bugün

bölümden bölüme değişen aptal önerme.
On sekiz - yirmidört yaş arası en büyük yalandır.
(bkz: üniversiteye girene kadar her şey kolay)*
girdiğin yer mühendislik fakültesi ise geçerli olmayan söz. oraya giriş en kolayıdır, çıkışı zor, çıktıktan sonrası ise en zorudur.
zafer sarhoşunu saçmalığa sürükleyebilir diyebileceğim laf olsun torba dolsun söylemi..

(bkz: rehavet)
(bkz: sen geç içeri çayları ben söylerim)
(bkz: zamanla anlarsın)
lise hayatı boyunca yaşamak isteyip de yaşayamadığı tecrübeler sonucu isyan eden bir abazayı avutucu söz öbeği.
züğürt tesellisi diyebiliriz. sen mi üniversiteye kapak atıyorsun o mu sana atacak zamanla göreceksin.
(bkz: üniversiteyi bitir işin garanti)
yalan zincirinin en kuyruklu parçasıdır.

(bkz: liseyi kazan gerisi kolay)
(bkz: üniversiteye gir gerisi kolay)
(bkz: üniversiteden mezun ol gerisi kolay)
(bkz: askerliği bir yap da sen gerisi kolay)
(bkz: bir iş bul gerisi kolay)
(bkz: evlen bak gerisi kolay)
en sonuncusu ise

(bkz: mezara gir gerisi kolay)
öss'ye * hazırlanan gençlerin ders çalışma yolundaki en büyük motivasyonu. hakikaten de kolaydır girdikten sonras çünkü çok hızlı cereyan eder herşey farkedemezsiniz kolay mıydı zor muydu.
bunun doğru olmadığını üniversiteyi yeni kazanmış birine anlatamazsınız.anlatırsınız belki ama kafa sallar geçer inanmaz ve üstüne üstlük onu kıskandığınızı düşünür.
oldukça yanlış önerme.
doğru olanı üniversiteye girmek kolaydır çıkmak zordur. hele ki mühendislikte okuyorsanız kaloylık beklentiniz tamamen yerle bir olur.
üniversiteye gir gerisi kolay lafındaki gerisinin ne olduğunu bilmeyen kişinin söylemidir. kpss, kpds, ales, tus... bu mu lan kolay olan gerisi?
külliyen yalandır.
-üniversiteye girdin mi ?
+evet girdim.
-peki hadi şöyle yüzüstü uzan bakalım biraz rahatla sıra onda.
+biliyodum lanet olsun.
Babamın bana dediği sözdür cevap olarak '' kaç üniversite okudun sen baba'' demek istersin ama cevaptan korktuğun için soruyu soramazsın
aslında yalan değildir. söz konusu muhabbetler yapılırken, hep girmekten bahsedilir. evet efendim girdik... zaten girerken hep beraber gireriz. çıkarkense tek çıkmaya çalışırız. tabii zor olur. bir anda tek kalırız. kolay mı yahu?
"üniversiteye gir gerisi kasar" demek daha doğru olacaktır. cidden kolay değildir. dersler bi yana bir de mezun olduktan sonraki adımı atma olayı insanı yer bitirir. zordur kısacası.
* kolaydır.
yalanın dik alasıdır bizde öyle zannettik geldik bok var sanki.
son anda öğrenciye gaz vermek amacı le dersaneler vede veliler tarafından verilen ve genellikle inanılan gazdır. * *
tamamen yalandır.
Bu yalanı yutanlardan biri de benim. ilkokuldayken 'anadolu lisesini kazan gerisi kolay', anadolu lisesindeyken 'fen lisesini kazan gerisi kolay', fen lisesindeyken 'üniversiteye gir gerisi kolay' diye kandırıldım. Ben ders konusunda çok tembel birisiyim ve sırf sonunda rahat edeceğim diye bu sınavların hepsini aştım ama sonunda fena çakıldım. Okuduğum bölüm çok zor. Bir sınav için koca kitabı ezberliyoruz. Ama nedense onca çektiğim sıkıntıya rağmen halimden memnunum. Evet manyağım biraz.
üniversite sınavına hazırlanan öğrencileri motive etmek için söylenir. inanmayın gençler, kesinlikle yalandır. amerikan filmlerinde gördüğünüz üniversite öğrencilerinin rahatlığını asla bulamayacaksınız.
(bkz: naaaah)

lisans, master ve doktora seviyesinde üniversite ile hemhal olmuş biri olarak, şunu söyleyeyim, bu mentalite maalesef üniversiteden 10 birim verim alacak kişiyi 2-3 birim verime düşürmekte. her şeyin hakkını vermek lazım. hele de lisansın.
girilen üniversiteye bağlıdır. bizim adü'de eşşekler bile mezun oluyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar