bugün

Farkındaysan ülkesinde müslüman istemeyen müslüman değil, suriyeli istemeyen müslüman. Yani işin içinde ırkçılık var. Hani şu damarlarınıza kadar işleyen.
gitseler keşke.
istemek zorundamiyiz amk.
Biride benim. Memleketini savunmayıp kaçandan bir bok olmaz.
aralarında bulunduğum gruptur. sadece suriyeli değil arapların tamamını istemiyorum. kutsal kitabımızda bununla alakalı bir şey görmedim herhangi bir hadis veya rivayette yok. ee o zaman sorun nedir ki onlar beni istiyor mu memleketlerinde sanki.
Kimse mevzuyu komşusu acken tok yatana getirmesin. Siz borç para alıp durumu olmayan komşunuzu eve yemeğe davet eder misiniz yoksa imkanım da var o insanlar ne yiyor diye yemeğe mi davet etmelisiniz.

Biz ne yapıyoruz mahalle meydanına çıkıp ey ahali bakın mahallenin en müslümanı benim bana gelip bağış yapın ki ben de ac yatan komşuları doyurayım diyoruz.

Sonra yeterli destek gelmeyince üstünüze salarım size de rahat vermezler bak diye tehdit ediyoruz.

Ama sorsan acayip muslumaniz yani.

Ülkede insanlar aç ama biz show peşindeyiz. Hem de niye birileri de çıksın desin ki : " ya türkiye mi çok büyüdü ya bölge lideri küresel aktör oldu."
normal müslümandır zira bende müslümanım bende istemiyorum.
bi tuhaf müslümandır. savaştan kaçmış insanları ülkesinde görmek istemez. ama'lı fakat'lı cümleler kurar. gerçi mültecilere sahte can yeleği satan, sırf para için onları kıç kadar şişme botlara doldurup ölmelerini sağlayan da müslüman. bu da vicdan, merhamet duygusunun cidden dinle ilgisi olmadığının ispatı.
arap dini ne kodumun cahili.
suriyelilerin hepsinin müslüman olduğunu zannetmek ve zannettiğine inanıp araştırmamaktan daha korkunç değildir. yüzde 10' u hıristiyan olan bi halktan bahsediyoruz. yahudisi de var, yezidisi de var, dürzisi de var.
bu istememe durumu din kaynaklı değil, devletin ve yandaşlarının asıl kendi halkına mülteci muamelesi yapmasındandır.
Islamiyette birini sevindirirken digerinin huzurunu bozup huzunlendirmek olmaz.

Bundan dolayi kendi halinde olan mazlumlar degil taskin got oglanlari istemiyorum.

Kendi din arkadasim bana zarar veriyorsa alip bas taci edecek halin yok.

Bunu anlayacak beyin sizde nerdee amk..