şu an güzel giden hayattır bakalım ilerleyen zamanlarda ne olucak.
Üniversiteden Mezun Olduktan sonra özlenecek olan hayattır.
tüm sıkıntılara, zorluklara ve derslere rağmen çok güzel olan hayattır. kendi kendinize hayatınızı idame ettirmeye çalışır, zaman zaman zorlanırsınız. yine de hiçbir şey hayatınızın en dinamik ve en güzel döneminde yaşadıklarınızı değersiz kılamaz. parasız kalırsınız, kavga edersiniz, gülersiniz, eğlenirsiniz... hiç bitmesin istediğim hayatım üniversite hayatı.
hayatla çiftleşmeyi öğrendiğiniz zaman dilimidir.
ev arkadaşı edindiğiniz vakit zehir olan hayattır. tek başınıza yaşayın.
üniversiteye gitmeden önce herkesin farklı hayaller kurup gittiği zaman hayal kırıklığına uğratan hayattır, tabii ki bu ilk zamanlar için geçerli bir durumdur. eğer yeterince girişken bir kişilikseniz mutlaka hayallerinize ulaşacaksınızdır.
istanbulda bir başka olandır. hergün yeni bir yer keşfediyoruz. ilk ay mükemmeldi..
hayatinin en guzel(2,4,6) gecirdigin yillardir. ne kadar paran olursa olsun ac gezdigin fakirligin ne demek oldugunu anladigin zamanlardir...
bataklık ile güzel bahçenin arasında ince bir çizginin olduğu hayattır.

insanlar hangisinin içerisinde olmak istiyorsa onun içerisine dalıyor. üniversitelerin hali içler acısı bazı aileler çocuklarının yaşadığı hayatı gelip görse "sıçarım okuluna falan yürü eve gidiyoruz" diyebilir... ancak çocuğunu gelip ziyaret eden aile sayısı o kadar az ki.

"zamanımmm yokkk işlerimmm yoğunnnn" e o zaman çocuk yapmasaydın. "istemiyor benim gelmemi" isteyecek arkadaşım onun isteyip istememesi çok mu mühim yani? sen baba olarak anne olarak gideceksin başında duracaksın. sonra benim çocuğum uyuşturucu kullanıyor galiba... benim çocuğum mezun olamadı galiba... olamaz tabi amk. sen ayda 2.000 lira indir cebine haftada 1 ara sor sonra şikayet.

her şeyi devletten beklememek lazım. devlet öğrenci evlerine karışana kadar herkes çocuğunun peşinde olsa kimse ziyan olmaz.
bedava gerçekleştirebildikleri tek aktiviteleri seks tir.
Yıllar geri gelecek olsa ilk sırada yaşanılmak istenendir.
hükümetin kafaya taktığı hayat biçimi.
fazla kafa ağrıtmadan nakledelim;
birçoğu öğrenciye göre bok gibidir.
benim için lise hayatından farkı okuldan yurda dönerken 10 dakilaik bir yürüyüş yapmak yerine 80 dakikalık metrobüs yolculuğu yapmaktır.
asla geri gelmeyen hayatın en çok keyfe keder seyehat edilen bölümüdür. bir daha gelmez takmayın onu bunu.
hayatta yaşanılabilecek en siktiri boktan dönem.
insan hayatının belki de en hızlı ilerleyen dönemidir. kötü geçen zaman da çok çabuk ilerliyor iyi geçen de. sirkülasyon çok hızlı. ne zaman mezun oluyorsunuz, hayat debriyaja basıp vitesi küçültüyor. gaza bassan da bir faydası olmuyor. beklemeye başlıyorsun. neyse o beklediğin hep çok uzun sürüyor. süründürüyor. ruhun sürünmesinin ne demek olduğunu anlıyorsun. attığın adımın, yaptığın hamlelerin etkisini hemen göremiyorsun. bekliyorsun. bıkıyorsun. daralıyorsun, çıkmazların da çıkmazına giriyorsun da elinden hiçbir şey gelmiyor. hayatın işleyişini anlamadım ben sözlük..
evim evim dediğin an o zaman üniversite hayatın başlıyor demektir.
şikayet edilmemesi gereken en güzel dönem. ulan ekmek elden su gölden tek dert vize final karı kız para var yok o kadar. hayatın içine girince görürüm ben sizi. evet.
dersleri aşırı derecede kafaya takan biri değilseniz, çocukluktan sonra hayatınızda yaşayabileceğiniz en güzel dönemdir.
insanların öbür yüzlerini görebileceğin hayata geçiş.
(bkz: makine mühendisliği)
rahatlıktır, özgürlüktür, final haftası eziyettir. edit:
--spoiler--
günlük 3-4 saatini de fakültede geçirmeyecek, derslere girmeyeceksen bir zahmet okumanın da anlamı kalmaz.
--spoiler--
insanın en özgür olduğu dönem olduğu yalanına çoğu gencin inandığı hayattır. Devam zorunluluğu kıl hocalar zor sınavlar ev sorumluluğu gibi durumların arasında elde edebileceğiniz en büyük özgürlük evin banyosunda daha rahat osbir çekme özgürlüğüdür.
Tamamen paranın olduğu kadar zevkli geçen yıllardır.