bugün

özel üniversite okuyan sığırlar başlığının kardeşidirler. manda mısınız, sığır mısınız nesiniz siz! zengin ibneleri!
biz fakirlerin el emeği göz nuruyla elde ettikleri okulları babalarının paralarıyla elde eden mandalardır.
Okuyanlari vardır. Bu sıralar bir çoğunu telaş bakmistim.
babaları zengindir.

en ufak matematik problemini çözemez ama bakıyorsun makine mühendisliğine gidiyor.
siktir edin amk.
Fakirler tarafından kıskanılan insanlardır.
Mandadirlar.
özel okulda 100 de 75 burslu okuyorum , devlet üniversitesinde yurda verdiğim para kadar para ödeyip, evimde yaşıyorum ekstradan bir işte çalışıp kendi paramı ödüyorum,mandalık buysa mandayım. lütfen boş laf yapılmasın şu sözlükte.
Bilkent,sabancı gibi üniversitelilere hakarettir.
devlet üniversitesindeki kalitenin yerlerde olduğunu bildiğinden mecburen olan parasını kullanan kişidir.
Devlette okuyanı kes daha de da yı yazmayı bilmiyordur.
Bilkent elektrik elektronik'in burssuz olarak en kötü 25-30.000'den aldığını bilmeyen insan zırvası. 25.000 olup bilkent ee'ye paralı girenle 14.000 olup sivas cumhuriyet Tıp'a giden arasında 3 soru var en fazla.
Sene 2007, pamukkale Üniversitesi Elektrik elektronik mühendisliği 22bin mi neydi sıralaması. Yine aynı yıl koç Üniversitesi tam burslu elektrik elektronik -1000di. Var sen yap hesabını. imkan varsa okuyacaksın arkadaşım. Ama öyle öğrenciyi yeşil renkte görmeyenlerde. Adam akıllı eğitim veren, geçmişi sağlam olanlarda okuyacaksın.

O adam işe başlar 5000lira ile, pamukkale mezunu o parayı 10.senesinde alır. Neyse.
Tam burssuzsa embesildir.
şimdi burda gelir adaletsizliğinden girer eğitim sisteminden çıkarım ama uzatmayacağım. bazı özel üniversiteler gerçekten kaliteli eğitim veriyor bilkent fatih cart curt. kimisi de dershanesini dönüştürüyo aq, ticarethane resmen (bkz: mef üniversitesi) (bkz: istanbul kültür üniversitesi)

kimisi bir yer kazanamasa da kendini geliştiriyor, mesleği kapıyor falan, kimisi de burslu hadi eyvallah bunlara saygım var.
bi tanesi çıktı ben avukat olcam diye aq malı 3 sene hazırlandı 88 bininci oldu sikik bi özel üniversiteye gitti, para da var ya etraf da var, açacak büroyu. iki tane de istanbul ankara dokuzeylül mezunu anadolu çocuğu çalıştırcak ırgat gibi 1500-2000'e , sütlerini kendisi sağacak. şimdi fazla tatava yapmayın sistemine küfrettirmeyin.
Çok şükür. Para var huzur var. Vizeden düşük alınca hocayı papermoon'a yemeğe götür. AA.
"Arada bir dişini fırçala ağız kokun buraya kadar geliyor. Ha pardon seninki açlıktanmış. Mideden yani mideden." diye devlet okulunda okuyan fakirlerle dalga geçebilen yakışıklı ve karizmatik delikanlıdır aynı zamanda.
Bu eziklik neden. Sen gidemedin o gitti ve ya tam tersi. Yavrum adam olabildin mi yoksa okuyan mandalardan mi oldun mesele bu.
Söğüt dalına yuva yapmaya hazırlanıyorlardır.
Devletten mezun olanlar zaten edebiyat, sanat ve bilim alanlarında dünyada çığır açan ve tüm otoriteler tarafından örnek gösterilen Türk öğretim sisteminin eserleridir. Ha bir de özelde okuyan mandalar mı var dı?
(Mezuniyet: boun.edu)
Kadavra görmeden, adam gibi pratik yapmadan, hastayla muhattap olmadan dershane gibi tıp fakültesinden mezun olacaklar.

Tam da birilerinin istediği gibi.
zaten özel lisede de okumuşlardır muhtemelen.
özel okullar günümüzde artık göz göre göre kazık atmakta ustalasmislardir. öncelikle çocuk çalışmak istemiyorsa iş bitmiştir arkadasim. ne halin varsa gör denilse çocuk kendine daha bir çeki düzen verir. yani özel okul hikaye. bir nevi parası bol zenginlerin para harcama cesididir aslında özel okul. özel okula gidenler daha çalışkan oluyor kafasında gezen adamlar size sesleniyorum öyle birşey yok. herşey parayla olmuyor.

(bkz: olmuyorsa zorlama be gülüm)
Özel üniversitede okuyan mandalar yazmayı bilmeyen mandalar tarafından eleştirilen, mandalardır.
Neyi elestirilir bu çocuğun anlamamm her özel üniversite bir mi lan? Girsene koç'un, kadir has'ın, sabanci'nin ucretlisine? Hem parasiyladir sonuçla isteyen istediği gibi okur. Ülkedeki bütün haksizliklar adaletsizlikler çözüldü de özel üniversite okuyanlara kadar düştük sanki.
(bkz: Ergenler)