bugün

Tonlarca küfür edilesi ve bunu sonuna kadar hakeden, zihniyetini kavrayamadığımız, tiksindirici gözlerle baktığımız bir söylemdir. Ne günlere kaldık. Yazıklar olsun.
Adalet herkese lazım avukat efendi.
Ama inşallah rabbim bir gün sana ve sevdiklerine adalete ihtiyaç duymayı nasip etmez de bir diğer avukat çıkıp böyle bir savunma yapmaz.
Cevabının , tecavüze uğrayıp yakılıp eli kesilsin diye değil de evine gitmek için olacağını düşünmüşssündür muhtemelen.

Tanım : tanımlamaya kelimelerimin kifayetsiz kaldığı başlık.
O zaman dolmuş nasıl dolacak? Onu düşündüyseniz bunuda düşünsenize AMK gerizekalısı.
"özgecan da kadın olmasaymış kardeşim..." deseydin de tam olsaydı diyeceğimiz, "ben sana avukat olamazsın demedim, adam olamazsın dedim" lafının cuk oturacağı "şeyin" söylemi... velev ki boş dolmuşa bindi, su testisi su yolunda kırıldı söylemi ne kadar acizce ve aşağılıktır. o zaman her taksiye binene tecavüz etsinler, her girdiği bakkalda tek müşteri olan kadına tecavüz etsinler, her sokakta yalnız dolaşan kadına tecavüz etsinler... ve bunu da "su testisi işte kadın olarak yalnız ..... eylemiş" desinler. noktalı bölüme de bir kadının yalnız başına yapabileceği şeyleri koysunlar. her kadının yanına en kötü bir erkek mi tayin etmemiz gerekiyor, "su testisi" olmamaları için. hastasını yalnız muayene eden doktor "su testisi" midir? bu nasıl bir zihniyettir, bence bu savunmayı yapan avukat, yaptığı savunmadan dolayı ve çirkin benzetmesinden dolayı, ceza almalıdır. ben hakim olsam, yaz kızım, vahşeti eyleyen "şeylere" ağırlaştırılmış müebbet, bunları savunan "şeye" de iki kere ağırlaştırılmış müebbet derdim. zira pis zihniyet var olduğu sürece, çok özgecanlar kurban olacaktır.
orospu çocukluğunun beyanı manasındaki soru.
"seni öyle bir sikerimki, boş dolmuşta ayakta gidersin" şeklinde cevap verilesi.

tam duruma uydu.
dolmuşlar bir yerden bir yere ulaşımı sağlayan araçlar olmalarından mütevellit özgecan'da evine gitmek için dolmuşa bindi.
Ve karar açıklandı.insan demeye bin şahit gereken Şeytanlar Ağırlaştırılmış müebbet cezası aldılar. Avukatın bu savunmasına rağmen...işini yapmak ayrı bir şey vicdan sahibi olmak ayrı bir şey.şimdi bu ceza kızcağızın yakılışını,ailesinin çektiği ızdırabı dindirebilir mi? Emin olamıyorum...bir insan gerçekten bu savunmayı Nasıl yapabilir,Nasıl bir vicdan sahibi onu da bilmiyorum.ama avukatın ve avukat gibi düşüncelere sahip olan insanların varlığını biliyorum ve en az bu katiller kadar da tehlikeliler.ne güzel söylenmiş yaşasın zalimler için cehennem...
Evet çünkü kadınız ya biz boş dolmuşa binemeyiz. Kısa etek giyemeyiz. Önü dekolteli tişörtler kazaklar elbiseler giyemeyiz. Akşam geç saatte otobüse dolmuşa binemeyiz. Neden ? Çünkü kadınız. çünkü avukatların bile mantığı su testisi su yolunda kırılıra çalışırken kadın olmak çok zor bu ülkede. Ne çalışmaktan ne okuldan ne başka şeylerden ben kadın olmaktan yoruluyorum her geçen dakika.
bir avukatın para için neleri kullanabildiğini ve nasıl insanlıktan çıkabildiğini gösteren sorudur.

aslında daha da kötüsü bir çok avukat böyledir. sonra meslek bunu gerektirir derler.
türkiye'de dolandırıcılıkların bir çoğu avukatlar tarafından da yapılmaktadır ayrıca.
özgecan'ı hunharca katleden şerefsizin avukatının savunmasıdır. be amk. evladı desen suç olur onun için öyle bir şey demiyoruz, ne diyoruz efendim. o minibüsteki senin kızın karın eşin akraban da olabilirdi, üstelik minibüs kalabalıktı, ine ine kimse kalmadı rahmetliden başka o vatandaş da kirli emellerine alet etti kızcağızı.
Özgecanın katil zanlılarının avukatının yaptığı bu savunma ile mideme birşeyler oturdu, bir hüzün çöktü üstüme bir tiksinti. Türkiye cumhuriyetinde boş dolmuşa binen bir kadın binemez eğer binerse tecavüze uğrar diye bir beyan mı var da biz bilmiyoruz. Bu nasıl bir zihniyet, nasıl bir müslümanlık, nasıl bir sapkınlık anlayabilmiş değilim. Anlamak da istemiyorum ve özgecanı katleden o itlerin de bu olayı meşrulaştıran şerefsizlerin de bu dünyada da diğer dünyada da cezalarını çekmelerini diliyorum. Özgecanın ailesine ve sevenlerine de Allah sabır versin. Diyecek başka söz yok.
Adaletini siktiğimin Türkiye'sinde şaşırtmamış ifade. Bu memlekette apo piçinin bile avukatı varken, hangi adaletten söz ediyoruz amk. Düşünsene. Sen yıllarca hukuk oku. O kalın kalın kitapları yala yut. Memlekete adalet getirecem diye. Sonra adaleti masumdan,mazlumdan yana değil de namussuzdan,zalimden yana çekmek için uğraş. Dünya parası olana daha adil demekki. Düşün yaa. Özgecanı veya başka bir masum bacımızı katletmiş asalakları savunuyorsun. Müvekkilim haklıydı diyorsun.
Adaletini sikeyim dünya. Ya da adaletini sikeyim Türkiye. Evet bu daha adil.
kalın bir borunun g.tlerine girmesi vasıtası ile boş otobüste ayakta gitmesi sağlanacaklara dert olmuş sorudur.

binmiş işte, dolmuşa binmenin art niyet oluşturabilecek unsurlarını sorgulayan hukuka lanet olsun!
insan dolmuşa bir yerden bir yere gitmek amacı ile biner; boş dolmuşa ise daha sevinerek biner hatta, ayakta kalmadan oturarak bir yerden bir yere giderim diye!
ya bu kişilerin kendi kızı yok mu ya ? aynı şey kendi kızının başına gelse, 'boş dolmuşa niye bindin kızım' diye mi soracak .. avukatlık mesleği benim bildiğim rasyonel ve tutarlı sorular sorar. sırf müvekkilimi koruyacağım diye ve para kazanacağım diye, hem vicdan hem akıl sınırlarını fersah fersah geçen soytarılıklara ihtiyacımız yok.
çünkü ülkemizde dolmuşlar cinsel fantazi araçlarıdır. dolusu orgysel olarak daha makbul olsa da, bazen mecburen boş dolmuşa binerek şoförlerle idare etmek zorunda kaldığımız anlar olmaktadır.

söz konusu avukatın annesi de zamanında dolu bir dolmuşa binerek nur topu bigi bir yavrucak dünyaya getirmiştir. geleneklerine bağlı avukat boş dolmuşa binenlerin orgy keyfinden mahrum kalacağını düşünerek böyle bir soru yöneltme gereği hissetmiştir.

bir soru.
Barbarlıktan başka bir şey değil, onu geçtim türkiye de 13 yıl sonra ilk kez adalet işledi keşke böyle işler hale gelmeseydi..
Türkiye'de genç bir kızın boş dolmuşa binmesinin yanlış olduğunu düşünebilecek angutların varlığından haberdar eden beyan. Trolleme değilse, meslek etiğine sıçayım senin gibi avukatın.
savunanları ve ortaya koyanları tecavüz empatisi kurabilmeleri için özel bos otobüslere almak gerek.
Evine gitmek için binmiş olabilir.

Boş diye tecavüz edilip, öldürülmesi mi gerekiyor insanların? Sıçtık o zaman.
insanların meslek icabı değil para için ne kadar alçaldıklarının göstergesidir. Bu zihniyetin de tutuklanması gerekmektedir. Kadınların korkarak yaşaması bu ülkede normalleştirilmeye çalışılıyor. Önlemi biz almayacağız siz değişeceksiniz siz erkekler.
insan olamamış avukatın sözü.
Erkek haliyle boş dolmuşa binip gay şoför tarafından tecavüz edilesi avukatın zırvası.
anan boş dala niye bindi dedirten avukat.
hukuk sistemi içinde sevimlileştirilmeye çalışılan buram buram ibnelik kokan soru.

mağduru suçlu göstermeye çalışmak, boş minibüse bindi o halde yakılıp öldürülmesi haktır anlamına gelen cümleler sarfetmek şerefsizlik değil de nedir?

hukuk toplumun vicdanı için varsa, bu tip sorular sormakla neyin vicdanına deva olacaksınız?