bugün

son derece radikal şeyler yapardım şüphesiz...

♦yargıda tam bağımsızlık ve hukukun üstünlüğünü ve kuvvetler ayrılığının tesisini sağlarım öncelikle.

♦ülkeyi derhal parlamenter sisteme geçirmek için gerekli işlemleri başlatırım.

♦600 olan milletvekili sayısını 300'e indiririm, ayrıca milletvekili, bakan, başbakan, cumhurbaşkanı, belediye başkanı vb maaşlarını asgari ücretin 2 mislini geçmeyecek şekilde düzenlerim. vatana hizmet edecek olan maaş için değil, gönüllü hizmet etmeli.

♦sayıştay'a tam yetki verir, her kurumun didik didik denetlenmesi için sayıştay personel sayısını iki misline çıkartırım.

♦merkez bankasını tam bağımsız hale getiririm.

♦bir önceki hükümet döneminde yapılan yap işlet devret projelerinin tamamını iptal eder kamulaştırırım. (köprü, tünel, otoban, havalimanları ve şehir hastaneleri)

♦yine önceki dönemlerdeki (hem akp hem ondan önceki dönemler) yapılan tüm özelleştirmeleri iptal eder, bu özelleştirmeler ile haksız kazançlar elde edenleri (örneğin devletten aldığı fabrikanın içindeki malzemeleri aldığı fiyattan daha fazlaya satan) cezalandırırım.

♦akp döneminde yapılan tüm dış borçlanmalar ile ilgili faiz oranları için yeniden masaya otururum ve bu dış borçlanmaları makul bir faiz oranı ile makul bir takside bağlar ve bunu türk milletinin zorlanmadan ödeyeceği koşullara çekip dış borçtan kurtulurum.

♦diyanet işleri başkanlığını kapatırım.

♦imam hatip liseleri ve kuran kurslarını kapatırım. isteyenlerin vergisini vermek suretiyle ücretli kuran kursu açmasına izin veririm.

♦askeri liseleri ve harp okullarını yeniden açarım.

♦üniversiteleri tam bağımsız hale getiririm, hatta her üniversitenin kendi öğrencisini kendisinin seçmesini sağlayacak bir sistemi uygulamaya geçiririm.

♦tüm özel okulları kapatırım, ülke çapında tüm eğitim kurumlarına el koyup milli eğitimde radikal değişikliklere giderim.

♦devletin tüm imkanları ile sanayi ve kobi destekleri sağlarım, hatta bir süreliğine devletin imkanları ile atatürk döneminde olduğu gibi fabrikalar kurar, üretime devlet katkısı sağlarım.

♦sanayi üretiminde kullanılmak üzre ithal edilen tüm hammaddeleri devlet olarak ithal eder, sanayiciye, üreticiye ucuz hammadde temini sağlarım. (çin yıllardır bunu uyguluyor)

♦tarım desteklerini öncelikli olarak anayasada belirtilen orana çıkarırım.(akp şu an anayasanın emrettiği desteğin ancak yarısını veriyor) çiftçinin yeniden üretime dönmesi için her türlü tedbiri alırım. tarım ürünü ithalatını belli ürünlerde tamamen yasaklarım.

♦türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan tüm mültecileri derhal sınırdışı ederim. ayrıca ülkenin sınırlarını kuş uçmayacak şekilde önlemler alırım.

♦ab ülkeleri, abd, kanada, avustralya, japonya, güney kore vb gelişmiş ülkelerin vatandaşlarına türkiye'de yatırım yapmaları için teşvikler çıkarırım.

♦tüm maden ve maden sahalarını kamulaştırırım. özel şirketlerin tüm maden projelerini ve ruhsatlarını iptal ederim, bütün madenlerin etimaden tarafından
işletilmesini sağlarım.

♦tüm kamu çalışanlarını siyasetten ve dinden arınması için gerekli talimatları yayınlarım, yayınlanan talimatname sonrası kamu kurumlarında siyaset yapanlar ve cemaat, tarikat üyesi olanların derhal ilişiğini keserim.

♦kamu personel alımında mülakat sistemini kaldırırım, 2 yahut 3 sınav ile alım yapacak tam liyakat sistemine geçerim.

♦ülke genelindeki tüm tarikat ve cemaatleri yasaklarım, bunların banka hesaplarına ve mal varlıklarına derhal el koyarım. tarikat ve cemaat faaliyetlerini topyekün yasaklarım.

♦türkiye'deki siyasi partiler yasasını değiştiririm, tüm partilerde tek adamlığı sona erdirir, parti içi demokrasiye geçişi sağlarım. ayrıca bu yeni siyasi partiler yasasına göre bir siyasetçinin (sıfatı ne olursa olsun) en fazla 2 dönem siyaset yapabileceği, 2 dönemin ardından siyaset sahnesinden çekilip yok olacağı bir düzenleme yapardım.

♦ithalat ve ihracat harici dövizle alış verişi yasaklarım. döviz büfelerini kapatırım, vatandaşı döviz tasarrufu yerine altın ve değerli maden tasarruflarına yönlendiririm, ayrıca devletin yeni kuracağı fabrika, maden vb işletmelerinin hisse senetlerini çıkarır, halkı devletin şirketlerine ortak yaparım.

♦kadınlara daha fazla pozitif ayrımcılık sağlarım, eğitim ve iş hayatına kadınların katılımını teşvik ederim, kadına şiddet ve kadın, çocuk taciz ve tecavüzleri ile ilgili türk ceza kanunun ilgili maddelerinde değişiklik yapar ve bu cezaları caydırıcı hale getiririm.

♦medyanın tam bağımsız olmasını sağlarım, bir önceki dönem yandaş gazetecilik yapan kurum ve kuruluşların tamamını kapatır, yandaş gazetecilik yapanların basın kartlarını süresiz olarak iptal eder ve bu şahısların bir daha herhangi bir medya unsurunda çalışmalarını yasaklarım.

not: bana kayıtsız şartsız tam yetki verilmesi halinde bütün bu yukarıda yazdıklarımı 500 gün içinde yapmayı taahhüt ederim.
görsel
Öğretmenliklere çok önem verirdim. Atayacağım her öğretmeni ince eleyip sık dokurdum. Bir Öğretmen bir çocuk, bir çocuk bir toplumdur.
önce despot bir yönetim kurar ne kadar muhalif varsa hapse atar, ülkeyi fabrika ayarlarına sıfırlar sonra da istiklal mahkemelerini kurar ne kadar çocuk kadın hayvan istismarcısı sapık yobaz var ise malum yerlerinden tavana asılmaları için talimat verirdim.
aynı mahalledeki ralarında 500 m den az mesafe olan cemaati belli sayının altındaki camileri okula sağlık ocağına çevirir zorunlu eğitimi 12 yıla çıkartır, imam hatip denen okulları kapatır buradaki din eğitimini meslek yüksek okullu seviyesine yükseltirdim. 12 yıl boyunca müspet bilimler dışında genç dimakları zehirliyecek hiç bir şey öğretilmesine izin vermezdim.
demokrasiyi güçler ayrılığını işler hale getirip sonra aldatılmışız diyip hapiste tutuğum mualifleri salar çekilirdim tengri dağlarının gölgesinde göl manzaralı bi yere ölümü beklerdim.
Önce suriyelileri gönderirim. Onlara harcanan para harcanmayınca vergiler biraz indirilebilir. Suriyeliler gidince boşalan işlere türkler girer istihdam da artar.
Uruguay a kaçarım.
Asgari ücret 3000-4000
Bira 1 tl
işsizliği min. Seviyeye indirmek
Ülkenin etrafını yüksek duvarlarla örmek
Eski abd gibi monroe doktrini benzeri bir politika uygulamak.
çiftçiyi destekler, büyükşehirlerden köye göçü teşvik ederim.

mazot 1,5 lira olur.

tarım ürünü ithalatını yasaklarım.

3 üretim tipi oluştururum.

bir bağ-bahçe tarımı(zeytin, kayısı, eril, elma, badem ve dahi seracılık)
iki hayvancılık için minyatür çiftlikler(işsiz gençleri yönlendiririm)
üç hububat ve bakliyat tarımı. kooperatifler kurup çiftçileri bir araya getirip onların parça parça verimsiz tarım yapacaklarına büyük boyutlu ARAZiLERi EKMELERiNi SAĞLARIM.

sonra sanayi ve mesleki teşvikler verir belli başlı ürünlerin ithalatını yasaklarım. anadolu'ya ilk etapta 5 büyük fabrika açarım. iç talebi karşılayıp ithalatı azaltırız.
çip fabrikaları açar işlemci üretimine geçmek için seçme mühendisleri ve teknisyenleri toplarım bir araya.

her ile üniversite saçmalığını bitirir marangoz, berber, garson, elektrikçi, tesisatçı gibi ara eleman da yetiştiririm.

matematik bilmeyen hukuçu, mühendis, işletmeci dolu ülkemiz buna son verilmeli.
Nüfusu azaltmaya yönelik plan. Kimi kesimleri modern yöntemlerle ülkeden kovmak.
tarıma teşvik, belediyeler eliyle fabrikalar açıp halkı istihdam, eğitimde yaratıcı müfredat; haftada 20 saat felsefe, bilim ve pratiğe dayalı eğitim.
diyanet kapatılmaz, yeniden düzenlenir.

diyanet sanıldığı gibi laikliğe aykırı bir unsur değil, laikliğin bekçisidir. ortalık "hacı hoca"ya kalmasın diye, din işlerinin sağlıklı, bilinçli ve modern bir şekilde devlet kontrolünde yürütülmesi için vardır. yapılması gereken düzenlenmesidir. ortadan kaldırılması değil.
çocuk tecavüzcülere idam , yetişkin tecavüzcülerede hadım getirirdim. yada boşver ya hepsine idam , gebersin 'orman' çocukları.

+ek olarak suriyelilere beleşe üçer beşer onlar kondom dağıttırırdım.yoksa bu gidişle çogalıp bizi ülkeden atacak bunlar.
tüm Türk düşmanlarını siktir ederdim. edeceğim.
+metorbüsten yolcu inmeden hemencecik binmeye çalışanlara para cezası uygulaması.
+yürüyen merdivenin solunda durup, yürüyen adamı engelleyenler para cezası.
+her taksiye araç içi kamera zorunluluğu
+her gün zorunlu yarım saat kitap okuma uygulaması.
Her yeri, her rütbeyi kendi adamlarıma, tanıdıklarıma peşkeş çekerim. Ülkenin başına gelen Atatürk harici herkes öyle yapmadı mı? Yaptılarsa vardır bir bildikleri(!)