bugün

toplum tarafından fazla ciddiye alınan dizi.

bu kadarını gerçekten tahmin edemezdim. adamın biri bugün;

karım bu diziyi izlerken sizin babanız da tıpkı böyle deyip çocuklarımın yanında hoş olmayan sözler sarf ediyor dedi ve boşanma davası açtı. * * *
yakında anne ile kızın birlikte çocuk doğuracağı dizidir.
Soner'in Türk işi Bruce Banner olduğunu şu son bölümüyle kanıtlamış dizidir.

--spoiler--
Mesude'nin boğazına yapıştığı sahnede adeta Hulk'a dönüşümü gözlenebilir. Küfürlerle odayı talan etmeye başlayınca bir Behlül sendromu* daha yaşanır diye korktum ama neyseki Mete Horozoğlu süper bir oyuncu olduğu için güzel kurtardı.

Bütün bunlar olduğu sırada Süleyman, benim gozumde Robin* tabii tam zamanında hızır gibi yetişir. Mesudeyi Batmobile'e attigi gibi ortadan kaybolur. Zira bu yüzden şu dizide de en sevdiğim karakter kendisidir. Bence ondan her eve bir tane lazım... Sesizce durumu kontrol altina almayi yine basarir ama ne yazik ki kaderinde herzaman Batman'in (bu durumda Soner'in) golgesinde kalmak olacaktir...* *

--spoiler--

Şu aralar takip ettiğim bir dizi, bence inanılmaz bir kadroya sahip ve oyunculuk muhteşem.
Sadece senaristlerden bir tek ricam; azıcık yüzleri gülsün şu garibanlarin ya, biz de ağlamaktan çürüdük burda!
Diyeceklerim bu kadar.
Saygılar, esen kalın...
--spoiler--
Sırf inci ve mete hatırına izliyorum. Diğerlerinin aşkları böylesine saf ve temiz gelmiyor bana. Senaristler bir çılgınlık yapar da, bu inci ile mete'yi bir araya getirirler mi diyordum. Azıcıkta olsa hafiften çılgınlık yaparak inci'nin ağzından aşk itirafını duyurdular bize. Mete evladım tekrar ne desem ki sana? Insanın aşık olasi, tarafından seviyesi geliyor seni izledikçe. Hep yaziyorum zaten öyle güzel seviyorsun ki. Inci hoca'yi dinledikten sonra ona bakışların, birbirinize bakismaniz, sen kapıdan çıkarken çantanı unutman, elini ayağını nereye koyacağını bilememen ve inci hocanın sen gittikten sonra olanlari hatırladıkça gülümsemesi. Bu aşkin imkanı var mi imkansız mi olayinda değilim, mete bana aşkını öylesine hissettiriyor zaten gerçek olan da bu. Fakat Sağlam kaynaklarda yazdığına göre inci zaten meftaymis yakın zamanda. Herhalde o sebeple bu itirafı yaptırdılar. Yine mete'Ye olacak olan. Biliyor o da inci'nin kurtuluşunun olmadığını ama kalp bu, sevmeye devam eder ne olursa olsun.

edit: imla

--spoiler--
60'lı yıllarda ahşap görünümlü pimapen olduğunu öğrendiğimiz dizi. cemilenin işyeri pencereleri bildiğin pimapen.

edit: [görsel ]
araya zırt pırt giren reklamlar insanın dikkatini dağıtıyor. artık seyredilmez hale geldi dizi. bir de gittikçe daha acıklı bir hâl almaya başladı. kasvetli ve kapkara bir dizi oldu. izlenmiyor, eski cazibesini yitirdi.
(bkz: 40 yaş üstü facebook kullanıcısı)
ali kaptan beni zerre ilgilendirmiyo ya. o, carolin , ekberle beraber denize açılsınlar, dönmesinler istiyorum.tek isteğim bu diziden. bide soner mesudeye yol versin artık şu aylinle bi ateşli öpüşsün istiyorum ama öyle böyle istemiyorum çok istiyorum. mete-inci iyi böyle. etik sorunlar var diyemicem onlarda öpüşsün ama cemile balıkçıyla evlensin, bak bide öpüşsün güzel olur. ahmet de berrini öpsün madem. ay ne diyorum ben zaten her fırsatta öpüşüyolar. olsun bi daha öpsün.
umudu yok etmiş dizi. ruh sağlığı açısından artık izlenmese daha iyi.
ekber in, ali nin kafasına dayadığı silah eşliğin de yaptığı felsefik yorumlar güldürmüştür.
aşk imkansız olandır.
Şimdilerde salı günleri reytinglerin ırzına geçip "muhteşem yüzyıl" dizisi ile büyük bir yarışa tutuşan dizidir.
güzeldir aslında anneler fanatiğidir.
(bkz: ay bu ali kaptanda ne şerefsizmiş).
(bkz: yazık bu cemileye).
kristen dunst un fotoğrafını görünceye kadar düşünüp duruyordum, inci hoca kime benziyor diye...neyse rahatladım sonunda.

http://erkek.tr.msn.com/g...ntid=155783309&page=1
osman gibi kalırsın ortada cumlesınden once gelen cumledır.
gelecek bölüm de mesude murata herseyi anlaticak.
http://video.milliyet.com...-bolum_1_50461.htm?auto=1
bu aralar pek bi sevdiğim dizidir,önceleri takip etmem mümkün olmasa da yaşasın internet.
bu dizi ile ilgili, ilginç bir istatistik tuttum sevgili yozgatlı hemşehrilerim;

son bölüme ait,

cemile;
12 daika 43 saniye

ali kaptan;
13 dakika 24 saniye

inci hoca & mete
18 dakika

aylin, soner, osman
9 dakika 31 saniye

balıkçı, murat, süleyman, babanne
23 dakika 18 saniye

ekranlarda boy gösterdi.

mete bölüm başına 8 defa ağlamalı sahnede oynadı. aylin soner ikilisinin 3 saniyeden uzun gözgöze bakışı her bölüm başına 13 kez. cemilenin evinin kapısı son bölümde 14, bölüm başına 15 kez açılıp kapanıyor. osman son 9 bölümdür aynı kazağı, mete son 3 bölümdür aynı okul kıyafetini, balıkçının yarı deli karısı tam 23 bölümdür aynı kıyafetleri giyiyor. soner ve murat'ın oturduğu köşkün profilden görüntüsünde ince bir hata son 8 bölüm yayınlanmaya devam ediyor. binanın ikinci katında sağ üst köşedeki alarm kutusu. ali kaptan'ın girdiği hapis koğuşu, ahmet'in girdiği koğuşla, karakol odasıyla karolinin odaları aynı yerler.

kaynak isteyen olursa gösterebilirim, ama yanaklarından tutup ayırmam.
-ki si bazen birleşik yazılan dizi.
sen de mi brütüs sen de mi denilesi bir dizi olmuştur. Nerde şimdi televizyonun karşısına heyecanla oturduğum zamanlar? Gereksiz yere uzatılan talihsiz serüvenler haline gelmiştir
erkin babanın şarkısı için açılıp, kanal d de yayınlanan diziyi andırmaya başlayan söz. harbiden be erkin baba. öyle bir geçer zaman ki....
türk halkının klasik dramlara hala deli gibi ilgi gösterdiğinin reytingli belgesi. biraz düşününce kocasından ayrılıp rusa giden de buluyorsun hasta öğretmenine aşık olan da kanser yeğenine kız ayarlayıp, sonradan kendi aşık olan zengin de. az biraz da siyaset serpiştirip ekrana verince kafaları güzel uyuşturuyorsun.
http://www.beyazgazete.co...um-ozeti-ve-fragmani.html
mesude nin canına susayacağı bölüm olacaktır. soner ağzına tükürecek.
benim sadece hakkinda sunu belirtmek istedigim dizi; "allah, ekber'in belacigini versin be ya".
herkesin birbiriyle tripleştiği, fakat neden tripleştiğinin belli olmadığı bir televizyon enteresanı.
ilk zamanlardaki vuruculuğunu malesef kaybeden dizi, bu yüzden bir aşk-ı memnu olamayacak.
güncel Önemli Başlıklar