(bkz: kısa dönem askerlik için üniversite okumak)
üniversiteyi kazanamayan ya da okumayan, hayatta hiç bir şey olamamış ve bunlara dayanaraktanda işin işten çoktan geçmiş olduğunun farkına vararaktan kafasını duvarlara vuran bir takım kıskanç kimselerin uydurduğu palavradır.
herkes üniversite okumasın. 4 yıl aylak aylak gezeceğine bir meslek edinsin. gerçekten akademik kariyer düşünenler o sıralarda çürüsün.
üniversiteler meslek okulları değildir. kendini geliştirme, gerçekleştirme yerleridir.
3. Yılımda bu sebepten sabredemedim ve sınavlara gittim sadece. 4 sınıfta ise inceldiği yerden tuttum kopardım. Bıraktım. Arkadaşlarım mezun oldu bugünlerde ben ise iki yıldır iş yapıyorum. Bu tipleriyle utanmadan iş isteyecekler bir de. Ciddi aptallık.
matematik okuyanlar için geçerli olan durumdur.
yandal yapmış, kendini paralamış, hem okumuş hem çalışmış şu anda 5. üniversitesini okuyan biri olarak diyebilirim ki gerennnnkkk yok.

Yazılım, robotik kodlama, grafik tasarım gibi alanlara ilginiz var ise lise bile gereksiz kendinizi geliştirin dünya sizin etrafınızda dönsün.
Saçmalıktır, her şey torpil zaten bu ülkede.
Hiçliğin ortasındaki, elifi mertek sanan hocaların krallığını ilan ettiği mekteplerde makro ekonomi okumaktan bahsediyorsak doğru önermedir. Bunun dışında, üniversite hayatının kendisi bir kültürdür.. hiç bir şey öğrenemiyorsa, bir insan bir kadına nasıl davranacağını, nasıl giyinmesi gerektiğini bile burada öğrenir; zira, seni denetleyecek kimse yoktur ve karakterin tek sermayen haline gelmiştir.
Belli başlı 10 üniversitede okuyorsan anlamı vardır artık bu devirde.

Yoksa zart zurt üniversitesinin yok işletme bölümüymüş yok coğrafya bölümüymüş falan. Tamamen vakit ve nakit kaybı.
Senelerdir iş insanları bize üniversite mezunu değil mavi yakalı meslek liseli işçi lazım diyor. Şu anda gelinen noktada üniversite mezunu beyaz yaka adayları ya işsiz ya da asgari ücrete talim ederken mavi yakalı işçiler işsiz kalmıyor ve asgari ücretin üzerinde maaş alıyorlar.
En fazla 2 sene okumayı düşünürdüm 4 yıldan bıktım.
4 yıllık zaman kaybı aynı güzelim 8.sınıf yıllarımın çalınması gibi buda zaman kaybı.
Ah keşke şu 2020 den öncesi gibi özgür olsak kimse kısıtlanmasa şöyle gülsek biraz.
Çok mu zor mutluluk istemek lise de tek istediğim buydu ama kalabalık gürültü bünyeme dayanılmaz gelince sınıfta bağırmıştım yanlışlıkla.