bugün

çantasından fırlamış kocaman bir t cetvelini otobüste milletin gözüne sokan insandır.
her yerde, her yaşta bir versiyonu bulunur. mezun olduktan sonra doktor olduklarını belli etmek için ellerinden geleni yaparlar bu insancıklar. dibe vurmuş versiyonu ise ezik sözlükte doktor eşi olduğunu belli etmek için elinden geleni yapan bir kadın vardı.**
bölümü ile ilgili herhangi bir başlıkta anlamakta güçlük çekeceğimiz kelimelerden oluşan entryler giren , bölümü ile ilgili olmayan başlıklarda da edebiyat parçalayıp kendine güldüren insandır. sırf sözlükte yoktur tabi ama sosyal çevrede zaten kimin üniversiteli olup olmaığını biliriz. sinema sırasında eşek kadar bir herifin ''öğrenciyiz kardeşim '' şeklinde bağırması da çokta önemli değildir bu noktada.
-universiteli oldugunu belli etmek icin elinden geleni yapan insanlar hakkındaki görüşünüz nedir?
+bende üniversite okuyorum ama belli etmek için bu tarz hareketlerde bulunmayı saçma görüyorum
slogan/iş güç bölümüne okulunun ismini yazan kişidir. * * *
sırf üniversiteye gittiği için boşuna ülkeyi kurtarmaya çalışan gereksiz insan toplulugudur...
(bkz: universiteli olduğunu belli etmek için elinden geleni yapan hayvan)
Minibüs şoförüne parayı "Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü alırmısınız" diyerek uzatan ve fakültede bırakırmısınız diyerek inen insanlardır.*

edit : formata uygun olması için "inen insanlardır" kısmı eklenmiştir.
sadece okumakla adam olunmadığının kanıtıdır.
dialoglardan da çıkarmak mümkün
-aa işte bizim dekan,ya çok uçuk heriftirr dekann işte ya dekan bi de prof var ki hiç sorma bizim okul başkaa ya,okul yani
-derken??
-üniversite iştee koca bi üniversite yaa anlıyomusun yani koca bi çevre , o biçim kültür ?
-yani?
universite hazirlik okuyor yahut 1. sınıfta olmasının muhtemel olduğunu düşündüğüm kişidir.
üniversiteli olmasıyla değil, iş sahibi olmasıyla veya iş bulma potansiyelinin olmasıyla kendini ön plana çıkarmasının daha anlamlı olduğunu düşündüğüm insan modeli. * *
girdiği her ortamda kendi okulunu söyleyebilmek için önce karşısındakini okulunu yada bölümünü sorarlar ama cevap önemsizdir

-bölümünüz nedir acaba
*yok ben seneye denicem
-ben mühendislik odtü adım sedat
(bkz: arabaya üniversite çıkartması yapıştırmak)
(bkz: kaale alınmaması gereken insan modeli)
trafik poLisi-iyi günLer kimLiğinizi görebiLirmiyim?
öğrenci-(üniverste kimLiğini uzatır)hmm seyyy mak müh okuyorum.2.sınıfım.
(trafik poLisi bu anLamsız cevaba ne diyeceğini şaşırır)
trafik poLisi-nüfus cüzdanınızı görebiLirmiyim?
öğrenci-ama ama...tmm oLur yanımda oLacaktı...
(bkz: görmemişin çükü oLmuş tutmuş koparmış)
burs veren yokmuuuuuuuu? diye dolaşan insandır.diliyle söölemesede hareketleri öyle der.
kendini acındırmaya çalışan, insanların duygularını suistimal eden insandır*. yok ben üniversiteliyim kirayı düşür, yok ben üniversiteliym param yok, annem-babam yanımda değil aaa..
eğer üniversiteyi 3yıldır kazanamıyorsan insanın mooralini bozan hadisedir.. bide üniversiteli olmayıpta kendisini üniversiteli göstermeye çalışan insanlarda vardır..
because I am from ankara university gibi dandik tişörtler giyen insandır
her daim elinde okulun isminin ve ambleminin bulunduğu dosya, ajanda taşıyan, bunları insanların gözüne gözüne sokan kişidir.
sürekli vizelerinden, finallerinden bahseden insandır. zannediyorum ki en kolay yolu bu. *
çok komik entrylere vesile olacağını tahmin ettiğim ve de gördüğüm, ve de güldüğüm, yegâne olmayan, üreyen, üretmeyen aerob.
ne kallavi üniversiteler bitirmis okuzlerle doludur ortalık,okumak herseye yetmez dedigim parazitsel toplulugunun bir parcası olan insanımsı sey.
(bkz: otobüste yüksek sesle konuşan üniversiteli)
genelde istanbul üniversitesi avcılar kampüsü durağından otobüse binen öğrencilerdir.otobüstekilere 'bakın biz üniversiteliyiz'tarzında bakış attıktan sonra yüksek sesle okuldaki hocalardan,sınavlarda bahsederler.
(bkz: üniveristeli olmuş ama adam olamamış)