bugün

cok garip bir insandir bu. aslinda kucuklukten beri "okul" demeye alisildigindan olsa gerek universiteye "okul" der. halbuse, okul dedigin lise misedir. bu, universiteye hakarettir.
(bkz: şurdan bi okul uzatır mısın)
(bkz: üniversite okulu)
okul:Her türlü eğitim ve öğretimin toplu olarak yapıldığı yer, mektep.
kaynak:tdk
üniversiteye başladığı ilk hafta arkadaş çevresine "üniversitedeyim kanka, üniversiteden geliyorum kanka, üniversiteye gidiyorum hacı" gibi laflar söyledikten sonra saçmaladığını farkeden insandır. adam olmuş, okul demeye başlamıştır. orası okuldur. "okuldayım kanka".
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
okul ekol sözcüğünden geldiği için ve ayrıca "École polytechnique france" gibi bir örnek de görüldüğü için üniversiteye okul demek normal bir durumdur.
(bkz: evrenkent e üniversite diyen insan)

(bkz: buradan alıyoruz)
(bkz: chp ye cehepe demek)
dogru diyen insandır. neticede üniversitede bir okuldur.
(bkz: mahmut demeyin de ne derseniz deyin) *

(bkz: hakaret ediyorum)
(bkz: okul lan okul)
(bkz: okumuyormusun)

- baba bana adam olamazsın demiştin bak üniversite'yi kazandım
+ yavrum ben sana kazanamazsın demedim adam olamazsın dedim.
- hı..
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
aslında pek de haksız olmayan insandır.Küçüklüğünden beri öle alıştıysa o napsın...
insanoğlu böyledir işte... tahsil düzeyi arttıkça, kültürünün arttığını, bilgisinin arttığını düşünür... daha akademik konuşunca, ufkunun açıldığını düşünür... rahmetli dedem hep şöyle derdi; "okumuşun cahili daha tehlikelidir, oku ama cahil olma..."
doğru olanı yapan insandır. çünkü belli bir noktadan sonra toplum içinde "alo ben üniversiteye gidiyorroooom, üniverstedeyaaaam, üniverstadan geliyorroooaaam" dersen milletin "görmemiş üniversiteyi kazanmış, tutmuş......" diye başlayan cümleler kurmasını engelleyemezsin. en iyisi okul demek geçmek.

sen sanki okul deyince karşı taraf anlamayacak mı?

ya da sen okul deyince millet sana "ne o kuzum sen daha liseye mi gidiyosun?" diyecek üstündeki sivil kıyafeti görmesine rağmen.

ne bileyim kefere arkadaşlarımız da var ama biz onlarda böyle takıntı da görmedik.

garip milletiz vesselam.
üniversitenin eğitim veren yer olduğunu bilen insandır. okul olduğunun farkında olan insandır.
(bkz: bizim orda göte göt derler)
okul olduğundan olsa gerek ve de okul kelimesini çıkarıp onun yerine üniversiteyi koyduğumuzda pek de alışık olmadığımız komik durumlar çıkacağından olsa gerek oldukça yaşarır bir kelimedir.

-nereye gidiyorsun kızım
-üniversiteye anne.

-nereye gidiyorsun kızım
-okula anne.
Doğru söyleyen insandır, Üniversite bir okuldur. Keşke YÖK te Üniversitelerin bir nazi kampı değil okul olduğunun farkına varsa.
topa da top diyen insandır.
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
genelde en doğrusu fakülte kelimesını kullanmaktır...
mesela;fakülteye gidiyorum...
üniversiteli olduğunu böğürme gereği duymayan insandır. okul der, fakülte der; canı ne isterse onu der.
(bkz: ya ne olacağdı)
okul sadece dört yanı çevrili, tepesinde dam olan yer değildir...
(bkz: mahmut hoca)
bak şöyle;

(bkz: ya ne olacağıdı)

üniversitenin de bir çeşit okul olduğundan habersiz liselidir.