bol bol uyuyun. hiç çalışmayın. rakibim olmasın.
sigara içiyorsanız sınavdan önce mutlaka için.

eşofman ya da rahat bi şeyle giyin.

rahat olun sikiim sınavı.
Sınavı ve çalışmayı Allah ' a emanet etmeyin. Çok çalışmak yerine planlı çalışın. Mutlaka çıkmış sorular çözün ama konuyu tam anlamadan soru çözme gafletine düşmeyin.
girmeyin.
(bkz: öyle çok şeyapmayın ya)
sınava son bir gün kala oturup çalışın derim ben.
ihtiyacım olan tavsiyelerdir. Başlığı ciddiye almanızı umuyorum.
Fen öğrencisiyseniz kesinlikle sosyal yetistircem diye kıçınızı yırtmayın. Getirisi çok az ben sosyalden bi tane bile isaretlemeden 30 bin oldum.onun yerine fen, matematiği, Türkçeyi adam gbi çöz didikle. Ama soruya kafayı takma.emin olamazsan boş bırak geri dön bak.ha ben çok hızlıyim bu dediklerini her turlu yaparım diyosan sosyalden tarihi ful çıkarmaya bak Coğrafya ve felsefeyi sıktır et.eğer bu dediklerimi adam gbi yaparsan ilk 15 bin bile olabilirsin acele etmeyin yeterki.hedefin ilk on bin ise coğrafyayı da yap. Felsefesiz de ilk on bine girersin.Tekrar söylüyorum feni cok yuksek yapmaya bak.
gözetmenle mümkün olduğunca göz göze gelmeyin.
En önemlisi heyecan yapmayın sınava girdiğiniz zaman ' Ah ben şimdi ne yapıcam, bu soru ne lan oha artık, bunu çözebilir miyim ki çok da uzun soru' gibi boş düşüncelerden kaçının sınav süresinde. Yapıcam diyerek kendine güvenerek girin sınava ve sadece sorulara odaklanın. Tabi ki heyecanınız olucak ama abartmayın ne de olsa kaç ay emek veriyorsunuz aptal bir heyecan uğruna emeklerinizi çöpe atmayın. Ve son 3 hafta paso deneme çözün kendinize sınav süresinden daha az bir süre verin çözerken çünkü o sınavda zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

NOT:Bu uyarım çalışan öğrenci grupları içindir emek vermeyene yemek de yok başarı da,emek verip kendinize güvenip soruları odaklanıp çözerseniz gelsinn başarııııı

NOT2:Bunları kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum 2 kere girdim bu sınava ve sonunda başardım kendimin bile inanamayacağı bir başarı elde ettim hatta . Ve şu an her şey içim iyi ki diyorum!
Hadi koçlar son bi gayret !! Güzel üniversite günleri sizi bekler , motivasyonun kimisi için düşeceği, kiminin az kalan zamanın verdiği stresle derslere sarıldığı bu günlerde yapamam, olmuyor diye düşünmeyin , bu pis düzenin sınavına boyun eğmeyin !!

Zaman çalışma vaktidir , saatlerinizi burda harcamayın !!
Yürüyün yigitlerim zafer sizi bekler !!!
Hiç girmesinler, intihar etsinler.
bu da bi tavsiye sonuçta.
artık uyu.
kazanamayacağım telaşına asla kapılmayın. minimum konuşuyorum, hasta falan değilseniz, az biraz da zekanız varsa rezil olmayacağınız bir puan kesin alırsınız.
ilk olarak internetten bir şey alma kendi güzel zihnine. kendi yolunu kendin çiz başkasının adımlarından yürüme kendini en iyi kendin bilirsin.

Not: yinede tatmin olmak için bir şeyler konuşmak isterseniz bilen birinden yazabilirsiniz kendi fikirlerim doğrultusunda cevaplarım.
Amaan ya daha önemli şeyler var hayatta.relaks.
Seneye tekrar denersin genç fazla stres yapma yeter.
Rahat olun. insanlari gercekten dinlemeyin yakin cevrenizden bahsediyorum cunku hepsinin sizin gidiceginiz universite bolum sinava dair bir fikri bir dusuncesi vardir ve surekli konusurlar. Siz bu konulara cok kafa yormayin tercih zamani dusunursunuz zaten sadece sinavi dusunup ona odaklanin insanlarida dinlemeyin.
Yatmadiysanız eğer yatın .
yanınızda vazelin götürün ne olur ne olmaz.
heyecan denilen illetten kendinizi arındırın. çalışın bir de çalışmadan olmaz.
Eşek gibi çalışın. Başka çıkış yolu yok. Öyle düzenli çalışıyoruz diyenleri de siklemeyin, rakip eliyorlar.
bunu her sene yazıcam, başka birine olmasın diye.

* kahvaltı yap, canın istemiyorsa patates haşla ye ama mutlaka bi şeyler.
* çözemezsen panik yapma. her kaç saatse o kadar saat bütün endişelerini gelecek planını vs kapının dışında bırak. sadece çözebildiğin kadar doğru soru çöz.

işler yine de yolunda gitmezse kendine eziyet etme, herşey olacağına varır.

ben bunları yapmayıp paniğe kapılarak lys matematik sınavında beş dakikalık bir baygınlık geçirdim. dışarı çıkarılmadım, dinleniyorum sanılarak ama uyandığımda da bi an nerede olduğumu da hatırlayamadım, sırılsıklam da terlemiştim. hafif bi şey değildi yani. o ösym şekerleri bir sene kurtardı. buna rağmen tıp kazandım. oluyor yani eğer nasipse.

başarılar..
burayı okumakla vakit harcayacaginiza gidin çalışın!
Okuyun ancak okuduğunuz bölümün size iş getireceğini beklemeyin işler 20-30 sene öncesi gibi değil ne yazık ki.