bugün

özür dilemek erdemdir. ama karşıda ki insanı tartmak lazım bazı insanlar özür alınca çok afedersiniz “ eşekleşiyorlar “ ben böyle insanlara karşı kabahatli de olsam katiyen özür dilemiyorum taşıyamıyorlar.
Fazla kullanma sonucunda, büyüsünü ve inancını kaçıran bağışlanma isteği.
Hatalıysanız yapılması gerekendir.Herkes hata yapar fakat çok azı telafi etmesini bilir.
bazen oyle kinayeli soylenir ki pekala ulan kafami daha fazla zitme anlamina gelir.
Yakışır insana.
Hatalı olduğundan duyulan vicdan azabı ve pişmanlık sonrası bağışlanma isteği. Karşıdaki haksız ise sadece susup, baş şişirmemesi için de dilenebilir.
Türkiye'de eziklik, korkaklık olarak kabul edilen onurlu davranış.
Erdemli bir hareket.
tarafınızda bir şey eksiltmez. suçlu olan özrünü dilesin. küçülmezsiniz.
ince bir şeydir. Fazlası da azı da kötüdür.
Mahcubiyeti dile getirmektir. Bunu dile getirmek yerine daha dikkatli insan olmamız gerekir.
acizliktir. aslında acizlik olan özür dileyecek konuma düşmek de olabilir.
doğru yerde kullanıldığı zaman güzel duran yanlış yerde kullanıldığı zama aptal durumuna düşüren eylem.
Özür dilerim.

Zor degil, öyle degil mi?
Kanada ve Ingiltere'de gereksiz yere yapilan, agiz aliskanligi olmus soylem.
Boş yere değilse, erdemliliktir. insan özür dilemesine de bilmeli.
söylemek için değil hissederek söylendiğinde anlamlı olan kelime öbeği.
her hata yapanın hatasını anladığında kurduğu iki kelimelik cümle. boş ve içten olmayan şekilde söylendiğinde bir b.ka yaramayan ama hissedilerek söylendiğinde ise anlamlı olmaktadır.
ağır ironi ve taşak içerir.
kimilerine göre eziklik kimilerine göre erdemdir.
Eğer hatalıysanız yapmanız gereken ama eğer suç sizde değilse bu sefer yapılmaması gereken eylem. Zira yerinde kullanırsanız sizi ezik göstermekten çok olgun gösterecektir.
Boşuna dilemeyin . Kimse özrünüzü kabul etmiyor hiç özür dilememişsiniz gibi hatanız defalarca yüzünüze vuruluyor. Madem affetmiyorsunuz bir daha hayatınıza dahil olmamıza izin vermeyin. Veriyorsanız da o zaman lütfen aynı konuyu defalarca dillendirmeyin. Benim en çok söylemek istediğim hayatına girdiğim için çok özür dilerim... Söz bir daha olmaz.
erdemliktir.
Bazen sırf o andan kurtulmak için tartışma bitsin diye yaptığım.
kendi kendisine "ben adamım" diyerek geçinen madamların "geri vites" olarak algıladığı, son derece erdem bir davranış.