bugün

para verilerek okunduğu için devlet okullarına göre öğrencilere fazladan tanınan iltimaslardır.
bir dili hayatınızı kazanabilecek kadar iyi öğrenirsiniz.. sanırım bundan başka bir avantajı yok..
çocuğun gelişimini engelleyen kurumlar bi çoğunun avantajı mavantajı yoktur. sırf artislik olsun diye gösteriş yaparlar
not ortalamalarınız devlet okulunda okuyan aynı zeka ve çalışma düzeyindeki bir insana göre daha yüksek olur.
* çirkin ama babası zengin hatun bolluğu. böylelikle cebin boş, pipin açıkta kalmaz büyüyünce. işte en büyük avantajı budur.
devlet okuluna nazaran daha fazla sosyal aktivitesi bulunan, sınıflarda daha az kişiyle eğitim yapılıyor olması daha çok öğrenciyle ilgilenilmesini sağlayan, devlet okullarında ödenek yetersizliği veya müdürlerin paraları ceplerine indirmesi yüzünden olmayan bölüm ve klüplerin özel okullarda olması. yabancı dil eğitiminin how are you'dan daha fazla olması gibi daha sayılamayacak bir sürü neden.
özel okula gidebilecek kadar parası olan bi aileye mensupsan hayata zaten 2 -0 avantajlı başlarsın.
ve özel okulda bu avantajlar silsilesinin devamıdır.
(bkz: özel okul yanılgıları)
pek yok sanki.
zengin arkadaslariniz olur, buyuduklerinde hala zengin olanlarla arkadas kalmaya devam ederseniz buyudugunuz zamanda etrafinizda bir suru zengin olur. hayatiniz kolaylasir.

ayrica; pic pic pic kolej siz parali biz beles!
anasınıfından yabancı dil eğitimi verilmesi ve haliyle 8. sınıfta çetır çatır yabancı dil konuşulması özel okulun avantajlarından biridir.. meselam şu anda 9 adet mektup arkadaşım var ve bunlardan 3 brazilyalı, 2'si slokvakyalı 4'ü amerikandır.. ama öyle bir seçilmişlerdir ki bana gelenlerin çoğu maldır.. *
hocaların normal okullardaki kadar sert ve aşağılıyıcı olmaması.
ted ankara koleji gibi bir okulsa adam gibi yabancı dil öğrenebilirsiniz.
onun dışında ben bir avantajını bilmiyorum ama millet kredi çekip, boğazından kesip çocuğunu özel okula gönderiyorsa bir numarası vardır heralde diye düşünüyorum.