bugün

türkiye nin her yeri ayrı bir güzellik. istanbul tarihi ile büyülerken bodrum eğlencesiyle bağlar insanı. ama herkesin bir favorisi vardır.
(bkz: antalya)
(bkz: karadeniz)
ege-akdeniz kıyıları, sinop çevresi ve doğu karadeniz arasından biridir.
kişisel tercihe kalmış. keşfedilmemiş yerleri sevenlere mersin aydıncık gibi yerler çok harika gelecektir.
phuket adası

not: taylandlı'yım.
(bkz: taşucu)

umarım keşfedilmemiş bu değeri daha da keşfedemezsiniz.
karadeniz yaylaları. öylesine serinki... mışıl mışıl uyutur adamı bi senelik yorgunluğunuzu alır. köylerdeki ekmeklerse ekmekten çok pasta gibidir. heleki iç anadoludaki ekmeklere göre(5 sene iç anadoluda kaldım trabzon ekmeğinden uzak kaldığım her gün talihe küfrettim, misafirler trabzondan vakfıkebir ekmeğiyle geldiğinde sarılırdım ekmeğe be -yuvarlak ve büyük ben daha ilk okuldayım benim kadar bişey nerdeyse).yaylalar öyle yeişl ki ve taze havası sıcakkanlı ve temiz insanı pratik zekalı... cennet böyle biyer işte.
(bkz: kalimantan)

endonezyalıyım.
EYLÜL AYINDA SiDE TADINDAN YENiLMEZ.
muğla bölgeleridir. marmaris, dalyan vs. hele o kaplumbağa plajı, iztuzu plajı yokmu, kartpostaldan fırlamış gibiler.
(bkz: palandöken)

kış turizmi güzeldir.
bizim milletin aklı fikri deniz, güneş. sanki kronik romatizmalılar.
küçük ama etkili bir bölge için (bkz: çeşme plaj evleri).
namazgah dağları

(bkz: benim adım cafer)
ege bölgesindeki her yer mükemmeldir.
ama aklımda kalan en beğendiğim yerler,

milas-ören: küçük bir tatil beldesi tam kafa dinlemek için bir yer. içinde bir pideci var sahil yolunun biraz üstünde, yemekten sonra tahinli bir tatlı getirir ki ömrüm boyunca başka hiçbir yerde öyle güzelini yemedim.

aydın-kuşadası: burası cidden çok güzeldir, gittiğimde çok küçüktüm fazla hatırlamıyorum ama sırf kalesi için bile gidilebilir.

muğla-datça: datça'yı anlatmaya kelimeler yetmez. o deniz, o kumsal, o güzellik... harika bir ilçedir. gidin yani imkanınız varsa kesinlikle gidip görün şu datça'yı.

muğla-bodrum: fiyatlar biraz uçuk kaçık olabilir ama burasının da ucuz yerleri var oraları bulursanız mükemmek bir yaz tatili geçer. türkbükü özellikle çok pahalıdır, ama yalı, akyarlar, turgutreis, gümüşlük... buralar türkbüküne nazaran daha uygundur. ama eğer ki ''ben zenginim ulan!'' diyorsanız, türkbükü'ndeki konyaklı dondurmadan yemeden gelmeyin.

marmaris: burda içmeler diye bir belde var, ki orda bol bol içilir. bildiğin bar bolluğu var yani. turunç, çiftlik ve bozukbükü'de güzeldir, uğrayın.

** haa, bir de eğer yolunuz ören'e düşerse, tekne turları 45 tl'den başlar ve hayatınız boyunca hatırlayacağınız harika bir tur yaparsınız. çünkü adalar cidden harika.
(bkz: bize her yer ayvalık)
Ege bölgesi olması olağan olan bölgedir.
antalya kaş. doğa olarak dokunulmamış bir dünya.
(bkz: alternatif tatil mekanları)
alanya , kaş , fethiye(ölüdeniz) ve kesinlikle bodrum değildir .