bugün

ortalma 40-45 yaşlarında, kendisini rektör gibi gören, öğrencinin işini ivedilikle halletmek istemeyen, zora koşan ve kanser eden insandır.
ne zaman uğrasam işimi çözemeyen, benim gözümdeki nefret edilesi kişidir.
b-ben
m-memur

b-abi öğrenci belgesi alacaktımda.
m-doldur şu formu.
b-doldurdum zaten. ne zaman çıkar bu belge?
m-saat 12 den sonra doldurulan formları ertesi gün veriyoruz.
b-iyide saat 11.50
m-senin saat geri kalmış yiğen, hade git şimdi yarın gelirsin.

bizzat yaşanmışdır.

(bkz: senle benle aynı oksijeni tüketen adam)
işinizi halletmeye değil halletmemeye odaklı çalışma prensibi ile öğrenciyi sinirden kudurtma potansiyeline sahip olmasıyla meşhur olan, güzel ülkemin her köşesinde olduğu gibi bürokrasi denen öldürücü formaliteleri birer birer uygulayan memur kişisidir.
gayet hantal sakin işinin görülmemsi için sanki çaba sarfeden insan.
Öğrencinin bir işi olduğunda bu memur, sanki adamın rahıtı bozulmuş gibi tepki verir. işi hep yokuşa sürer. Vericeği evrak orda durur yarin gelir burdan alırsın der. bir çok öğrenci işleri gördüm hepsimi böyle olur? Özellikle de maramara üniversitesi. zaten hiçbir işlem internet üzerinden yapılmadığı gibi birde bu memurlarla uğraşırsınız.
öğrenciyi küçümseyendir. öğrenciye zorluk çıkarmak için adeta yemin etmiştir.
birde bunların kız öğrencilere yavşayanları vardır ki akıllara zarar. ağzına ağzına çakacaksın öylelerinin. siz gidersiniz işinizi halletmez ama hafif alımlı, popüler bir kız gittiği zaman yavşak yavşak güler ve onun işini halleder. bu duruma şahit olup itiraz ettiğinizde ee şey o dün gelip söylemişti gibi bahane üretir. tabi sabırsız ve haksızlığa dayanamayan erkek öğrenci yakasına yapışıp sert çıkınca işini halletmediği erkek öğrencinin işini de halleder. *
Güler yüzlü, hoşgörülü insandır.
(bkz: selçuk üniversitesi)
onun isyanı bütün dünyaya kimsenin üstüne alınmasına gerek yok.
sigarayı yeni bırakmış yaşlı amca gibi hepsi.a desek ne var diyo b desek hırçınlaşıyo.hepsi mi öyle olur arkadaş.
hiçbir şeyden haberi olmayandır. *
dekan kadar havası vardır. bu özgüven nerden geliyor lan?
gereksiz bir özgüven sahibi olan insan. bu nerden geliyor peki? tabii ki garantici zihniyetten.
ufak rüşvetlerle işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin pizza ısmarlamak. 2 haftada mezun olacakken 2 günde hallettiler kağıt işlerini. Tabi bunu mezuniyetten önce farketmek lazımdı ama buna da şükür.
yapması gereken nerdeyse tek iş öğrenci belgesi vermektir ama onu bile vermeye üşenir.

hele birden fazla sayıda öğrenci belgesi istemeyegörün.
'tipini siktiğim yine işim düştü sana' diye içimden geçiririm ben bunun yanına gitmeden önce.
bizim zamanimizda okulun sahibi gibi davranırlardı, adam da bir ego var zannedersin rektör. -ali abi bi şey soracaktım. +kapıda yazıyor. -abi bi dur dinle. -meşgul etmesene kardeşim işimiz gücümüz var bizim de. *
Yaklaşık 1.5 ay sonra tanışacağım memurdur haklarında yazılan zibilyonlarca olumsuz yazıyı gördükten sonra götlerinden kan almaya ant içtiğim memurlardır efenim.
uludağ üniversitesindekilerden bahsediliyorsa gerçekten telefonla aramayın çünkü onlar telefon kullanmasını bilmiyorlar orada süs olarak duruyor telefonlar. ha şansınız varsa açarlar telefonu ve sizinle konuşmazlar. sadece telefon sesini kessin diye açarlar ve geri kapatırlar yüzünüze.
Özel sınavla mallık derecelerine göre seçilen öğrencileri deli etmek için yök tarafından atanan insanımsı şeylerdir.

Genel Özellikleri:
-Duyma zorlukları ve konuşamama
-Dikkat dağınıklığı
-Araç gereçleri kullanamama (telefon bilgisayar vb)
-Iq değerleri 0-50 arasında olması
-2-3 saatte yemek yeyip her gün mesai saatinden 1 saat erken çıkmaları
-Kıl tüy ne varsa öğrenciyi gıçık edecek her şeye takmaları
-Aşırı yavaş hareket kabiliyetleri.
ordaki kadına kızmamak lazım. kadının tepkisi hayata. öğrencilere değil. az çekmedik zamanında.
Dekanı, rektörü bile takmayanını gördüm. Bunlardaki özgüven ilim adamlarında olsa Çağ atlarız.
Her halttada bize gelmeyin diyen pis kaka memurdur. Ne bok isin var o zaman burda ? Diyip sey ettirilip gidilebilir akabinde.
Dayaklıktır.
bi güzel gebertçeksin bunları.