bugün

konuşmanın ''ben yatıyorum, sonra görüşürüz. iyi geceler'' diye bitmesine neden olacak durum. hiçbir zaman vaad edildiği gibi sonra görüşüldüğü görülmemiştir.

- ehe:) öyle işte yaa.. sen neler yaparsın?
+ valla nolsun işte bir takılmacadır gidiyor.
- ehe:).. takıl takıl:).. ay çok tatlı olmaya çalışıyorum şuan, belki ileride sevişiriz diye.
+ of moralim bozuk hafız yaa.. kız arkadaşımdan ayrıldım.
....
- benim acil bir işim çıktı, sonra konuşalım bu konuyu. bak unutturma sakın haaa!!! **
(bkz: neye niyet neye kısmet)
kapak olup oturma pozisyonudur.
erkek egemen bir sözlükte olabilecek bir durumdur.
(bkz: nasıl ibne oldum)

şaka be. ama bu durumda tam tersi daha kötüdür. yok lan erkek diye yavşanılan yazarın kız çıkması değil durum. erkek zannedilip söylenmeyecek küfürlerle geyiğin dibine vurulan muhabbet sonrasında karşıdakinin kız çıkması gibi.

söylemedi deme.
fazlaca yaşanılan durumdur. yazarın, yazdıklarını biraz okuyup mesaj atılsa daha iyi olur bence.***
(bkz: balta)
(bkz: sap)
(bkz: baltayı taşa vurmak)
abazanlıktan ileri gelen heyecan patlaması ile mevcut nick altları ve entry'lere göz atılmaksızın; "kör! kör parmağım gözüne!" tarzı muhabbete dalınması neticesinde kaçınılmaz olan dumur vaziyetleridir...

(bkz: yavşanılan kızın zenci erkek çıkması)

aman diyim hocam!! "zaman kötü kolla *ötü"
bir uludag sozluk klasigidir... zamanla alisilacaktir.. evet agir gelecek bazen, evet klavyeye kafanizi vura vura aglama istegi uyandiracak kimi zaman.. ama yilmak yok arkadaslar.. unutmayin oldurmeyen aci guclendirir.. off cok klise oldu be.. neyse.. ben erkekim haci bu arada.. vall lan... bosuna yazmayin bir sey vaktinize yazik..*
(bkz: hayal kırıklığı)
sureklı basıma gelen olaydır gencler... ama kız dıye takıldıgımın erkek cıkması degıl de bana kızmısım gıbı davranılmasından bahsedıyorum... neden be? cok mu kadınsı yazıyorum lan!
(bkz: özelden erkek diye yazılan yazarın kız çıkması)
(bkz: böyle bir şey de olabilir)
abazan yazarlarımıza müstehaktır. sözlüğün amacından sapması sonucunda bu yazarlarımızın başına daha neler neler gelir.

(bkz: özelden kız diye yavşanılan yazarın oğlancı çıkması)
sözlük içi mesajlaşmalarda asl'nin şart olduğunun göstergesi. mesela;

- (xxx) entryi süper bağlamışsın. zaten yazılarını takip ediyorum cok güzel yazıyorsun. tanısmak isterim seninle. asl?
- evet sagol. erkegim birader gerisi önemli mi?
- yok degil. hadi bye.
dereyi görmeden paçaları sıvayan sahsın azıcık suda boğulduğu durumdur. salak demek içimden gelmiyor.
(bkz: bülent ersoy un yazar olması)
başka bir sözlükte benimle mesajlaşan bir yazarın başına gelen olay. Bayan sanılan yazar için de kötü bir olaydır.
Ulan, girdiğim entrylerin %30u futbol hakkında, insan bi ön araştırma yapar. Hadi nick pek bi unisex olabilecek bir şeydi, ordan anlamadığını kabul edelim, ama olmaz yani.
yavşamayın lütfen!
bazen sözlük erkeklerinin hapishaneden, ıssız adadan, mağaradan yazdıklarını düşünüyorum. sanki hiç kadın görmüyormuşçasına sözlüklerde azıcık efemine yazan yazara asılmalarına anlam veremiyorum. özelden yavşanılan yazar ne demek. ne utanç verici. bu hale mi düştünüz ulan. ne kız olduğunu biliyorsunuz ne gördünüz ama kız gibi yazıyor oha be.
(bkz: fatal error)*
(bkz: özel mesajla adını sorana osman diyen bayan yazar)
yani neymiş? özelden kız diye yavşadığınız ve erkek çıkmış bir yazarsa bile, hala kız olabilirmiş. yavşamaya devam gençler.
(bkz: özelden yavşanılan herifin kız çıkması)
(bkz: neden olmasın)
(bkz: story of my life)
(bkz: özel mesajla adını sorana osman diyen bayan yazar)
itina ile entry'den cinsiyet tespiti yapılır mantığının güdülmesidir.

(bkz: entry den dna testi yapmak)

(bkz: entryde xy kullanan yazarın kız olma ihtimali)
Travesti ile kesişmek.