirmeyi unutuyordu hep sonradan gidip alıp duruyordum. bir gün çok üşenip çayı şekersiz içmeye başladım. şimdi herhangi bir içeceği şekerli içemiyorum.
telefonun şarjının bir türlü dolmaması.
sırf üşengeçlikten aç kaldığım oldu benim.
skyrim beşte fast travel yapmak.
bakkala gitmeye üşenip aç kalmak.
ayak parmaklarıyla bilgisayarı açmak.
uzakta olan bir nesneyi ayak parmaklarıyla almaya çalışmak .
2 gündür su içmemek. olsun meyve suyu var ki.
aç kalmak. evet bildiğin açım lan işte ama üşeniyorum.