Dilemek zorunda kalmak elbette istemem ama dilemeyi severim. Bu devirde Insani yanımızın hala var olduğuna işarettir. Seviyorsam belli ederim özlüyorsam söylerim kızdıysam çözmek için tartışırım yanlış yaptıysam özür dilerim. Hayatı zor hale getirmeye gerek yok.
özürü gerektirecek bir hayat yaşama. ancak sen yine de arkanda kırık kalp bırakma.
büyüklüktür. herkes gururunu yenemez. ama boş yerede özür dilenmez.
dünyanın maddesel çöplüğüne düşmemiş manayla ilgilenen olgun kişilerin yapabildigi eylem.
insanlar bu iki kelimeyi söylemekten neden bu kadar korkuyor anlamış değilim.

Özür dilerim
insaniyettendir.
büyük erdemdir.
durumu düzeltmek için atılan bir adımdır.
özür (her zaman)haksız olduğunu kabul etmek değil merhametini, büyüklüğünü, anlayışını karşı tarafa göstermektir.
nazikliktir.
kapalı kapıların anahtarıdır.
nezaket sahibi insanın davranışıdır.
Özür dilemek kutsal bir şeydir bir insanın cahil olup olmadığı bu 2 kelime ile anlaşılabilir bol kullanmak gerekir ve zamanla azalır.
Zordur. Evet.
yapmayacağımdır. yapamıyorum ne yapayım. evet.
Özür dilemektende dilenmesindende nefret ederim. Özür dilenecek hareket davranış yapmayın. Özür dileyince herşey eskisi gibi mi oluyor. Kırılan kalp düzeliyor mu yada söylenen kötü sözler unutuluyor mu? O yüzden özüre gerek yok.
insanlara neden zor geldiğini anlamadığım eylem. Gönülden söylenen bir "özür dilerim" hem karşınızdakinin gönlünü almanızı sağlıyor, hem de sizin vicdanen rahatlamanızı. iki taraf da mutlu yani. Aslında tek bir cümle, iki tarafı da büyük bir yükten kurtarıyor ama nedense insanlar bu cümleye öcü gibi bakıyor.
içten söylendiği taktirde dünyanın en anlamlı cümlesi.
en büyük erdemdir. yapılan hata ile üzdüğünüz kişi veya kişilerin gönlünü anmak için duygularınızı harmanlayarak yaptığınız özür dileme çoğunlukla kabul görür, fakat aynı hata sürekli tekrarlanıyorsa üzdüğünüz insan ne sizin özürünüze nede size inanır artık. kabak tadı verir sürekli özür.
birinden özür dilemeniz gerekirse bir gün, dileyin. "yeaaa unutur nasıl olsa" diye düşünmeyin. hem aklınızda kalmaz rahatlarsınız, hem gönül alırsınız.
Asla gocunulmaması ve sizden bir şey götürmeyen iki kelimedir.
Telafisi olmayan şeyler söyleyip sonra da özür dilemek de çok saçma geliyor bana.

Sırf laf olsun diye hissetmeden bu iki kelimeyi kullanıp işin içinden çıkıyor çoğu insan.
ince bir davranıştır. Öncelikle kendimden özür diliyorum. O kadar ders çalışmaya bir sürü ff getirdim şuanda gano 0.92. Evlenmeyi düşündüğüm içinde ailemden özür diliyorum. Teşekkürler.
ozur dilemek adam gibi adamin yapacagi davranistir.
diledim, bi boka yaramadı.
ama vicdanım rahat en azından.
en acısı böyle olsun istemezdimden sonra gelen. kim istediğini yaşıyor ki.
Onursuzcadır.
insanın yaptığı hatayı farkedip telafi etme çabası her ne kadar takdir edilesi olsa da bazı hataların özürle ya da başka bir şeyle telafisi olmaz.

Özür dileyen kişi aslında vicdanını rahatlatır ve topu karşı tarafa atarak yükünden kurtulur.

Bir hatanın sadece ilk özrü samimidir. Sonrakiler günü kurtarma çabası.
Orospu sakızı gibi olduktan sonra bir anlamı yok.
yapılan hatalar, kalemin silgisini kalemin ucundan önce tüketmemelidir.