bugün

tamamen şımarıklıktır.

el kadar çocuklara söz geçiremiyorsan bırak zaten öğretmenliği.

hafta sonu yok, 3 ay tatiller, gelsin sefalar oo yeeeee.
lisedeyken sınıf öğretmenimdi.
havuzlu sitede evi vardı arabası vardı iki çocuğu da on numaralı özel okula gidip yüzme dersleri vs. alıyordu.
bunu sınıfta sürekli anlatıp üstüne de maaştan şikayet.
dedim bacı biz boşuna okumayak.
azdır efenim. nesil yetiştiren bir mesleğe, bence en kutsal mesleğe sahip öğretmenlerin maaşı herkesten fazla olmalıdır fakat öğretmenler de o maaşı hak etmelidir. yan gelip yatayım, mesai doldurmak için okula geleyim mantığındaysa, kendini geliştirmiyorsa 3 kurus bile fazladır ona. ben de bir subay öğretmen olarak MEB maaşlarının hak edilmeyen bir seviyede olduğunu düşünüyorum. maaş ve aysonunu düşünen bir öğretmenden çocuklara fayda sağlamasını bekleyemezsiniz.
(bkz: ağlamayana meme yok)
Hepsinin altında araba evleri vardır yine de böyle yapmaya devam ederler.He eskiden haklıydılar öğretmene değer verilmezmiş ama şimdi baya iyi maaş alıyorlar hemde karı koca öğretmense ooo değmeyin keyiflerine.
Genelleme yapacam. Kimse kusura bakmasın. istisnalar alınmasın.

Nesil yetiştirmekten bahsediliyor, yok, yalan oldu o iş. Geneli geçim derdinde. Öğretmenliğin kutsallığı kalmadı. Sadece bir meslek artık, öğretmenlerin gözünde bile.

Ne zaman konuşmaya gitsem çocuk için, işte müfredat böyle, imkanlar kısıtlı, şu yok bu yok... Ee ablacım, zırt pırt meydanlara indiğinizde bunları anlatsaniza madem! sorsan gecinemiyoruz, sürekli bu. Başka dert yok.
Müfredat yetersiz, eğitim sistemi bok olmuş sen hala bana para diyorsun. Milyonlarca insanın 900 liraya bile gelmeyen maasa sukrettigi bi ülkede ortalama 3bin lira alan birinin iki ayda bir meydanlara inip para para demesi halkın gözünde çok itici duruyor. Madenciler yururken, madenle alakasi olmayanlar bile onlarla yürür, destek verir. Ama öğretmen eylemlerinde halk destegi yoktur bu Yüzden. Aza şükreden halkın da sorumlusu, onları eğiten sistem ve öğretmenler değil midir hem?

Öğretmen olarak, öğrencinin, öğrenci velisinin, sistemin sorunları için eylem yapmadigin, mücadele etmedigin sürece asla halktan destek bulamayacaksınız.

Sırf kesilen aidatların boşa gitmediğini göstermek isteyen sendikaların durup durup eylem çağrısı yapması kadar sacmadir, 2500-3500 araliginda geliri olan birinin açız diye bağırması. Hemi de, asgari ücretin 946 lira olduğu bir ülkede.

Azı bulunca, hakkını aramayan, sisteme köle olan nesilleri yaratan sizsınız ve karşı koyamadığınız bozuk sistemdir.
yoksa benden başka bütün öğretmenler ayda milletvekili misali 20 bin lira falan alıyor da bir tek ben mi ay sonu nasıl çıkar diye düşünüyorum? bakın öyle bir şey varsa ben de bileyim muhteremler.

az maaş almasındandır.
Dünya standartları ve ortalamaları ile yaptıkları işin önemi göz önüne alındığında, haklı yavşaklıktır.
haklılar.
toplumumuz o kadar iğrenç evlatlar büyütüyor ki, öğretmenlere ne kadar maaş verilirse verilsin maaşları az kalacak.

kaç ülkede gördün, ders esnasında arka sıraya geçip mastürbasyon yapan öğrenciler?
kaç ülkede gördün, okul yönetimini/öğretmenini bıçaklayan öğrenciler?
kaç ülkede gördün, kız arkadaşlarının soyunma odasının anahtarını çalmaya çalışıp aklınca şaka yapan öğrenciler?
kaç ülkede gördün, ilk 2 ve son 2 derste muhakkak uyuyan öğrenciler?

itiraf edelim, eğri oturup düz konuşalım,
öğretmen camiası içinde çirkin insanlar olabilir.
gencecik evlatlara el dahi kaldırabilen insanlar da olabilir.

ama emin ol,
türkiye'nin öğretmenleri dünyanın en çirkin nesillerinden birini yetiştiriyor.
genelde "e ama 3 ay tatil yapıyorsunuz" itirazına sebep olan şeydir.
2,500 liradır.

Aman allahım iki bin beş yüz liraya neler yapılmaz diyen yavşakları, ev kirası vermeye, 2 çocuk okutmaya ve her gün iki kişiyi doyurmaya davet ediyorum.

Not: detayları merak eden olursa net rakam verebilirim.
yavşaklık değil haklılıktır. okuma yazmayı zor öğrenmiş milletvekili 20 bin lira alıyorken ve 2 senede emekli olabiliyorken, öğretmenin maaşı azdır.
lan olum yaticaginiza gidin okuldan ciktiktan sonra baska iste calisin amk o zaman. şükürler olsun deyin bi kerede. kendinizi egitememissiniz daha.
yeni neslin hali ortada. 160 soruda 20 net yapamayan binlerce lise mezunu ver. ögretmen dedin ders gir konu anlat öğrenciyi sustur git demek deildir. öğretmen ikinci bir anne.babadır. öğrenciyi hayata hazırlar. iste bunu yapìn bende bir birey olarak diyim mi adamlar az maaş alıyor.
durduralamaz yavşaklıktır. biliyorum bu entryi hayvan gibi eksileyeceksiniz ama olsun eksileyin. amk bu başlıktak entryleri okuyunca ciddi ciddi üzüldüm lan resmen ilkokulda lisede öğretmenlere yalakalık yapıp duran sözlü puanı için nerdeyse götünü siktirecek olan yavşak öğrenciler vardı ya, işte aramızdalar ve bu yavşaklar öğretmenlerinin yavşak olmadığını iddaa ediyorlar. lan soruyorum size elinizi vicdanınıza koyun, asgari ücretin 950 lira olduğu bir ülkede 1500, 2000 tl maaş gerçekten az mı? gerçekten bunu mu söylüyorsunuz yoksa eski alışkanlığınız olan yalakalık devammı ediyor?

edit: amına kodumun götveren yalakaları sizi aferin eksileyin belki hocanız performans notu felan verir yalaka piçler.
aç insanlar ne yaparsın.. 10 bin de alsalar yetmiyor diye zırlarlar.. hayır aldıkları parayı hak etseler bari içim yanmayacak.. yan gel yat mesleği.
Hic de oyle degil. Uc bine yakin normal maaslari var ustune de ek ders parasi eklenince...
allah bereket versin.
necmettin erbakan neredeyse yüzde yüz zam yaptığında bile yetmiyor diye ağladı bu adamlar. ağlamaya da devam edecekler. öğretmen olunca böyle oluyor demek ki.
özel okullarda değil. bizim okulda en kötü araba a3tü.
asgari ücretle yaşamaya çalışan insanlardan ve asgari ücretten haberi olmayan insanlar topluluğudur.
Sadece ogretmenler icin degil kamu ve ozel sektorde tum maaslar ulke sartlari icin azdir.milletvekili maaslari haric.1000 liralik asgari ucret normal mi sizce?
Evet türkiye de öğretmen dahil çoğu meslek grubunun maaşları çok düşüktür.Ki kamuda çalışanlar iyi bilir maaşlarının hatırı sayılır kısmı vergilere gider.Buna karşın kayıtdışı çalışan düşük vergi veren insanlara göz yuman bir sistem içerisinde öğretmenlerin hakettiklerini alamadıkları su götürmez bir gerçektir.He gelelim öğretmen maaşının ağza sakız yapılmasına,öne sürdüğünüz tezler geçersiz bu ülkede milyonlar asgari ücretle geçiniyor filan edebiyatı.Ulan öğretmenler o insanların da hakettikleri parayı almasından yana ancak siyasi erk tekel işçilerinde oluşturduğu gibi bir algı yaratarak işte yattıkları yerden para kazanıyorlar filan diye sırtlanların önüne yem atar gibi kamu çalışanlarını yem etmişti.

gelelim az maaş mevzuna,öğretmenler fakülte mezunları arasında en az maaşı almaktadır yani kendilerini muadilleri ile kıyaslayarak az maaş aldıklarını savunmaktadırlar.Ki bu konu doğrudur bunun gerekçesi de siyasi erkin tepesinde Beştepe de oturan şahsın freudyen bakış açısıyla bakarsak öğrencilik döneminde öğretmenleriyle yaşadığı sıkıntıların ülke yönetimine geldiğinde onları kendine düşman olarak seçip işte 15 gün çalışıyorlar filan diyerek kendi nefretini topluma da sirayet ettirmiştir.

Hatırlarsanız bursa da otomotiv işçileri aynı işi yaptıkları halde kendilerinden fazla maaş alan işçileri örnek göstererek eylem yaptılar ve aradaki 500 liralık farkı zam olarak aldılar ve analarının ak sütü gibi helal parayı güle güle harcasınlar.

Burada ülkeyi yönetenler ,emekçi insanları birbirlerinin üzerinden işte sen bu kadar alıyorsun ben bu kadar alıyorum diye birbirine kırdırırken olayın aslı gözden kaçıyor.Toplumun her kesiminden insan da bu iktidar söyleminin borazanlığını yapıyor.
araba, ev ve yazlık sahibi piçin yavşaklığıdır.

aslında derdim benim maaş alıp çalışan insanlarla değil. kim neyi hak ederse etsin. banane. iktidar olan parti milyarları çaldı milyarları. adamlar evlerinde sakladıkları ispat edildi. tüm ülke ses etmedi. hala daha etmiyor...

şimdi kalkıp bir memur maaşına kafayı takmıyorum. ama şunu yapmasınlar istiyorum. bu ülke de asgari ücretle çocuk bakan, ama devlet tarafından evinden atılan insanlar var. böyle bir ülke de bu duruma şükür etmeyen insan yavşaktan da öte orospu çocuğudur.
en hafif tabiriyle şerefsizliktir. ulan sen değil misin utanmadan sıkılmadan üç ay yatıp maaş alan birde utanmadan sıkılmadan maaşım az mı diyorsun. senin maaş alman bile yanlışken. banane hiç kimse kusura bakmasın isteselerde istemeselerde üç ay yatan şerefsizlerin maaş alması bile hatadır. o kadar almayacaksınız ulan. bu milletin kararı o kadar.
Yavşaklık değil, gerçek bir yakınmadır. Öğrenci iken derse giren hocalarımız hep " çocuklar lütfen biraz sessiz olun boğazım ve başım felaket derecede ağrıyor." Gibisinden cümleler kurardı. Biz de " yahu bunların boğaz ağrıları baş ağrıları hiç mi dinmez?" Der dururduk. Meğer ne kadar haklılarmış. insanın gün sonunda yürümeye konuşmaya mecali kalmıyormuş.