bugün

özür dilemek, sizin haksız olduğunuz manasına gelmez. karşınızdaki insana verdiğiniz değerin; egonuzdan yüksek olduğunu gösterir.
Erdemli bir davranış şekli.
hiç alakası olmayan ben son zamanlarda biraz fazla kullanmaya başladım bu kelimeyi.
Devemi mi öldürdün! Özür dileme; deve ver bana.
Özür dilemekten asla gocunmam, söylemekte hiç zorlanmam fakat bazı insanlar özür dilenince bir havalara giriyor, mesele uzamasın diye erdemli bir davranışta bulunulmuş olmasına bakmıyor da kendini bir şey zannediyor. Öylelerine özür falan yok.
Siz benden hiç özür dilediniz mi? Onca kavgada hiç mi haklı olmadım, haklı çıkmadım? Kimsenin benden özür dilediğini hatırlamıyorum. Yapmayın n'olur, denge demiyorum… Hiçbir şey yoktan var olmaz, vardan yok olmaz diyorum. Yani en azından müdahale edip hayatımı yalnış yönlendirdiğiniz için özür dilemeliydiniz diyorum.
Erdemdir.

Yani öyle diyolla.
Dönüşü yoksa eğer, küfür etmek gibidir.
Sadece gerekli olduğunda yapılması gereken erdemli bir davranıştır. Sürekli özür dilemek bu eylemi basitleştirir ve anlamını yitirir. Bir insan sürekli özür diliyorsa sorumluluklarından kaçıyor olabilir.
bende bulunmayan özellik.
Pişmanlıkla yapılıyorsa erdem, ağız alışkanlığı ile yapılıyorsa kepazaliktir.
kalpten yapılanı ile dilin ucuyla söyleneni arasında güveni bitiren farklar vardır.
büyük bir erdemdir derler ancak günümüzde pek kullanılmamaktadır.
erdem falan değildir sıçtıktan sonra sıvazlamaya çalışmaktır.
Aslan burçları için hayattaki en zor şeydir.

40 yıldır ağzından özür kelimesi duymadığım aslan burçları var, çok mu zor bir özür dilemek lan?

Elhasıl; önemli bir şeydir, halt edince en azından özür dilemek gerekir, dilemeyen ile takılmamak gerekir.
ne özür dileyecem ulan siktirsin gitsin gebersin banane.
Kalp kırmak kadar kolay nitekim.
Haklıyken ederim beynimi sikeyim hep bunu yapıyorum.
En büyük erdemdir. Haklı iken bile dilenebiliyor o sevgiden .
alışkanlık haline getirildiğinde çok rahatlatıcıdır. valla bak. utanmayın, özür dileyin.
özür dilemek mesele değil önemli olan özür dilemeyi bilmektir.
Erdemdir gocunmayin dileyin.
Erdemliliktir. Hata yapıyorsanız edin. Fakat başka biri size özür diliyorsa devamlı aynı hatayı yapıyorsa affetmeyin.
akıllı adamların sık yaptığıdır.

bitmeyen kavgayı bitirmenin en güzel yoludur, özellikle karşıdaki içini hala boşaltmadan yapılırsa, bir şok etkisi yaratır. "e özür diledim daha ne diyeyim". hop konu kilit.
eskiden çok fazla gerçekleştirdiğim eylem. ama hep yanlış kişilerden özür dilediğimi farkedip hepsini hayatımdan çıkardım. şimdi özür dilenecek kimse yok.