bugün

Ne ücretsizi lan virüs.

Bir yığın bağış yapıldı. Şimdi milletin parasıyla hava atıyor yine reisin.
Maske üzerinden siyaset yaparken rezil oldular.
sen ilk once o insanlardan alinan vergileri geri ver, ondan sonra o vergilerle alinan maskelerden paylarina duseni almalarina laf soylersin.

Got yalayacagim derken,tassak gececegim derken, aptalliginizla rezil etmeyin kendinizi. Zaten yeterince rezilsiniz.
işine geldiği yerde atatürk ödedi de işine gelmediği yerde vergiler de bu zokayı yiyen mallar illaki olacaktır.
Sesi hala çıkan kemanisttir.
Oo biz bize yeteriz kampanyası etkili olmuş trol primleri yatmış. .
virüs ilk çıktığı zamanlarda ekonomik kalkınma 15 gün evlerde kalma durumunu karşılayamadığı için bu kadar insana bulaştı bu kadar insan canından oldu ve olmaya da devam edecekken her ay maaşımdan 1.500tl fix kesinti yapan ve ot bok vergisi ödeten devlet günlük tanesi 30 kuruş olan maskelerden günde 1 adet vermiş ve bunu ayakta alkışlayabiliyorsunuz ya tebrik ediyorum sizleri de.

Ps: Atatürkün zamanında çine yaptığı yardımdan ötürü adamlar ücretsiz tonlarca test kiti gönderdiler. Biz de tuttuk yarısını başka ülkelere parasıyla sattık. günde 10 000 test yaparak 1 sene içinde ancak ülkenin 10 da birine test uygularsınız.

Kızılay tuttu tonlarca maskeyi ülkeden çıkararak suriyelilere dağıtırken 30 kuruşluk maskelere insanlar zaten 5 10 ar tl den para ödeyip aldılar. O para senden çıktı mı ? çıktı. Devlette tuttu fırsatçılara ceza kesti mi? Kesti. Peki para sana geri döndü mü ? yoksa devletin kasasında mı kaldı?
aslında sesi çıkan kemancıdır.

geçen bi tanesi yazmış. "bedava maske veriyorlar ama evlerimize kadar getirmiyorlar. bu nasıl hizmettir. işleri neden zorlaştırıyorsunuz" gibisinde bir şeydi. arayın bulun.
benim hic ihtiyacim olmayan, ulkeye faydasi olmadigini dusundugum diyenete benim vergilerimden dusen payi bana maske olarak geri verin, ev zaten tavana kadar maskeyle dolar.
bedava maskesini zaten belediyeden almıştır ve gülüyordur o kemancı.
KEMALiSTLER SAYESINDE BEDAVA ALIYORSUNUZ, CALIŞMA BAKANLIGI 2 3 ÜN ÖNCE UYGUN YERLEDE SATIŞA BAŞLANACAK DEDi, BiZ iTiRAZ ETTiK SiZ BEDAVAYA ALDINIZ. SiZE KALSA PARAYLA ALMAYA SESiNiZ CIKMAYACAKTI.
Kapan kaptı, virüs kuluçkadan bile çıktı ama canım devletlüm, eli çabuk olanım,vatandaşını başına taçç edenim; maskeleri beleş yaptı.
Hayır 240 tl verdiğime yanmıyorum da bu durumu bir sağlık çalışanına nasıl izah edeceksiniz onun merakındayım ben.
* hiç bıkbık ötmeyin, nice hastane halen güvenlik önlem teminatını çalışanından bekliyor
Ticaret bakanı Ruhsar Pekcan, “Bakanlığımızın maskelere yönelik bir çalışması var, halkın ulaşabilir olduğu noktalarda inşallah bunların satışını gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek” demişti.

Görüldüğü üzere daha dün satacaklardı o maskeleri sen de paşa paşa alacaktın.
Devlet vatandaşını düşünmek yaşama hakkını gözetmek zorundadır, anladık kasa boş halktan beklenti var ama maliyeti 100 kuruş olan 1 maskeyi halka satmak da neyin nesi.

Yardımlarının üzerine çöreklendikleri belediyeler kendi imkanlarıyla herkese bedava dağıtmaya başlayınca alacakları tepkinin büyüklüğünü görüp u dönüşü yaptılar.
Bugün bedava maske alabiliceksen kime ve neye borçlu olduğunu unutma, boş yapacağına biraz gündemi takip et.
yıl 2013 ; yerli uçak göklerde

yıl 2019 ; yerli araba yollarda

yıl 2020 ; abi ibana 10 lira ateşlesene he aabi ??????
Devletin başına geçiyorsa halka bakmak zorunda zaten, yapılması gereken şeyleri yapıyor diye napalım teşekkür mü edelim?
Ayrıca kemalistler karşı çıkıp ses yükseltmese zorunlu kıldıkları maskeleri satacaklardı hatırlatırım.
Bu bahaneyle market posetleride bedava olsun biz Kemalistler bunu da bekliyoruz.
kemanını bir köşeye bırakıp olayları gülerek izleyen kemanisttir.

1) önce çıkar "herkesin maske ve kolonyası bizden" dersin.

2) dağıtmaz beklersin.

3) muhalefet belediyeleri "ücretsiz maske dağıtıyoruz" deyince:

a) ptt ile "20-65 yaş arasına ücretsiz maske dağıtıyoruz, çünkü 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkamıyor. onlara yok dersin."

b) bekçilerin eline kolonyayı maskeyi verip 65 yaş üstü olup evinde oturanlara dağıttırırsın. paketlerin içine kendini ve yalakalarını öven bir mektup koyar, poşetin üstüne de "ben yaptım" imzası atarsın.

4) sen bunları yaparken kemanist den çıkacak tek ses ise kahkaha sesi olur.
ücretsiz maske dağıtmış

vay mk ne büyük iş

afrika ülkeleri bile vatandaşına yardım yaptı

faturalarını erteledi

bunların tüm yaptığı

ücreti hazineden yani gene milletin sırtından

kolonya ve maske dağıtıp

ben yaptım mesajı

merak ediyorum kendinin cebinden kaç kuruş çıkmış ???????