cümlenin bitmediğini ve okuyanın hayal gücüne bıraktığı noktalama işaretidir. örnek veriyor iseniz bu örnekler böyle sürüp gider anlamında kullanılır.
(bkz: uç nokta)
sözlük kullanımına* bir süre ara vermeyi düşünen yazarın entry girdiği son başlık da olabilen noktalama işareti.
çaylak olma sebebi. şöyle ki. bu işaret dururkene yazar iki noktayı kullanırsa bu bir hatadır. bunun sıkça yapıldığını düşünüdüğümüzde sürekli gammazlanacak ve çaylak olacaktır. üç nokta varken iki noktayı kullanmak büyük cehalettir.
sözlük kullanımına bir süre ara verme kararı alan yazarın
entri girdiği manidar noktalama işareti.
edit:
(bkz: bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen)
(bkz: olmayınca olmuyor)
(bkz: olmuyor olmuyor olmuyor)
(bkz: olmuyorsa olmuyor)
bazen sonu olmayan cümlelerin sonundadır bu üç nokta, sen başlatırsın cümleyi, bi yerde üç nokta koyarsın okuyan kişi kendine göre tamamlar. asıl söylenmek istenen şey genelde o üç noktada saklıdır, zamir gibidir üç noktalar, her şeyin yerine kullanırsınız, 4 yada 2 nokta olmaz, illa üç nokta olmalıdır, ve genelde, ya sövdüğünüzde yada sevdiğinizde kullanırsınız, hemen hemen sövmeyen yada sevmeyen yoktur aramızda, yani herkesin kullandığı, şahsen benim severek kullandığım bir yoldur üç nokta...
(bkz: üç nokta bir)
(bkz: #2696359)
(bkz: msnde ileti metnine üç nokta koymak)

en çok işe yarayan noktalama işaretlerinden birisidir. kurtarıcı da diyebiliriz. başımız sıkıştığında basvurdugumuz bir işarettir...
elvedaya tekabül eder.
cümleleri ard arda sıralarsın ama biter ya işte sonuna bu üç noktayı dizersin. işte bu kadar, buraya kadarmış gibi. ben olumsuz olarak kullanılırım bu noktaları.

oysa virgül ne güzeldir devamı var bekle der. ve de nokta ne kadar düzdür sona geldik hoşça kal der noktam.

üç nokta hiçbir zaman sonu belli etmez her an dönüş olcakmış gibi. insana tarifsiz bir ümit verir. oysa ben hayal kırıklıklarından bıktım bana ümit verme bir nokta yeter bana. gömerim kalbime sustuğun tüm cümleleri.

bu karanlık bu puslu veda neden ?

ya virgülüm ol
ya noktam
ya alfabemin tek harfi ol
tüm cümlelerim senli olsun
e harfim baştacım olsun.
noktalamanın en can alıcı işareti...
19.01.2008 22:42 tarihli bir entry idi kendileri*
demek ki anlatmak istediklerimi tam olarak anlatmıyorum, anlatamıyorum. belki de anlatmak istemediğim için sana açık kapılar bırakıyorum, istediğini seçebileceğin kapılar... geçip de doğru yolu seçtiğinde beni bulabileceğin kapılar... bir oyun değil bu ama tek noktayla kolay olmaktansa, bilirsin severim zoru, sana çok noktalı bir labirent sunuyorum. yanlış yollarım da anlatır diye beni sana, sen istedin diye beni görmeyi, sana açıyorum tüm hatalarımı...
sonra sunuyorum sana virgüllerimi dilediğince ayır diye beni, ünlemlerimle acıtman için, soru işarelerimleyse hüznü yakalaman... hepsi bir ipucu bu labirentte, ancak üç noktalarımla anlam bulan...
*
ihtimalin sonsuza kadar yasama durumu.
herkes çılgınlar gibi içip eğlenirken, eline birasını alıp, gruptan uzaklaşarak denize, mehtaba dalan poz delisi gizem insanını andıran yazı şeklidir. her cümlenin sonunda varsa tabi.
yerinde kullanıldığında sorun yaratmayan, ancak ota boka kullanıldığında göz zevkini bozan, sempatik, hanimiş hanimiş noktalar.
ekşi sözlük sol freym'inden kaldırıldığından beri uludağ başlıklarına daha bir şevkle tıklama sebebim. muck.
üç nokta dediğin,
evdeki kanepe misali...
uzun oturmalık.
sapıtmış olan hede. artık bugün açılmış bazı başlıkların yanında da görülmekte.

(bkz: zencileri diger insanlardan ayiran uzuvlari)

ben dedim kurcalamayın sağını solunu diye bozdunuz işte. zall gelince yandık.

büdüt: ohh geçti .
"beni tanımla, cümleler içinde kullan, yepyeni anlamlara sal."
der...
istanbul üniversitesi işletme fakültesi kültür kulübünün çıkardığı derginin adı.
bitiremediğimiz cümlelerin ya da bitirmek istemediğimiz cümlelerin sonuna koyduğumuz en anlamlı işaret.
tüm karaladıklarımda
hep bir bitmemişlik tedirginliği
ve
varamayınca tümlere
yarımlarda yatılı misafir çekingenliği...
'neden' diyosun ya
'üç noktayı çok seviyosun?'
öyle olması gerektiğinden işte
sadece...

'dudağının kenarındaki ne' diye de sorma!
gerekli gereksiz kullanılmasıyla beni çileden çıkaran noktalama işareti. lütfen her cümlenin sonuna üç nokta koymayın ey insanlar... rica ediyorum...
(bkz: sözlük edebiyatında üç noktacılar)...
hayat, nokta konulup çekip gitmeyi gerektirirken inadına bazı yaşananların ardından üç nokta koyup devam etmektir.