bugün

özgecan boş dolmuşa niye bindi

"özgecan da kadın olmasaymış kardeşim..." deseydin de tam olsaydı diyeceğimiz, "ben sana avukat olamazsın demedim, adam olamazsın dedim" lafının cuk oturacağı "şeyin" söylemi... velev ki boş dolmuşa bindi, su testisi su yolunda kırıldı söylemi ne kadar acizce ve aşağılıktır. o zaman her taksiye binene tecavüz etsinler, her girdiği bakkalda tek müşteri olan kadına tecavüz etsinler, her sokakta yalnız dolaşan kadına tecavüz etsinler... ve bunu da "su testisi işte kadın olarak yalnız ..... eylemiş" desinler. noktalı bölüme de bir kadının yalnız başına yapabileceği şeyleri koysunlar. her kadının yanına en kötü bir erkek mi tayin etmemiz gerekiyor, "su testisi" olmamaları için. hastasını yalnız muayene eden doktor "su testisi" midir? bu nasıl bir zihniyettir, bence bu savunmayı yapan avukat, yaptığı savunmadan dolayı ve çirkin benzetmesinden dolayı, ceza almalıdır. ben hakim olsam, yaz kızım, vahşeti eyleyen "şeylere" ağırlaştırılmış müebbet, bunları savunan "şeye" de iki kere ağırlaştırılmış müebbet derdim. zira pis zihniyet var olduğu sürece, çok özgecanlar kurban olacaktır.