özellikle bilkent üniversitesi için üretilmiş bir şehir efsanesidir.
zamanında bilkent üniversitesinde gerceklestiği iddia edilen olay. kızın biri helikopterle geliyor. yetkililer karsı cıkıyorlar. kız egitim -ogretim yonetmeliğinin gosteriyor. gercekten de okula helikopterle gelinemeyeceğine dair kısıtlayıcı bir hüküm olmadığı anlasılıyor. derler ki o olaydan sonra bilkent eğitim öğretim yonetmeliğine okula helikopterle gelinemeyeceğine dair madde ekleniyor.

bilkentle ilgili boyle yuzlerce efsane var. bunların çoğu abartılmış durumlardır. o yüzden bu olay yüzde yüz gerçektir diyemem.
hava atmada sınır tanımayan öğrenci ütopyasıdır..
açık öğretimde okuyanların hiç gerçekleştiremeyecekleri olay. (bkz: ben çok gerçekleştiriyorum sanki)
Okulda bu sene imza hareketim olarak gerçekleştirmek istediğim olay. Okul yönetiminden konuştum birkaç isimle okulda indirilebilecek yer olmadığını söylediler, halbuki var. Anlattım durumu, helikopteri kiralayacağım yer zaten eski tanıdık. Helikopter tamam ama izin yok. Gitmeden şu okulda bir efsane bırakmak istiyorum.
rektör amcanın izin için imzada sıkıntı çıkarması sebebiyle gerçekleştiremeyeceğim eylem. neymiş, çok gösterişli olurmuş, ses olurmuş, devlet okuluymuş burası. banane olm ya.
Bu sefer de otobüsle git!

Hep helikopter hep helikopter demesinler, hammınaa.
Yakında planörler giremez yazısı yazılabilir.bir zamanlar bilkent'te serçeler giremez tarzında bir yazı olduğundan bahsederlerdi.
Bilkentte gerçekleşmedi diye biliyorum ama gerçekleşecek. ifşa olmasın diye okul adını vermeyeceğim arkadaşlarım istanbulda yaptılar. Orda 4 kişi indiler okulun pistine, ben burada tek başıma inip umursamaz biçimde yürümeyi planlıyorum.
koç'da oluyormuş diye dilden dile asırlardır gelen bir efsane.
o ney laaannn !!
dünyanın kaderi helikopter ile üniversiteye giden çocuğun elindedir.
Benim hep yaptığımdır.

izin ne amk. Cezayı da öderiz. Çok şükür.

Tısssss
Çok havalı olduğunu düşündüğüm olaydır üniversiteye helikopterle iniş yapıyosun çıkıştada anahtarı müdüre veriyosun park etsin diye, yine hayal gücüm çok çalıştı.