bugün

salı günü gelince aksam olmasını şiddetle istediğim tek sebeptir. dizi bitiminde 'birdaha bu diziyi izlemiyeceğim' kelimesini tekrarlasamda gerçekleştiremediğim bir eylemdir. zaman zaman gözyaşlarına boğulduğum, öfkelendiğim son zamanların en iyi dizi filmidir.
ne kadar klişe dram konusu varsa sömüren aptal dizi. bunun müptelası insanlar da kaliteli bir şeyden anlamayan, daha iyisini beklemeyen, önüne ne verilse yiyen insandır. daha özgün ve yaratıcı şeyler arayın. hatta bazı insanlar var ki, salı gününü sırf bu dizi için iple çekiyor. siz böyle salak dizilere prim verdikçe, bizim beklediğimiz kaliteli yapımları bir adım daha uzağa taşıyacaksınız. aferin size.
ali'nin sorduğu soru: nedir bu kadınlardan çektiğim benim?
aliye sorulması gereken soru: nedir bu kadınların çektiği senden?
yani bir yerde mantık hatası var bu dizide; ama nerede tam çakamadım. *
biraz geç olacak ama, geçen bölüm soner aylin'e sarılıp "benim için kal.." dedikten sonra kalkıp gittiğinde, aylin'in arkasından geldiğini duyup gülümseyişi var ya, işte o sahne bölümün en güzel sahnesidir. **
öyle bir geçer zaman ki;

--spoiler--

ali: cemile! cemile! gözlerini açtı!
ali: tekrar kapattı.

--spoiler--

fight club;

--spoiler--

lou: [lou hits tyler in the face] do you hear me now?
tyler durden: no, i didn't quite catch that, lou.
[lou hits tyler again]
tyler durden: still not getting it.
[lou hits tyler a few more times]
tyler durden: ok, i got it. shit, i lost it.
[lou continues to beat up tyler]

--spoiler--
her şeyi anladımda sonerin kardeşinin ses tonu niye beyazın psikopat tiplemesini andırmakta anlamadım.
genelde dizilerde kan gerekiyorsa o rh - olur hastanın kanı. şuan bu dizide bir ilk yaşanıyor.
cemile hastanede reytingler tavan. bu dizi işini iyi biliyor. * *
inci hocanın saçlarına şok durumdayım.
gerçekten kesmediler değil mi lan? patlayan ikiye bölüp kafamıza geçirirdik ya, onun gibi yaptılar değil mi lan? ne olur öyle olsun.

edit: patlayan neyi? topu ulan topu. o kadar üzülmüşüm ki hatuna yazmayı atlamışım. ayrıca;

eyvallah amaniee.
bütün kötü olaylar bir ailenin başına nasıl gelir bi açıklayan olsa.
ciddi anlamda sıkan dizidir. ilk zamanlarda tek bir saniyesini bile kaçırmayan ben artık kanal değiştirirken rastlayacam diye korkar oldum. türk tarihinde bu derece duygu sömürücü bir dizi daha var mıdır merak ediyorum. berrin en çekilmez olanı zaten, ıslak sopayla sabaha kadar dövsen hırsını alamazsın. diğerleri de ona yakın. eğer hala arada bir bakılacaksa bunun tek nedeni aylin'in muhteşem oyunculuğu ve mete-inci hoca aşkıdır. keşke cemile ali carolin mesude hepsi ölse de birtek aylin ve mete'yle baş başa kalsak. mete inci'ye sevgi dolu gözlerle baksa, aşkını iliklerimize kadar hissettirse, aylin'in güzelliğiyle büyülensek... ne güzel olurdu.
Buradan sözlük aracıliğıyla murat a sakin ol şampiyon demek istiyorum. O ne hırstır öyle yahu.
sünepe murat sünepe değilmiş... içinden bir canavar çıkarttı... sen ne manyakmışsın murat... ağzının orta yerine çarpacaksın yapıştıracaksın yere...
her karakterin mutlaka ilişkisinde bir 3.kişi vardır. doğru düzgün kavuşabilen yoktur. dizinin sonunda kim kimi kapacak meraktayım. üşenmedim buyrun :

- cemile/ ali kaptan, balıkçı
+ aylin/ murat, soner
- soner/ mesude,aylin
+ ali kaptan/ carolin, cemile
- berrin/ hakan, ahmet
+ inci hoca/ kocası, mete
- balıkçı/ karısı, cemile.
kimin hayati anlatiliyor kisminda osman'in degil de mete'nin hayati anlatiliyor sanki.

mete denmis ama bildigin ferhat göçer'in hayati. hem sarki soyluyor hem de hayati hastanede geciyor. bir o koridor bir o koridor.

buyuyunce hem sarkici hem doktor olacak. ferhat göçer gibi olacak insallah.
an itibariyle kokuşmuş suratlı muratı boğazlamak istiyorum.çok sinirliyim sözlük. ezik şey.sado-mazo bişey olacak bu ondan korkuyorum.neyse çok sinirliyim sonra yine gelirim..
edit: ya bir de inci hocaya kahroldum içim gitti,gözyaşım aktı gitti. lakin sonradan e.t ye benzetmişler de töbee ya.bir gülmeyle karışık ağlamak peyda oldu bana.delimiyim neyim.
berrine üzüldüm ben. inci hocanın yetiştirme yurdu sahneleri çok dokunaklı olmuş.
inci hocanın makyajı gayet gerçekçi olmuş.
inci hocayı keloğlana cevirdikleri bölümdür.

o saçı ne kadar kesersen kes, o şekilde durmaz arkadaş.
yapmayın rica ediciim. bari inci hocama yapmayın.
hani bu murat ölüyordu? adam gitgide canavar gibi kuvvetlenip, anırıyor.
senaristlere sesleniyorum, çekin şunun fişini...
bu murat ne zaman ölecek arkadaş?
ilk adı piyasaya çıktığında sayılı günlerdi vardı. ölmesi beklenirken cemile, ali, hasefe teyze hastanelik oldu, balıkçı ölümcül kaza geçirdi lakin bu murat hala ölmedi.
iskoçyalı gibi kessin biri kafasını sevabına.
ve nefis bir gönül turgut şarkısı ekranda: ben aşkı sende buldum.
mete ve inci ağlatmıştır.
o çocuğu doğurtup, ali kaptana gün doğdurmayın. o adam ikinici bir şansı hak etmiyor. izlenecek dizi kalmadı zaten şu kanallar da, bari bu diziden soğutmayın senarist arkadaşlar. duyun sesimizi. bu arada murat ta fena sıktı artık.
güncel Önemli Başlıklar