bugün

Büyük harflerle saçmalık olan sistem.

Meslek lisesinde staj yapmış biri olarak "j" harfini bilmeyen öğrenciler gördüm. Kars'ta falan değil, ülkenin başkenti Ankara'da.

Daha okuma yazmayı kavrayamamış biri beni nasıl değerlendirebilir? Değerlendiremez. Benim egom buna izin vermez zaten.

Üstüne alınan alınsın yeni nesil çok boktan. Kesinlikle adam olmaz, eğitilmezler. Hâlâ devlet memuru olmak için götünü yırtan öğretmenler görüyorum, üzücü.
öğretmenlerin hiç beğenmediği, bir kesim insanın da sabırsızlıkla beklediği sistem.

nasıl bu toplum öğretmenleriyle böyle kavga eder hali geldi anlamak zor gerçekten...
meslek lisesinden mezun olup sonrasında öğretmen olarak meslek liselerinde görev almış biri olarak çok doğru olan bir sistemdir.
o öğrencinin j harfini bilmemesi öğretmenlerin sorumluluğunda iken mevcut sistemi, benim egom buna müsaade etmez diyerek savunmak ayrı bir ironidir.
çalışan adam kadın performans gösterecektir.
alınlarından herkes boncuk boncuk terlemelidir.
iş sahibi isen hünerini de göstermelisin aşkım.
görev kutsaldır vazife ağırdır ya işte budur.
öğretmen değilim, öğretmenlerin büyük bir kısmını niteliksiz ve dar görüşlü buluyorum ama bu sistemi büyük bir hata olarak görüyorum.
öğrenciyi, öğretmene not verir hale getirmek ile, müteahhitten para alıp binayı denetleyen yapı denetim firması veya atıyorum, defterlerini denetlemek için firmadan maaş alan vergi müfettişi arasında hiçbir fark yoktur... yani öğretmeni, "patronundan" not almak için, patronunu kayırmaya mecbur hale getirmektir..
eğitimde olan neslimiz çok kalitesiz olarak yetişiyor. bunun bir nedeni de bana göre; öğretmenin veya okulun, öğrenci üzerindeki yaptırım gücünün azaltılmasıdır.. 5 zayıfla geçen, öğretmenini (birkaç ay önce videosunda gördüğümüz gibi) sınıfta kucağa kaldırıp buna pişman edilmeyen öğrenci zaten durumu açıklıyordu.. bir de bu çocuk kılığındaki canavar bunun üstüne, öğretmenine not mu verecek?
bizim sorunumuz şu: eğitim sisteminde, öğretmenden de kaynaklanan büyük hatalar var.. ama biz bu insanın maaşını da veriyoruz, emekliliğini de yatırıyoruz, tatile de çıkarıyoruz, sağlık harcamalarını da karşılıyoruz.. parasını peşin verdiğimiz bir hizmeti daha efektif bir hale getirmek yerine, işi daha da çıkmaza sokmak ve çalışanımıza eziyet etmenin pratik faydası ne olabilir ki?
puanlama şeklinde insanların gözünü korkutuyorlar. öğretmenler, öğretmenler odasında 2 gram çay için birbirlerini yiyen insanlardır bunlar ya da stajyer öğretmenlere odalarından sıcak su dahi vermeyen tiplerdir, zaten sistem ve müdür yalakası olmuş maaşın yetmediğini savunan ama mesleğini sevmeyen bir kitlenin daha da yalaka olmasına neden olacaktır. tabii bu söylemlerim işini layıkıyla yapan öğretmenleri kapsamıyor.

öğretmenlerin eski idealist hallerine dönmeleri puanlamayla beklenmemeli. hoş bu puanlama daha iyiye gitmek için yapılan bir uygulama değil bence. kendi lisemde -meslek lisesi- kendisine ana avrat küfreden öğrencisine hiçbir şey yapamayan öğretmenler gördüm. öyle birisi eğitilemeyeceği gibi eline güç vermek te akıllıca falan değil.
tam bir akp bokudur.

öğrencinin, cahil cühela velinin öğretmene not vermesi gibi bir dünya var mı ya? okullar zaten it doldu, artık hepten koparlar...
beter olsun öğretmenler 3 ay yat en ufak paranın peşinde koş cimri ol b
eter olsunlar abiii :!!!
Matematik öğretmeniyle beden öğretmeninin aynı skalada değerlendirileceği bir sistem şimdiden çökmüştür.
Bu ülkede ne iyi bir öğretmen ne de iyi bir öğrenci profili kaldi.

Liseyi zorunlu kılıp okumayacak adamı okula getirtirsen eğitimde kalite düşer. Doğal olarak öğretmenin de sikinde olmaz iyi bir eğitim vermek.

Her şeyden önce zorunlu eğitim kalkmalıdır. Eğer kalkarsa eğitimin kalitesi de artar.
toplumla iştigal her meslek grubunda olması gereken uygulama.