bugün

Eminim ki mete nin yerine gecmek isteyen en az 1000 kisi cikarabilirim su an sozlukte. Ellerimi yumruk yapmaktan tirnaklarimin izi cikti avuc icime. Simdi ciksa karsima erkan petekkaya yi peteklerine ayiririm onderece!
herhangi bir iş yaparken, örneğin; bilgisayarda oyun oynarken, ders çalışırken, ne bileyim temizlikle uğraşırken izlenmesi gereken dizidir. yoksa sonsuz hüzünlere gark eder seni, haberin olmaz.
büdüt: imla
osman : beni tanımıyosun nasıl seviyorsun ?
carolin : sen çok akıllı bir çocuksun.
osman : ama sen aptal.
(bkz: hiç açmam ben sana kapıyı hiç açmam boşuna)
not: yengenin de gerçekten ağzı var dili yok.*
aslanım mete az bile yaptın amcana, ahh biraz daha babayiğit olsanda baban denen deyyusa da gücün yetse dediğim dizidir. aha da şimdi reklam biticek *.
aman ne güzel dizi. nasıl da hüzünlendiriyor adamı. çok gerçekçi geliyor insana. bu gerçeklik oyuncuları etilerde bir gece kulübünde sabahlara kadar dans edip şen kahkahalarıyla ortalığın mına koyana kadar bağrışmalarını görene kadar sürüyor ve asıl gerçeklikle yüzleşdiriyor insanı. ahh ulan para!! sen nelere kadirsin!! bir bize yüzün yok gelemye!*
mesude kaşarının aylin'i ispiyon etmesinin ardından kemal'in aylin'i sürükleyip berrin'in suratına tükürmesi ve ''ben size bunları yapsam benden kimse hesap soramaz'' havalarına girmesinin üzerine mete'nin kemal'e ard arda iki yumruk çakması içimin yağlarını eritmiş ve benim ''vur vur inlesin,ibne kemal dinlesin'' tezahüratını yapmamı sağlamıştır.hemen ardından yengesinin ''defol'' diye bağırması da ayrı bir güzellik katmıştır sahneye.ailecek gıcığız kemalgile.
allahsız cemile o şerefsiz adama inat yapıcam diye çocuklarını hiç mi düşünmüyorsun?
sen orada çocuklar dışarda dayak yesin aman ha salak ali nin nikahı gitmesin.
hey allahım ya biri akıl versin şu kadına. başka adam mı yok ona.
senaristler sözüm size:

hele o çocuklara bir şey olsun, hele de osman'ıma, var ya, gelir stüdyoyu basarım laaağğğnn. akıllı olun, beni hasta etmeyin, aklınızı başınıza devşirin, birkaç bölüm içinde şu gariplerim için güzel bi alternatif bulun. artık ali ağaoğlu ev mi verir, yoksa angelina-brad çifti evlatlık mı edinir, ne yapar bilemem.
carolinin ne kadar bir şırfıntı ne kadar bir aşifte ne kadar bir yelloz paçoz olduğunu gördük yine. pis, hain kadın. ayrıca osmanın dediği gibi, aptalsın.
(bkz: go home yankee)
her şeyi geçtim, bu bölümün*, en sinir bozucu sahnesi, osman'ın kapıyı kapatmasından önce, berrin'in "baba, o kadını evimize sokma" diye yalvarmasından sonra ali kaptan'ın insanın inadına içeriye sokmaya çalışmasıdır. akabinde olanları biliyorsunuz zaten, osman, herkese rahat bir nefes aldırmış ve oh çektirmiştir.
-e hani ama turkiş kafiii

zardanadamdan geliyor;
sarışınlar boktur! söyle bakalım caroline sen zardanadamı biliyor musun?
ya işte böyle görün işte görün çilekeş analarınızdan öğrenemediyseniz burdan öğrenin o da olmazsa harry potter okuyun veela neymiş öğrenin, dışı ahu, melek, taş hele hele türkiye gibi bir yerde sarışın olduğundan mütevellit en bi güzel olan ama içi tam bir or..pu, hin, gizli hesapçı, sözde sevdiği adamın tüm ailesini süründürebilen kadınları tanıyın sevgili türk erkekleri.

hani şu ballandıra ballandıra anlatırsınız ya hepiniz ukraynadaki kaçak et kesme maceralarınızı, alın işte hani türk kızları rererö yaşasın bu kadınlar derdiniz ya işte şakasını yaptığımız yerden diziye başlıyor ve ne kadar da gerçek olabileceğini görüyoruz. *

sanmayın ki en bir kavruk tenli, hollywood filmlerinde bir numaralı kötü kişilik yada persliyi oynayabilitesi olan insan olduğumdan o kadına nefretim. tamam kötü kadını sarışın seçmişler mutluyum ama bu ondan değil wallahi bakmayın laf değiştirmeme, daha tanıdık ah daha bir yakın olduğu için bu kadar derin yazışım.

cemile... ah cemile... gurur yap daha... neden yapıyorsun o gururu sen çok yüksek mertebe olduğundan değil yavrum, bunca zamandır yapmadın boşanmak istedin ama yemedi işte elalemin dili bir yılandı annem, o zaman boşanamadın işte o yaptığın hata bu! şimdi onca zamandır yapamadığın şeyi yapmayı kaldıramıyorsun yoksa kadınlık gururu değil bu biliyorum ayak yapma sen gerçekleri yeni gördün kabullenemiyorsun.

caroline, kaltak da sensin bıçak da sana girsin. hatta allah da belanı versin. sana başka sözüm yok.

ali, hatta a-li gerçekten seven kadın tutup da sevdiği adamın çocuklarını hüngür foşurt ağlatmaz. liseli bebeler gibisin, ama bana virdi diyen dedesin ya da. görmüyor musun oğlum al bu da dertlendiğin bütün tipik nazları yapıyor. ama sendeki bu mallıkla sen her haltı hakediyorsun. inşallah gün gelecek mert çükünden asacak seni tavana. *
mert, sadece sinirli ergeni oynuyor diyenler olmuş senin için. onlara, bi siktir git çay koy de bebem. çünkü öyle bir durumda suça meyilli pisikopat ergen olmayacaksın da ne olacaksın acaba, olman gereken gerçekçi rol bu ben sana diyeyim. bundan sonrası ailenin dağılması gerçi ama yapacak birşey yok.

kızlar sizler o caroline şırpıntısından daha güzelsiniz. hele küçük kardeş aman tanrım bu bölümde resmen bir melek. ayrıca ahmetten hakana ordan da soner miydi o zengin gizemli amcanın adı işte * ona kadar sizin hikayeler hepsinden güzel hadi be yavrularım. kim tutar sizi.

osman, seni pamuklara sarmalar sararım, ne bedel isterim ne hesap sorarım osman.

lan öğrenci evi diye küçümsemeyin 4 boş çekyatım var. gelin lan bende kalın. çocukluğum olun oturun çekyatlara ben sizi izliyeyim sonrası köprüde bitsin.* ağlamıyayım yazdıkça açılırım dedikçe, yazdıkça o alinin, bir de babalarına trip yapıyorlar, diyerek belerttiği gözleri geliyor aklıma.

allah belanı versin amca mode on. bilirim ben o amcaları, halaları, teyzeleri de bilirim. birden herkes alakasız olur sonra herkes namus bekçisi. bir sonraki durumu söyliyeyim kendi kızına yüz verse o herif şimdiye çocuk yapmıştı haspa. yenge için bişey demiyorum. elim ayağım titrer sonra sinirden.

sevgili babaanne, o ali ibnesine küfretmiyorsam ucu sana dokunacağı içindir. ellerinden öperim.

geleceği gören edit: evet adamlara mektup gibi oldu, eleştirmeyin farkındayım, tadımız kaçmasın. *
edit2: osman, imla.
dıştan adam gibi görünen ali kaptanın fare suratlı caroline için ailesini mahvettiği dizidir.
her nedense birhayli düşük bir performans sergilemiştir bu gece.

osman ın suratını levye ile dağıtma hissiyatı bir tek bende mi oluyor acaba?
hiç izlemedim de şöyle bi serzenişte bulunsam bi çok insanın hislerine tercüman olurum sanırım:

"mına kodumun carolin'i"
böyle giderse o osman denen çocuğu evlat edinip ızdırabına bir son vereceğim. ya dizi mizi şakır şakır ağlatıyolar yavrucağı.
oyuncu kadrosunu şöyle tanımlayabileceğimiz dizi:

carolin: (bkz: mına koduğumun kaşarı)
ali: (bkz: mına kodumun baba bozuntusu)
amca (ismini hatırlayamadım şimdi): öyle bir babanın öyle bir yarısı olan (bkz: ipne)
yenge: (bkz: kara vicdanlı yelloz)
mete: (bkz: aslan parçası)
osman: (bkz: yenir ki o)
o amcanın evinde ki o saat ayrıntısını düşünenlerin alnından öpeyim.
bir ara sadece o tik tak sesi dinledim.
dedemin evinde ki günlere götürdü beni.

ayrıca, kapının bu hafta da kırık olmasını takdir ettim.
hoş bu hafta yapılı olsaydı anlamazdım.
kapı kapanmayınca "babam yapmıstı" der gibi içerledim lan.
fazla gerçekçi, bize de yazık.
bu dizi daha çok reyting almalıdır, kurtlar vadisi, ezel, fatmagül ünsuçu ne gibi her tarafı aksıyan toplumun kötü ve arsız tarafları ile beslenen dizilerden ise insanın kalbini acıtsada yumuşak yerlerine seslenen aile bağlarını,sevgi bağlarını ve bunların değerini bir kez daha hatırlatan bu dizi tercih edilmelidir.

http://uludagbesiktas.blo...e-bir-gecer-zaman-ki.html
carolin denen insan bozuntusunun ağzına ağzına vurma isteği uyandıran dizi.
osman ali'nin çocuğu değildir son kanaatim budur dizi hakkında.
yaprak dökümü gibi sürrealist bir dram değil hayatın bizzat içinden olması sebebiyle ağır duygusallık yaratan, çoğu kimsenin ailesindeki sevimsiz anıları depreştiren, iyi seçilmiş oyuncularıyla da göze batmadan izlenen yapım.
izleyicilerini zora sokan dizi. ali denen mahlukatın tanımı yapılamıyor. gök konutsal avratı bulan tdk yetkilileri göreve.*
osmanın erişkin sesinden çok etkilendiğim dizi. adamda ne ses tonu var be kardeşim. mete den bir sonraki bölüm yengesini de dövmesini bekliyoruz...
içerik bulunamadı.
güncel Önemli Başlıklar