burslu okurken öğrenci popülasyonuna, paralı okurken de muhasebeye sövmekle biter sanılan duygudur.
fakirlerin zenginleri kıskanmasıdır.
devlet üniversitesinde okurken de ben kıçımı yırttım 5000. oldum elin çocuğu 50000. oldu yine aynı bölümde okuyoruz mantığıyla hem özel üniversiteye hem elin çocuğuna hem de parasızlığa söverek yapılabilecek eylem.
30 bini veren baba ile gece gündüz çalışan öğrencinin yarışıp, 30 bini veren babanın oğlunun mücadelede adının geçmesinin sebep olduğu duygudur.
saçma olan nefrettir. Burslu okuyanları hiçe saymaktır ki çoğu devlet okulundan da yüksek puanlıyı alır özel üniversiteler. Ayrıca aslında devlet okulunda okuyabilecek puana sahip olabilecekken başına bazı işler gelmiş öğrencileri veya bi sene önce yüksek bölümdeyken o bölümün kendisine uymadığını anlayıp durumu da varken özel üniversitede istediği bölümü okuayanı da hiçe sayıp aşağılamaktır. Evet ben bursluyum son yazdığım olay da bi arkadaşımın başına geldi. Aşağılamadan nefret duymadan önce bi de onlardan dinleyin bakalım, sadece siz zeki veya fakir değilsiniz.
sonuna kadar haklı olan nefrettir. adaletsizliğin zirvesinde olan yerde okumaktır özelde okumak.
Düşünüyorsun ki o babasının parasıyla en yüksek standartlarda okuyor her ayrıcalığı var ama sen devlet üniversitesinde boğazından keserek okumaya çalışıyorsun.Kıskanmayan zengindir.