bugün

işsiz -işi olmayan- insan tipinin kız halidir.
--spoiler--
bundan ne avrat olur ne ana amk.

kız dediğin erkenden kalkar evi siler süpürür, kahvaltıyı falan hazırlar ya.
--spoiler--
Kardeşim zaten işi olan insan mantıken erken kalkar ya da benim gibi gündüz yatıp gece çalışan güvenlik görevlisi olabilir -ben de gündüz yatmak yerine başka ayakçılık işlerinde çalışıyorum ama gece vardiyalı normal bir hayatı olan güvenlik görevlisi gündüz vaktini evde geçirir.- Öğlene kadar yatıyorsa bu demektir ki ya işsizdir ya üniversite öğrencisidir. Mantık kullanıldığında zaten ortalama o yaşlarda evlenemeyeceğine göre kargalar bokunu yemeden kalkıp kahvaltı hazırlamasına yahut her Allah'ın günü evi silip süpürmesine gerek yoktur. Çünkü bu insan genelde bekardır. Yani dediğim gibi, zaten kendisine sorduktan sonra ana veya avrat olmak istediği cevabını aldıysan zaten kişi evlenme çağı gelmeden önce yavaş yavaş kendini düzeltmeye başlar, bu bizim ekstra yargı yapacağımız bir durum değil. Ancak sormadan bu yargıya vardıysan komiktir.
Ayrıca bu öğlene kadar yatma ya da kahvaltı hazırlama durumu evde kadın olmayan ya da sadece bir erkeğin kaldığı evde de erkekler için geçerlidir. Günümüzde hala 40 yaşına gelen adama sorulan yumurta kaç dakikada pişer sorusunun cevabı alınamayan yerler var. Yuvayı dişi kuş yapacak, ben de gideceğim çalışacağım o yüzden başka bir şey yapama gerek kalmayacak. Yok öyle bir şey. Belirli bir yaşa gelen insan cinsiyeti ne olursa olsun en azından tek başına kaldığında kendini doyurabilecek kadar yemek yapmayı ya da temizliği halledebilmeyi öğrenmeli. Hayatın gerçekleri bunlar. Benim anam yoktu, babam nasıl tek başıma yaşayabileceğimi öğretti. Şuan da arkadaşlarımla kaldığım evimde kadın yok. Siz de ben çalışayım işleri de karı yapsın kafasından kurtulun, hastalıklı bir düşünce bu. Asıl olgunluk bununla başlar.
Sabaha kadar içmiş olabilir.