bugün

valla ben de istemiyorum. bu yüzden faşist oldum aq arapça duyunca dönüp suratına bi tane çarpasım geliyor.

bi de kaçak dükkanlar açıyolar saçma sapan arapça malları dolduruyolar. yakacam bi gün bitanesini.
başıma bir şey gelmeyecekse ben de istemiyorum..

kimseyi beslemekle yükümlü değilim..

hem ayrıca arap sevicileri ve çomarları da istemiyorum..

suriyelileri aralarına karıştırıp göndermek en mantıklısı..
Kadın çocuk yaşlı ise sığınmacıdır başım gözüm üstüne lakin kadını hamile bırakacak kadar efora sahip insanıma saldıracak kadar güçlü olan korkakları ülkemde istemiyorum. Bak baştan uyarıyorum geçen gün burger King restaurant da 5 Suriyeli bağıra bağıra Amerikan özentisi tıp ve hareketler ile şov yapıyorlardı gidin artistlik hareketlerinizi Suriye'de yapın ulan dedik ve devamında susturduk dahasında kan kustururuz aylıtırayım burası Türkiye.
istemiyoruz tabii arkadaşım, ülkenin durumu sanki çok iyi bide sığınmacıya bakıcaz.
aralarında olduğum insanlardır. sürekli dile getiriyorum soruyorlar neden diye..

(#36563516) açılan başlıklara dikkat edilse anlaşılacak "neden" istemediğimiz..
Ülkenin huzurunu, düzenini bozmadığı sürece, ülke imkanları ölçüsünde, makul sayıda kabul edilmiş olsalardı, kimsenin rahatsız olmayacağı bir durum olabilirdi.
Lakin ali babanın çiftliği kıvamı alan ülkede, eğitimsiz, suç portföyü geniş, merhamet duygusunu sonuna dek sömürüp, bir de üstüne hadsizlik yapan sığınmacıları görünce, başlığa katılmamak mümkün değil.
Komşum açken, sığınmacı düşünecek ne duygum ne de gücüm var!
tamam hepimiz yardımseveriz falan ama benimde katıldıgım görüş. bunlar her yerde. ucuz iş gücü olup zaten işsiz gençlerimizin ekmeğini alıyorlar. sonra en basitinden yuva bile yıkıyorlar. hastanelerde orda burda bizden daha iyi muamele görüyorlar. heryerde arapca tabelalar .bakalım bu işin sonu nereye varacak.
insan gibi ülkende misafir etmeye kalkıyorsun, haşere gibi ortalığın amına koyuyorlar! analarının amına kadar yolları var pis arapların! siktirin gidin lan bu ülkeden!

bu nedir amına koyim ya, anasını sikmişler sahilin: http://www.youtube.com/watch?v=BZCnyFnfA20&feature=share
defolup gitsinler.

şerefsizim bir politikacı hepsini sınır dışı edicem dese tek başına açık ara iktidara gelir.
görsel
Gidiyorlar zaten rahat ol.
suriyelilerden hem şikayet edip, hem geldiler diye ekmeğe suya kiraya ona buna zam yapan insanlar kalkmış şikayet ediyorlar.
kaç yıl oldu, savaş bitti, bunlar hala burada. ulan bari istanbul'un avrupa yakasından gidin bir nefes alalım mk!

yengesini sikenlerden sonra bunlar, ulan ne dolmaz çilemiz varmış arkadaş.

2 gram medeniyeti çok görüyorlar bize. müstehak ama bu gerizekalı millete. olan kurunun yanındaki yaşa da oluyor ya, ona yanıyorum ben.
Bir isyandır. Yeter ulan %99'unun karnı şiş olan suriyeli kadınları görmek istemiyorum. 10 kişilik koloni gibi gezen,kız gördümü sikecek gibi bakan suriyeli kekolari görmek istemiyorum. Bir ülkenin önceliği kendi vatandaşları olmalıdır. Ama yok onlar bizim kardeşimiz hassiktir diyorum. Bu ülkede yaşamayı hakeden ve vatandaş edilip ev verilmesi gereken çok daha iyi insanlar var. Git kardeşim saat satan zencileri al ev sahibi olabilecekleri imkan sun ihtiyaclarini karsila adamlari vatandaş yap. Çalıştığım semtte siyahi insanlarda var. Adamlar namaz kılıyor. Hatta ayni lokantada yemek yediğimiz insanlar bile var. Adamlarda gram kötü niyet artistlik yok. Bu adamlar açlık çeksin suriyeli itler yaşasın öyle mi?hassiktir diyorum. Irkçı değilim ayrimci hiç değilim. Ama ülkemde suriyeli mülteci is te mi yo rum!
Hortlatma gereği duyduğum slogan, istek, rica.

- Hunharca sikişip çocuk başına para alıyorsunuz.
- yemeğiniz veriliyor.
- kiranız veriliyor.
- çocuklarınız okula yerleştiriliyor.
- ucuz işçilik yaptığınız için bizim vatandaşımız işsiz kalıyor.
- bizim öğrencilerimiz geri ödemeli kredi alıyorken siz maaş alıyorsunuz.
- vatandaşlık alıyorsunuz.
Madem sığınmacılar neden vatandaşlık veriliyor? Bunu merak ediyorum. Bir de ne zaman bunları gönderecekler?

Bu insanlar bayramlaşmaya gidiyor? Bayramlaşmaya gittiklerine göre orada akrabaları var demektir. Oralar karışıksa onlar orada nasıl yaşıyor?

Yeni mülteciler neden alınıyor? Amaç ne? Daha ne kadar sürecek?

Yolda yürürken 10 kişiden 5’i mülteci oluyor. Sizler rahatsız olmuyor musunuz ? Ben oluyorum. Bu dallamalarla olayımız olsa ve dövsek muhtemelen suçlu biz olacağız biliyor musunuz?
Sataşma gibi durumlar söz konusu olsa bunlar ordu gibi toplanıp bize dalacaklar biliyor musunuz?

Artık şunları lütfen gönderin. Bu imkanlar varken gitmezler. Gönderin. Daha da almayın. Lütfen.

Bu arada başlık sığınmacı değil de “tatilci” olarak düzeltilmeli.
Çoğu insanın dileği. Misafirler kendileri vatandaş değil. Bunu bilmeliler.
Ülkemizde bilindiği üzere genç nüfusta işsizlik aldı basını gitti. Işsiz olsam her şeyi bir şekilde geçerim de şu suriyeli olayına bir şekilde isyan ederim. Bu adamların yüzünden ülkemizde milyonlarca genç iş bulamıyor veya çok daha kötü şartlar altında daha ucuza calistiriliyorlar.
istemesek ne fayda koltuk sevdası halkın isteklerinin ve ihtiyaçlarının önüne geçeli çok oldu.
Ota boka referandum yapan hükümet ne hikmetse suriyeliler konusunda biz türklerin fikrini almak adına referandum yapmıyor, daha doğrusu yapamıyor!
Ülkemiz adına çok önemli bir karar olan bu kadar çok suriyelinin barınmasına tek adamın karar vermesine deli oluyorum, diğer pek çok konuda olduğu gibi ben yaptım, ben böyle takdir ettim felsefesine isyan ediyorum!
Oy vermeye devam edin amk!
Yakında kendi ülkemizde biz mülteci olacağız. Bir arkadaşımın bir suriyeliyle yaşadığı şu diyalog bunu gösteriyor.

Türk: Kendi ülkenizi mahvettiğiniz yetmedi gelip bizim zaten düzeni bozuk ülkemizin içine s*çtınız.
Suriyeli: Beğenmiyorsan s*ktir git ulan.

işte bir mülteci sığındığı ülkenin vatandaşına bunu diyebiliyorsa işte burda dur deyip müdahale edilmelidir. Suriyelilerin çoğu bizi enayi sanıyor ve bunu zaman zaman söylüyorlarmışta (arkadaşlardan duyuyorum bunu benim yanımda söyleyenin ağzını dağıtırım).
Beleş ev, beleş akbil, sınavsız üniversite, bir de doya doya harcasın diye tüm masrafları karşılanmasına rağmen 1100 tl para (3 sene önce bu kadardı).
Ve bu suriyelilere harcadığımız paranın tüm dünyanın onlara harcadığı paranın 20 katı olduğu rivayet ediliyor. Bu kadar zenginizde neden haberimiz yok. Neden benzini 6.20 tl den, doları 4.70 tl den alıyor, aldığımız orta sınıf avrupada yüzüne bile bakılmayan arabaya 80.000 tl ödüyoruz.
Neden... elin suriyelisi plajlarda bizim kızlarımıza asılsın, rahatsız etsin diye. G*tümüzü yırtıp girdiğimiz üniversiteye onlar sınavsız gelsin diye, biz part time çalışıp harçlığımızı çıkarırken onlara 1100 tl harçlık verilsin diye, bizim vatandaş işsiz kalsın onlar çalışsın diye, biz gelecek kaygısıyla çocuk yapamaz hâle gelecekken istanbulda doğan iki bebekten biri suriyeli olsun her suriyeli ailenin en az 5 çocuğu olsun diye, biz kirayı ödeyemediğimiz ay kapının önüne konulacakken onlar rahat rahat kendilerine verilen evlerinde takılsın diye.

Evet dostlar bizi kendi ülkemizde mülteci yaptılar. Kendi ülkemizde onlar daha ayrıcalıklı, peki neden, ne uğruna, bize katkısı ne?
Tavsan gibi uruyorlar sonu gelmiyor bu suriyeli tatilcilerin. ulkemde artik turkten cok suriyeliye denk geliyorum. Siginmaya degil tatil yapmaya, yan gelip yatmaya gelmisler.
Bende istemiyorum. Kim ister bu insanımsı canlıları.
+1. Son zamanlarda artan uygur ve afgan tipleri gördüğüm için genişletmek lazım. Ülkemde ortadoğulu sığınmacı istemiyorum.
Ülkemde sığınmacı istiyorum. Ülkemin zorda kalan her türden insana yardım etmesini istiyorum. Zorda kalan insanlara yardım edilmesini eleştirenlerin vicdansız olduğunu düşünüyorum.

dipnot:tek istediğim kendimiz de zor durumda kalmayacağımız şekilde planlı programlı şekilde sığınmacı almamız.
Anca siz sözlüğe yazın kodumun asosyalleri. Hakkınızı aramaya sokağa çıktığınızda hiçbir şey yapmayın.
Bu topraklarda yüzlerce medeniyet yaşamış güzel kardeşim sen istemesen de bu topraklar herkesi bağrına basacak hoşgörüye ve yardım edecek yüreğe sahiptir.