bugün

geleneksel kahvaltı masasını dağıtma etkinliğide gerçekleşmiştir.bu psiko sapuk murat geberemedi gitti.götverensin murat daha ne diim. bunca bölüm boyunca ağlamadım da sülümanla sonerin vedası ve şu yatakta koyun koyuna yatma sahnesi ağlattı nan beni.
şu sahneyi de gördük ya artık gam yemem. yine de gitmeyeydin iyiydi be soner.
(bkz: yaprak dökümünden daha acı olan dizi)
aylin sonunda muradına ermiştir.
sevgilisinden uzağa düşen her evlat eve dönmüştür.

(bkz: mor çatı)
yıkılsın dünya, aşıkları* ayıran muratlar! parça pinçik olsun.

"elveda -güle güle" repliğini yazan senariste de yuh olsun.
ne kadar mutsuz olurlarsa olsunlar, yine birbirlerine sığınıp huzur buldu serçe kuşları..
Soner'in uçağı sabah saat 7 de kalkacakti. Soner Havaalanına gitmek için yola çıktığına göre saat 6 felan. e Bu murat denen tipitip sabahın 6sinda felan mi kahvaltı yapıyor lan? Hey maşallah daha karga bokunu yemeden o ne iştah be.
cümbür cemaatin kudurarak izlediği dizi. benim ilgimi çekmiyor, bir bölümünü bile izlemedim, ölüyorum aaaah.
aliiiiğ bu düğünü bozar ben söyleyim.
düğün sahnesi görüp tam heyecanlandım sonra dedim kendime lan bu dizide mutluluk haram, düğünün orta yerinde aaaaliii çıkar tetiği çeker siker düğünü diye.
sona yaklaştığımız şu anlarda niyeyse içimde ali kaptan denen itin bu anın içine edeceği hissi var.
aylin ve soner'in sahnesi böğrümüzü dağlamıştır.
ayrıca su anda vuku bulan cemile ve balıkçı düğünü de ne demek oluyo daha yeni öldü inci hoca ayıbettin meteeağğ!
annem yorumları:

-böyle kaynana hangi evde vardır acaba?

- yatağın neresine sığacak acaba. aha şimdi balıkçı da gelir çöker kesin eheh.

- ali gelecek, elinde silahla ha. balıkcıyı vurayım derken cemileyi vuracak. bebek ölecek, ama kendi kurtulacak. böylece ebeyle felan uğraşmamış olurlar.

hala yarılıştayım. *
Ara ara rastlayınca seyrettiğim dizi, hepsi sarılınca çok hoş bi ses tonu olan adam konuşuyor ya edebi edebi güzel düşünülmüş, bence dizinin en iyi sahnesi/bölümü.
düğün sahnelerinde çalan müziğede kadınların kıyafetlerinede bayıldım. allah vereydi o ali kaptan gelmeyeydi .
Cemileyi bu müzikle mi evlendiriyonuz ya?
davet bile edilmeden düğüne gelen yüzsüz neriman-kemal-mesude üçlüsüne alkışlar gönderiyorum burdan. *
inci nin ölüm sahnesiyle ağlatan dizidir. aklıma geldikçe gözlerim doluyor vala bak.
yarım saat izlememle beni akıl hastası etmiş dizi. bunu her hafta izliyorlar bir de. kalp mi dayanır buna? ilk bölümlerini izliyordum, sonra cıvıttı. bir ara sadece caroline ne giymiş diye bakardım ama eskisi gibi hoş giyinmiyor o da. 2. sezonda bitsin, işkence gibi.

(bkz: ali sana çok kızdım ve sana laflar hazırladım)

not: o kadar olayın arasından caroline'in kıyafetlerini mi inceliyorsun diye sormayın moda karakter dinlemiyor işte.

sonradan gelen edit: oha be babaanne! büyüksün!
digiturk ve unutkanlığım sayesinde bu akşam izleyemediğim dizi.
yayını ne kesiyosunuz amına kodukları. ödüycez elbette, görgüzsüzlük lan bunların yaptığı. yayını kesiyorlar amk. böyle sistemin içine edeyim.
Leninci komünistleri Atatürkçü gibi göstermeye çalışan,ülkücüleride kötüleyen bir filmdir.

(bkz: Atatürkün bahsettiği komünizm tehlikesi)
gene helvayı söylüyorlar. tanrım. dayanamayacağım. *
(bkz: canı halay çekmek)
(bkz: aylin)
aylin'in soner'in geldiğini öğrendikten sonra koşturarak halaya katılmasıyla yarmıştır şu an. **
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar